Skocz do zawartości

Polecane posty

danielhaker    868

Makuch sojowy, śruta rzepakowa ekstrudowana

Rzepakową nie zastąpisz sojowej. Te pasze mają różny skład aminokwasowy. To co ma sojowa nie ma w rzepakowej i na odwrót.

W całości nie da się zastąpić ale jest to jakaś alternatywa

No właśnie, śrutą rzepakową nie da się zastąpić sojowej. Można powiedzieć, że one się wzajemnie uzupełniają.

Szukam tańszej alternatywy dla śruty sojowej NON-GMO

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

marju12    43

wczoraj akurat była dojona pierwiastka i na 28 dzień po wycieleniu dała 21 litrrów. Szału nie ma ale źle te ale To chyba najbardziej miarodajna sztuka na tą chwilę, bo tak jak wcześniej pisałem do tej pory nie podawałem żadnych innych dodatków tylko 2 kg mieszanki zbożowej

slaba krowa nawet jak na mnie jak na 28 dzien musi byc min 30 l dzien musi

karol jakia masz rase krow ?

Edytowano przez marju12

Thomas2135    1280

Daniel idź w ddgs kukurydziany i może młoto a jako białko chronione próbój z chronionym rzepakiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

ukaszProcho    22

Tez ocielila mi się krowa wczoraj i nie chce puścić siary wczoraj dala 2 litry a dzisiaj już 10. Oczywiście po oxytocynie. W tamtym roku też tak było z tą krowa...
Wymie jak wanna

Edytowano przez ukaszProcho

Thomas2135    1280

Kurde a u mnie nie chcą się jeszcze cielić. Mówią, że zaczekają do marca. :D
Co do tej krowy to problem nie tkwi może w wydzielaniu oksytocyny tylko w dużym obrzęku wymienia. Miałem rok temu pierwszy raz taki przypadek. Obrzęk jest tak duży, że zaciska kłębuszki czy koszyczki mleczne (nie pamiętam dokładnego określenia). Wymię nabrzmiałe od mleka a nic nie leci. Wtedy podaje się jakąś pochodną oksytocyny. Set nazwał to tokoferol a innym razem jeszcze inaczej. Można to stosować dłużej niż oksytocynę bez obaw o uzależnienie.
Kategorycznie nie wolno tego łączyć z oksytocyną. Np wet poda tokoferol i ją wydoisz a ty wyciągniesz z szafki i podasz oksytocynę w kolejnym dojeniu. Po takiej akcji możesz uciekać z krową, bo już jej nie wydoisz, tak wszystko spuchnie.
Wymię powinieneś smarować balsamem Alta Derm i do jakiś czas Bal Derm.
Macie rację syf zrobił się z tego tamatu. Przepraszam za wpis nie na temat.

zkordalski    83

Dzieki za odpowiedz a wiec w moim stadzie jest dobrze . Brak tylko parametrów zapomniałem napisać że odstawiłem te 880 litrów ale 120 litrów spajam na Cieleta a wiec jest ten 1000 tylko człowiek o tym nie pamieta bo zawsze te mleko idzie na Cieleta . Ale kupie tej soi i dam to podskoczą trochę te parametry . Ja oksytocyne stosuję żadko wrecz wcale kilka razy czasem krowa ma wiemie jak wanna bo jest spuchnięte po prostu po porodzie np ostatnio było wycielenie pierwszy uduj 1.5 litra drugi uduj 3 litry potem było 10 teraz jest prawie 20  sama dochodzi do siebie . Tez miałem tak jak kolega pisał po wycieleniu pasza treściwa wrecz im szkodziła dlatego teraz nawet jak jest zasuszona to dostaje te 1.5-2 kg na dzień by komurki nie zgłupiały i trawiły paszę potem po wycieleniu stopniowo im zwiekszam do tych 6 kg i daje przez pierwszy tydzień glikol i problemu nie ma .

Edytowano przez zkordalski

ChiquitaB    51

Mi dzisiaj przyszedł Dolmet i już wieczorem podałem po 10g, i tak codziennie 10g na dzień bede zwiekszal do 100g . Ciekawy jestem efektow tego

mk9422    123

mam pytanie odnośnie mieszalni pasz. Opłaca się wynająć czy kupić gotowy granulat? liczył może ktoś koszty bo ostatnio przedstawiciel twierdził że niby jest to tańszy sposób tylko że po mieszalni ma się sypką śrutę 

ChiquitaB    51

wydajność bez szału aktualnie i z tego co widzę brakuje mi białka no i fajnie by było jak by mi tłuszcz trochę podbiło bo teraz 4,1

kr9292    80

wydajność bez szału aktualnie i z tego co widzę brakuje mi białka no i fajnie by było jak by mi tłuszcz trochę podbiło bo teraz 4,1

Napisz za jakiś czas czy jest jakiś efekt

ukaszProcho    22

Stosowanie dolmetu mija się z celem jak nie masz Energi tylko pogorszy stan krów. I można stosować mocznik o ile jesteś pod ocena i wiesz jaki masz poziom mocznika. Ja dodając 40 gram na sztukę dzień to podnieślo mi mocznik o 50. Także to twoje 100 gram to chyba kosmos trochę...

Thomas2135    1280

Chiquita uważaj na ten Dolmet. Znasz mocznik w mleku? Radzę na początek dojść do 60 g czyli 3-4 łyżki stołowe i zobaczyć co będzie się działo. Podstawa to skrobia w dawce a więc kukurydza. Ja gdy stosowałem to tłuszcz wzrastał do 4,3-4,4 % a jak przerwałem to spadał. Jak przesadzisz mleko zacznie spadać, gdy skrobii będzie za mało. Efekty zobaczysz w wynikach po 2 tyg.
Nie patrz co jest na etykiecie, bo to dawki liczone pod super wydajne sztuki, które trzeba żywić z aptekarską dokładnością i badać pH żwacza. Jak przesadzisz przytrujesz krowy i zasadowica wpadnie.

Widzę, że kolejna osoba niezadowlona z preparatów josery. Tu po części też dyskutujemy o żywieniu przyszłych krów. Wiekszy syf to jest w temacie o cenie mleka.

Edytowano przez Thomas2135

krystek1992    4

Co do Josery to ostatnio znajomy też zrezygnował po kilku latach z drożdży paszowych i przeszedł na inne, ale witaminy zostały :) 

Niski mocznik? Daj soji i rzepaku :)

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

ChiquitaB    51

Krowy dostają praktycznie qq do bólu plus srute z qq bo dostałem za grosze ducha qq także energii pod dostatkiem. Dojdę do 50 i powiem co i jak wyjdzie

pedro2    374

Tak samo komuś może się nie spodobać pogadanka o cielakach, nie sądźmy abyśmy nie byli sądzeni.
Chiquita ten dolfos przez Internet zamawiasz? Ja szukałem premixu, ale w okolicy nie ma nic.

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

krystek1992    4

Z Dolfosem na Podlasiu ciężko. U mnie w okolicy jest tylko jedna firma która sprzedaje Dolfos. Następna jest koło 80 km dalej. :) 

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

macin87    49

Krowy dostają praktycznie qq do bólu plus srute z qq bo dostałem za grosze ducha qq także energii pod dostatkiem. Dojdę do 50 i powiem co i jak wyjdzie

A białka chociaż dostają?! Matko boska tu to skrobi jest chyba za dużo 

ChiquitaB    51

Tak przez internet. Robię śrute z pszenzyta z jeczmieniem do tego 50kg soji i 50 rzepakowej plus witaminy, kreda i kwaśny węglan sodu i drożdże. Tej sruty z qq to tak ja wiem maks 1kg na dzień dostają nie więcej. Z objetosciowych to qq plus wyslodki mokre, słoma jęczmienna i sianokiszonka. Aha ta proporcja tresciwej to na 500kg mieszalnie

ukaszProcho    22

Ja na twoim miejscu zrobiłbym 200 kg soji i 100 rzepaku plus worek dolmetu reszta zboza. mówimy na mieszalnik 1 t.
Oczywiście na początek daj z 10 kg max. Zależy ile tej sruty dajesz. Tak żeby max dawka 50 gram wyszła i powinno być dobrze. Szkoda ze nie wiesz jaki masz mocznik...

ChiquitaB    51

Mocznika nie podają z mleczarni, wiem ze kiedyś podawali teraz juz nie. To soi bym musial 50kg dołożyć to akurat wiele więcej by nie wychodziło. No zobaczę jaka reakcja będzie na ten dolmet, w razie co odstawie. Ale soi nie bede dorzucał na razie żeby nie rzucać na raz tyle białka. Poczekamy zobaczymy

ukaszProcho    22

Jak nie wejdzie? Ujmujesz zboza wrzucasz soje i masz tyle samo paszy z wieksza zawartością białka. Dobrze mówisz nie wszystko na raz z tym białkiem. Ja po dolmecie wielkiego szału z mleka nie zauważyłem ale mocznik mam na idealnym poziomie. Może pomoże to w zacielaniu pożyjemy zobaczymy

ChiquitaB    51

Drożej nie wyjdzie o to chodziło. No pożyjemy zobaczymy. Zacielanie po samych wit. Sie bardzo poprawiło. 3/4 po pierwszym razie jak na razie sie zaciela

ukaszProcho    22

A jakie witaminy stosujesz? Ogólnie przedstawiciel firm witaminowych ostatnio był u mnie i ma różne witaminy od dolfosu po jakieś dlm no i mówił ze te z dlm są lepsza ktoś wogole słyszał o takiej firmie?

Sory dsm.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez RafaPaluch
      Witam koledzy. Szukam przyczyny dlaczego ciągnik długo kreci jak jest ciepły. Na zimnym pali od razu. Wygląda to tak jakby paliwo wracało do zbiornika. Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez agrofoto
      Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym.