Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Wszystko zależy od tego na ile mleka wystarcza Ci z objętościowych. Jak masz bardzo dobre objętosciówki to pokrywają zapotrzebowanie na nawet 20 L mleka. 1 kg treściwej wystarcza średnio na produkcję 2 kg. Także licząc na pokrycie brakujących 10 L mleka potrzeba 5 kg treściwej. To tylko teoria, bo objętościówki są różne jak treściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6696

właśnie jak jest z tymi lizawkami komuś jeszcze skoczyło po nich mleko? a jakie efekty zdrowotne zauważyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Krowy powinny dostawać około 50gram soli dziennie ze względu na utrzymanie gospodarki elektronicznej. Tylko sól też jest w pelnoporcowkach i premiksach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a co wiecie o zywnieniu krów bez gmo??   mlekpol sie przymierza do tego   ... jak to ma wygladac   ... soja w wersji  bez gmo   czy jakims innym sposobem sie je rozdoi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie maja lizawki od kiedy pamietam (z selenem +jakies tam jeszcze witaminki)  do tego idzie pełno porcjowa  z dossche linia EXstra Biovilac z 20 ona zawiera białko witaminy i tez te drożdże itp wiec nie ma sensu ich zadawać jesze dodatkowo do tego dochodza witaminy z SANO . I szczerze nigdy nie zauważyłem wzrostu mleka po witaminach a tym bardziej po lizawce . Chyba że u Ciebie dzieki nim wzrosło pobieranie objętościowej to ma sens ale inaczej nie da rady . Od jakieś czasu wprowadzałem w 3 odpasie dodatkowo treściwą  rosło i staneło  . Stwierdziłem że nie ma to juz sensu bo koszt dodatkowej treściwej na 1 dzień to około 30zł a mleka było plus 30 litrów ogółem czyli osiągneły swój max ...Co do bez gmo każda licząca się w kraju Paszarnia ma linię na bazie roślin bez GMO to tylko dodatkowy koszt przy zakupie nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skąd info że mlekpol przymierza się do tego aby rolnicy mieli stosować pasze bez gmo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159

ja robię pasze na zbożu soi i rzepaku tagrze najlepiej sprawdzić jak krowy będą pobierać u każdego jest innaczej tak jak każda krowa jest inna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego GMO oddaję mleko do osm Piątnica zakaz stosowania GMO mamy od ponad pół roku na początku była to wielka rewolucja były spotkania odnośnie firm ograniczone ilości produktów na początku było zdeklarowanych większości firm jakie były na rynku po miesiącu mleczarnia wykreślała firmy i ich produkty np: sano,piast,lira,unipasz,vitrra,ich produktów nie możemy stosować mimo że ja osobiście korzystałem z sano wiele lat ale jak chce mleko oddawać do Piątnicy muszę z nimi pożegnać, co kilka miesięcy zmienia mleczarnia firmy dodaje produkty lub wykreśla duży galimatias trzeba prowadzić ewidencje pasz np  gdzie kupiona jaka firma,ilość ,nazwa produktu ,przeznaczenie no i faktury nawet jak się kupi 25 kg trzeba odnotować . Trzeba przyzwyczaić do nagłych kontroli mleczarni biorą próbki pasz itd . można jeszcze długo pisać . szczerze do du.....py ! może jak bedzie wiecej mleczarni które wprowadzą GMO to firmy bardziej się dostosują i bedzie wiekszy wybór produktów i pasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Mam 3 pytania :

1.Warto zmienić drożdże z kristall hefe sano na dolcell z dolfosu?

2.warto dawać krowom lizawki solne? Te co przy poidlach można założyć, np te ze selenem?

3. Mam zamiar przejść na pasze gotowa unimilk 23 za 1080luz 1220 worek ktos stosował?

 

Tu wrzucam Ci skład tych drożdży do porównania.

Co do gotowej paszy to dla krów nie unimilk a Mastermilk bym Ci polecił, tylko będziesz musiał ok 200zł za tonę zapłacić więcej za luz.

post-6305-0-41841200-1484681956_thumb.jpg

post-6305-0-13567400-1484682116_thumb.jpg

Edytowano przez Konrad531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    108

jakie trawy polecacie na sianokiszonki? chodzi mi o masę wartości odżywcze i trwałość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Tym się różnią sano od dolfosu ze w samo masz same drozdze i jest ich dużo więcej a w dolfos masz różne składniki i drozdze paszowe słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Nie wiem gdzie o to zapytać. Ale czy ktoś z was szczepi krowy na beztlenowca? Szczepionka co pół roku

Dużo osób szczepi. Szczepienie od beztlenowcow nie jest drogę a np lepiej goja się rany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy spojrzeć na dawkowanie. 50 g dolcella i 50-100 kristall a takie ProVital z Provitim mają dawkowanie 30 g. Widać zatem im mniejsze dawkowanie tym większa koncentracja drożdży w kg. Cenowo jak wychodzi Kristall?

