Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Trujące chwasty naszych pastwisk

galeria
Claas
mikaro    7

U mnie koszt TMRu na litr mleka to około 45- 47gr netto. To jest tylko koszt paszy pozostałych kosztów nie mam dokładnie policzonych ale dla uproszczenia przyjmuje się że inne koszty są równe kosztom paszy. Czyli cały koszt wyprodukowania litra mleka to 90gr -1 zł tak w dużym uproszczeniu.

KARGO    81

a możesz powiedzieć gdzie bierzesz dodatki, śruty teraz? bo ja ostatnio najtaniej znalazłem w trans-rolu np kw węglan 42 brutto za worek 25 kg

Hekpasz w wysokie mazowieckie.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlak2507    6

Witam stosuje ktoś z was lider mix z trouw nutrition dla kròw

Polecam Biotimax oraz Active selen stosuję od roku i jest poprawa. Wcześniej stosowałem betalac z Josery

Johny1234    0

witam mam pytanie jak przygotować pasze tresciwa dla krów mleczny, do dyspozycji własne zboża (pszenżyto , owies ,pszenica , kukurydza ) tak żeby było jak najprościej i zwiększyć wydajność?

Hubert21    9

Polecam Biotimax oraz Active selen stosuję od roku i jest poprawa. Wcześniej stosowałem betalac z Josery

A z czym jest poprawa i co się działo po joserze

pawlak2507    6

Ogólnie problemem były wrzody racic i to uległo wielkiej poprawie, a poza tym w Biotimaxie jest wieksze stężenie witamin za tą samą cenę, więc póki co chwalę go sobie.

Thomas2135    1212

Jak ma więcej biotyny to nic dziwnego, że była poprawa. Biotyna wzmacnia racice.

Optimus    2

ja stosuje witaminy z biofeed Krowa premium koszt okolo 115zl za 25 kg sprawdzają mi sie

ukaszProcho    22

Ogólnie problemem były wrzody racic i to uległo wielkiej poprawie, a poza tym w Biotimaxie jest wieksze stężenie witamin za tą samą cenę, więc póki co chwalę go sobie.

Ile mają biotyna i niacyny w kg? I za jaką cenę?

Patrzeć na skład czy na witaminy porównanie De Heus 18% (1070zł) i Blattin 18% (1090zł) ( obecnie biore z de heus ) ale jak patrze na składy to muszę poznać inne firmy jeszcze  golpasz i agrocentrum bo popatrzcie na składy to de heus słabszy a ma więcej witamin poradzicie coś?

De heus 18 VEM 970 : pszenżyto, makuch z nasion rzepaku, wywar gorzelniany zbożowy ciemny , śruta poekstrakcyjna rzepakowa , melasa ,węglan wapnia, chlorek sodu, tlenek magnezu, otreby pszenne

Blattin NEL 7,0MJ Jęczmień, śruta rzepakowa, kukurydza, pszenżyto, otręby pszenne, śruta poekstrakcyjna sojowa

, wywar gorzelniany zbożowy ciemny, gliceryna surowa, vinassa, węglan wapnia, chlorek sodu.

pawlak2507    6

Dlatego że biotyny ma więcej to zmieniłem na Biotimax. Płacę za niego 103 zł za 20 kg

Thomas2135    1212

Blattin zdecydowanie lepszy od deheus patrząc na skład, ale i tak słabo na tle Perfect 19 z agrocentrum czy innych.

ukaszProcho    22

Dlatego że biotyny ma więcej to zmieniłem na Biotimax. Płacę za niego 103 zł za 20 kg

No dobra więcej ale tzn ile jest napisane na worku?

ukaszProcho    22

No T9 biotyny masz tyle samo co w lactanie i bmp super. Ale bmp super ma 60000 tys niacyny. Cena oczywiście wyższa

Blattin zdecydowanie lepszy od deheus patrząc na skład, ale i tak słabo na tle Perfect 19 z agrocentrum czy innych.

jeszcze zobaczę właśnie jak to w agrocentrum a czy możliwe jest bo trochę zwiększyłem dawkę deheusa i od tej paszy 3 sztukom po cielakach spuchła noga i jedna ma obrzmiałe wymię a 2 zacielanym zrobił się stan zapalny w pochwie 

pawlak2507    6

Wiadomo każdy dostosowuje witaminy do swojego stada. Na początku bałem się że pogorszy się zacielenie krów bo nie ma tu karotenu ale z tym akurat nic się nie pogorszyło

kbagro    1

koledzy a co powiecie o takiej dawce na krowe 2kg soi, 2 kg rzepaku .3 kg śrutowanego ziarna kukurydzy plus do tego witaminy i drożdże

pedro2    349

Bogato.... ile kiszonki z qq ?

Thomas2135    1212

A czym te białko z treściwej zbilansuje, bo 3 kg kukurydzy to mało trochę.

Z deheus nigdy nie wiadomo. Ten skład to śmieci a nie pasza. Ile tej treściwej dajesz?
Cofnij kilka stron, tam Redekz200 podał skład Perfectu.

reebok    4

Patrzeć na skład czy na witaminy porównanie De Heus 18% (1070zł) i Blattin 18% (1090zł) ( obecnie biore z de heus ) ale jak patrze na składy to muszę poznać inne firmy jeszcze  golpasz i agrocentrum bo popatrzcie na składy to de heus słabszy a ma więcej witamin poradzicie coś?

De heus 18 VEM 970 : pszenżyto, makuch z nasion rzepaku, wywar gorzelniany zbożowy ciemny , śruta poekstrakcyjna rzepakowa , melasa ,węglan wapnia, chlorek sodu, tlenek magnezu, otreby pszenne

Blattin NEL 7,0MJ Jęczmień, śruta rzepakowa, kukurydza, pszenżyto, otręby pszenne, śruta poekstrakcyjna sojowa

, wywar gorzelniany zbożowy ciemny, gliceryna surowa, vinassa, węglan wapnia, chlorek sodu.

Za tą cenę to Blattin zdecydowanie wygrywa. De heus gorsza strawność na pewno i brak soi.

Masz skład golpaszu. 18,8% białka na etykiecie jest. 6,2MJ NEL

Golpasz golmix lacto 18: Otręby pszenne, jęczmień, pszenica paszowa, nasiona rzepaku ekstrahowane, nasiona słonecznika ekstrahowane, kukurydza, owies, melasa, nasiona soi obtłuszczone ekstrah., węglan wapnia, gluten pszenny paszowy, chlorek sodu, wodorowęglan sodu(bufor), tlenek magnezu.

Thomas2135    1212
Napisano (edytowany)

Też lipa z tego Golpaszu. Ludziom obojętne co kupują. Najlepsi są Ci z kredytami na nowoczesne obory. Znajomy i sprzedawca pasz mówił, że skład nieważny, bo liczy się cena i takie najtańsze kupują. Nie wszyscy pewnie tylko i co przecenili możliwości.

Jak dajesz glikol to możesz podać jeszcze jej specjalistyczne dodatki jak propionian sodu i inne przeciw ketozowe do kupienia u weterynarza. Propical, Propiovet, Propiosan. Propioniany działają glukozotwórczo więc pobudzają wytwarzanie glukozy. Na apetyt też warto coś dodać.

Edytowano przez Thomas2135

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie