Skocz do zawartości

Polecane posty

zkordalski    83

O Chłopie 300 kg protamilku pamietam jak to kiedys brałem ile on kosztował 50 zł za 25 kg chyba jakoś tak wiec 100 kg to 200zł w twoim przypadku to już 600zł plus ziarno twoje tez koszt nie mały do tego śrutować to mamy coś koło 1200zł to masz w ten cenie super paszę 22% białka bez roboty no chyba że masz swoje zborze i tak je zużywasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    372

Zboże nawet jak swoje to na samym powietrzu nie urośnie przecież. Trzeba tak samo liczyć ceny rynkowe po ile mógłbyś je sprzedać


KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    80

400-450 zł mieszanka, 600-650 zł pszenica, 600 kukurydza. Nie widze najmniejszego sensu aby kupować gotowe pasze, zwłaszcza mając swoje zboże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

leszekb    35

U mnie po 150 zł drożej ale nie wyobrażam sobie żeby nie mieszać paszy samemu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    372

Ja za pszenżyto i jęczmień po 550 płaciłem.
Kr ja też jestem zwolennikiem robienia swojej paszy, chodziło mi tylko o to żeby nie liczyć, że swoje to już za pół ceny.
A otręby dajecie krowom? Bo już sporo postów widziałem i otręby w składzie. Warto to dawać skoro za ta cenę można pszenicę kupić?


KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    22

Właśnie też o to pytałem z tymi otrębami ale nikt nic sensownego nie napisał na ten temat.
Ja liczę pszenice po 60 a jeczmien i pszenzyto po 50. Średnio tak wychodzi bo jeszcze jest 10% w dawce owsa a wiadomo on tańszy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARGO    84

Nie warto dodawać otrąb to Zwykła zakochaj d*pa bez wartości warte co najwyżej 250-300zl bo tyle kosztują jak weźmie się cała łydkę jeśli płacicie więcej to was dymaja.
Nie warto dodawać otrąb to Zwykła zakochaj d*pa bez wartości warte co najwyżej 250-300zl bo tyle kosztują jak weźmie się cała łydkę jeśli płacicie więcej to was dymaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek2208    0

115 zł policzyłem gdybym sprzedawał zboże( mam zapas zoboża).

Przede wszystkim mam pewność że wiem co podaje krowom.

Przedtem kupowałem gotowe i bywało różnie niektore sztuki nie chcialy zjadać granulowanej a teraz mało co się o treściwą nie zabiją.

Jeżeli ktoś nie ma zbóż to jak najbardziej nie opłaca się kręcić własnych pasz. Ale w moim przypadku gdy biorę co roku cały materiał siewny z centrali to i zawartość biała w jęczmieniu i pszenicy jest inna. Uprawiam gleby na 3 Klasie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    372

Nie wiem o czym teraz piszesz 1t kosztuje Cię 115zł? Coś nie halo


KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zkordalski    83

Fakt w tym protamilku masz juz drożdże witaminy i inne a ci co kupują soję i rzepak muszą jeszcze dodac koszt własnie tych dodatków wiec i tak jedno i to samo tylko mniej zmartwień . Mnie dziś 20 kosztuje 1050zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1272

Tylko ile tych drożdży i witamin tam jest? Na pewno mniej niż tych we własnej, którą można zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek2208    0

A co do Soi ost w Top Agrar czytałem że nasza śruta rzepakowa wcale nie jest gorsza tylko jest nagonka na soję przez firmy handlujące i firmy produkujące paszę.

Twierdzą że na 1 kg  Soi wystarczy dać 1.3 kg śruty rzepakowej  a efekt bedzie taki sam. Nie wiem jak to ma sie w praktyce ale może ktoś próbował z was takiego zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    372

Wg mnie nagonka jest ostatnio właśnie na rzepak. W mediach pojawia się dużo artykułów, że nie warto soi stosować itd. W każdym piszą, że w kraju jest dużo rzepaku, a rolnicy wciąż stosują zbyt małe dawki lub wcale nie dają...


KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    35

Jednego białka drugim nie zastąpisz - inaczej się rozkłada i inne aminokwasy w dawce powinna być i soja i rzepak . Może przez nagonkę spekulanci chcą zagrać na cenach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    22

Koledzy jest jakaś różnica w kwaśnym węglanie tureckim a polskim? Podobno turecki się nie bryli cena 40 zł za worek a polskiego 47 zł który będzie lepszy dla krow ?
Mnie pasza 20 % kosztuje 1100 zł.
200 soi
100 rzepaku
Witaminy z dolfosu
Drozdze kreda.
I 700 kg zboza.
Także wiem co daje..
Tylko zastanawia mnie ten kwaśny węglan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARGO    84

Jak wcześniej dawałem kwaśny to placilem 1190 netto tona także wychodzi 36.5zl brutto za towar z ciechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    80

Ja stosuje turecki bo faktcznie mniej się bryli. Żadnej różnicy nie zauważyłem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    89

Fakt w tym protamilku masz juz drożdże witaminy i inne a ci co kupują soję i rzepak muszą jeszcze dodac koszt własnie tych dodatków wiec i tak jedno i to samo tylko mniej zmartwień . Mnie dziś 20 kosztuje 1050zł

mialem nie komentowac ale nie wytrzymalem :D ludzie wezcie ten protamilk complete w reke co tam widac?czerń i nic wiecej jak mozna placic okolo 2 tys za tone czegos co jest mieszaninom rzepaku i moczniku a soji jest tam tyle ze ledwie ja widac i zeby mozna bylo umiescic ja w skłądzie .Zawartosc witamin i drozdzy akurat jest na dosyc niezlym poziomie takze  jak damy 250-300kg protamilku na tone wyjdzie porownywalnie jesli damy 30kg jakiegos premiksu  i 10-15kg drozdzy zywych ale to zalezy od ich koncentracji jakie kupimy na tone paszy 

Jak juz decydujemy sie robic sami to po co kupowac koncentraty kupic soje rzepak i witaminy i jeszcze co tam sobie chcemy i wyjdzie najtaniej i najpewniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    22

Jak wcześniej dawałem kwaśny to placilem 1190 netto tona także wychodzi 36.5zl brutto za towar z ciechu

A co teraz stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    22

A ktoś stosuje kiszone ziarno kuku? Bo daje teraz wyslodki buraczane prasowane i nie wiem czy nie zmienić na ta kukurydzę macie jakieś doświadczenie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez TacerOo
      Witam,
       
      mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez RafaPaluch
      Witam koledzy. Szukam przyczyny dlaczego ciągnik długo kreci jak jest ciepły. Na zimnym pali od razu. Wygląda to tak jakby paliwo wracało do zbiornika. Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez agrofoto
      Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym. 
×