Co do lizawek to na pewno poprawiają apetyt i zwiększają pobranie wody. Selen i witamina E wpływają na odklejanie się łożyska po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Tym się różnią sano od dolfosu ze w samo masz same drozdze i jest ich dużo więcej a w dolfos masz różne składniki i drozdze paszowe słabo.

 

No chyba nie...

W Dolcellu masz większą koncentracje co po zsumowaniu daje Ci więcej niż z sano :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    108

kristall placilem kiedyś 125 zl za 25kg jad dobrze pamiętam teraz stosuje drożdże z top mleko i jestem zadowolony i krowy też je chętnie pobierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

odnośnie soji bez GMO to ceny kolosalne nawet 2400 zł za tone 

 

Odnośnie tego GMO oddaję mleko do osm Piątnica zakaz stosowania GMO mamy od ponad pół roku na początku była to wielka rewolucja były spotkania odnośnie firm ograniczone ilości produktów na początku było zdeklarowanych większości firm jakie były na rynku po miesiącu mleczarnia wykreślała firmy i ich produkty np: sano,piast,lira,unipasz,vitrra,ich produktów nie możemy stosować mimo że ja osobiście korzystałem z sano wiele lat ale jak chce mleko oddawać do Piątnicy muszę z nimi pożegnać, co kilka miesięcy zmienia mleczarnia firmy dodaje produkty lub wykreśla duży galimatias trzeba prowadzić ewidencje pasz np  gdzie kupiona jaka firma,ilość ,nazwa produktu ,przeznaczenie no i faktury nawet jak się kupi 25 kg trzeba odnotować . Trzeba przyzwyczaić do nagłych kontroli mleczarni biorą próbki pasz itd . można jeszcze długo pisać . szczerze do du.....py ! może jak bedzie wiecej mleczarni które wprowadzą GMO to firmy bardziej się dostosują i bedzie wiekszy wybór produktów i pasz. 

 

Jedziesz na soi czy pełnoporcjówce? Ile płacisz za tonę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Sano aktualnie 132zł, a ile ten dolcell? Nie wiecie gdzie w okolicach Łomży, Kolna handlują dolfosem? Prawie w każdym punkcie sprzedaży wisi reklama, a nic z tej firmy nie mają...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Dolfos ma jeszcze mocniejsze drożdze niż te na zdjęciu. 12x1011 .     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No chyba nie...

W Dolcellu masz większą koncentracje co po zsumowaniu daje Ci więcej niż z sano :P

Sory ale w dolfosie przeczytałem 6 zamiast 9 mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

Wczoraj zakupiłem srute rzepakowa 1150 i sojowa 2000 przedstawiciel mówi ze rzepakowa będzie póki co cena rosła ze względu na to, że rzepak osiąga wysoka cenę nawet do 1900, rozmawiałem na temat tej soi i mówił ze tez będą zmuszeni wprowadzić bez GMO tylko tak jak już kolega wyżej wspomniał cena będzie 2300-2400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

To ile te drozdze z dolfosu? No z sano bardzo drogie.
Przedstawiciel pokazywał mi z dsm ale mają 300 razy 10 do 9. Ale koszt ich 100 zł za 20 kg tylko ze maja tez w sobie bufor. Tlenek magnezu i inne. Tylko środka ze tak mało drożdży
Dolfos dolcell sejco za 20 kg 125 zł
Dolfos Se 120 zł
Dolfos dolcell 115 zł także do tanich to u mnie nie należy.

Wczoraj zakupiłem srute rzepakowa 1150 i sojowa 2000 przedstawiciel mówi ze rzepakowa będzie póki co cena rosła ze względu na to, że rzepak osiąga wysoka cenę nawet do 1900, rozmawiałem na temat tej soi i mówił ze tez będą zmuszeni wprowadzić bez GMO tylko tak jak już kolega wyżej wspomniał cena będzie 2300-2400.

Drogo ta soja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj