Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

Wiadomość z agroFakt.pl

radekz200    48

Radek, ile tej paszy Perfect na krowe dziennie się daje?

ja daje tylko 2 kg a tym wydajniejszym po 3, ale tylko dlatego że dostają jeszcze śrutę z własnych zbóż a samej jej to można dawać nawet 8 kg na sztuke :)

mk9422    108

ja daje tylko 2 kg a tym wydajniejszym po 3, ale tylko dlatego że dostają jeszcze śrutę z własnych zbóż a samej jej to można dawać nawet 8 kg na sztuke smile.png

i jaką wydajność uzyskujesz od sztuki? co i ile dajesz jeszcze oprócz perfecta? 

marju12    43

uwazam ze te drogie dodatki nnigdy sie wam nie zwroca no moze p owyzej 40 l od sztuki

ja mam wydajnosc mniejsza a zysk wiekszy od tych co do 40 l produkuja z drogimi dodatkami

pedro2    349

Josera lacto plus extra 103zł jak na razie sprawdza się. też chciałem coś z większą ilością karotenu, ale nie ma problemów z plodnoscia, ruje też ok. Jedna sztuka teraz po zastrzyku wypatruje

Marju za przeproszeniem przestań gwiazdorzyć i napisz co dajesz i wydajność. takie pierdolamento bez argumentów to w przedszkolu za płotem na przerwach słyszę

Edytowano przez pedro2

ukaszProcho    22

No to chyba normalne że krowa dostaje 8 kg paszy jak daje 40 litrów mleka... bo z czego ma to wyprodukować z kuku i sianokiszonki tylko?

rolstudent    94

Drogie zależy dla kogo. Jak ktoś stosuje a genetyka ogranicza produkcję to napewno.

Ale mając auto które ma 300koni da się jechać oszczędnie ale czy efektywnie?. Jak wlwjesz za mało paliwa kiedyś Ci te auto zgasnie.

tomo12    58

U mnie krowy ogranicza genetyka, tak jak mowicie. Dlatego dostaja tylko kukurydze, siankokiszonke, srute zbozowa z drozdzami, kreda oraz srute rzepakowa. Wydajnosc rzadko kiedy przekracza 30l od sztuki :/

marju12    43

Josera lacto plus extra 103zł jak na razie sprawdza się. też chciałem coś z większą ilością karotenu, ale nie ma problemów z plodnoscia, ruje też ok. Jedna sztuka teraz po zastrzyku wypatruje

Marju za przeproszeniem przestań gwiazdorzyć i napisz co dajesz i wydajność. takie pierdolamento bez argumentów to w przedszkolu za płotem na przerwach słyszę

MK9424 mam wydajnosc lekko poand  7 tysia teraz  Nie daje kiszonki z kukurydzy  bo nie mam karmie: , sianokiszonka z łak sianych co 3 lata do woli ,ziemniaki ,zboze ,mloto swierze browar blisko  , wyslodki ,siano ,sloma ,ziarno kukurydzy .suche buraki ,+ witaminy z dolfosa ale to normalne,,,,,,zadnych srut rze pczy sojowych

koszt litra mleka od maja do wrzesnia ok 25 groszy maksymalnie liczac wszystkie koszty z pradem do dojarki  od pazdzierika do kwietnia maks 50 groszy liczac pasze z zakupu plus paliwo ,folie do sianokiszonki itd

nie licze tu swojej pracy tych tzw roboczogodzin  bo musze i tak cos robic 

mysle ze ci co karmia dodatkami musza produkowac kolo  9-10 tysia zeby mi dorowan po odbiciu kosztow wiec wieksza wydajnosc mnie nie interesuje.bo nie chce sie narobic i miec to samo lub mniej

a i warunki terenowe nie pozwalaja zeby produkowac te 1o tysia i wiecej .Musialbym kupowac super dodatki miec odpowiednie pole i ilosc,,,sprzedawca  a niby doradca ktorzy mowia kup pan za 1,80  czy 2 zlote  kg pasze bedziesz pan mial 2 l mleka z kg  mowie ,,,,,,teoria kolego i 

NIE INTERESUJE MNIE TO

mk9422    108

Ale mając auto które ma 300koni da się jechać oszczędnie ale czy efektywnie?. Jak wlwjesz za mało paliwa kiedyś Ci te auto zgasnie.

dobre porównanie, podejrzewam że mówisz teraz o hf i ja twierdzę że za drogi interes z tą rasą, co z tego że ma wydajność 12 tyś i więcej jak wytrzymuje 2-3 laktacje i koszt wyprodukowania litra to coś koło 1 zł , przy tej cenie można się w to bawić ale jeszcze w lato jak co niektórzy mieli cenę koło 1 zł to cienko śpiewali że muszą dokładać do interesu, także moim zdaniem te 300 km ( hf) jest przereklamowany i to bardzo , jak to ktoś kiedyś powiedział trzeba się zastanowić czy chce się bić rekordy w wydajności czy zarobić jak najwięcej pieniędzy jak najmniejszym kosztem 

marju12 po części się z tobą zgadzam 

Edytowano przez mk9422

pawlak2507    6

Każda krowa musi dostać żeby dać a że o hfa trzeba trochę bardziej dbać to coś za coś ja tam innej rasy nie uważam 

mikaro    7

strawność masy organicznej śruty rzepakowej 77% a białka ogólnego 78%

strawność masy organicznej śruty słonecznikowej z ziarna niełuskanego 54% a białka ogólnego 71%

A w kwestii żywienia, wydajności i genetyki. Jak ktoś ma 100% HF to musi dobrze żywić bo inaczej będą chorować i się tylko na nich zawiedzie.

A jeżeli ktoś chce oszczędzać na żywieniu niech wybiera inne rasy i będzie zadowolony.

HF= dobre żywienie= większe koszty= więcej mleka

Inna rasa= słabsze żywienie= mniejsze koszty= mniej mleka

A co komu się podoba, opłaca i pasuje to już jego sprawa.

Piotrass    2

Czym najlepiej   i najtaniej podniesc mocznik a zarazem wydajnosc? sruta rzepakowa>? sojowa czy koncentrat?

rolstudent    94

dobre porównanie, podejrzewam że mówisz teraz o hf i ja twierdzę że za drogi interes z tą rasą, co z tego że ma wydajność 12 tyś i więcej jak wytrzymuje 2-3 laktacje i koszt wyprodukowania litra to coś koło 1 zł , przy tej cenie można się w to bawić ale jeszcze w lato jak co niektórzy mieli cenę koło 1 zł to cienko śpiewali że muszą dokładać do interesu, także moim zdaniem te 300 km ( hf) jest przereklamowany i to bardzo , jak to ktoś kiedyś powiedział trzeba się zastanowić czy chce się bić rekordy w wydajności czy zarobić jak najwięcej pieniędzy jak najmniejszym kosztem

marju12 po części się z tobą zgadzam

Dlatego trzeba wiedzieć co ma się w stajni.

Jak masz ncb jakieś mieszance to nie wymagaj cudów.

Ja ja mam stado hf które jest dobrze odchowane i przygotowane do laktacji. Dobrze im daje jeść to i one się dobrze mają. Dłużej jak 3 laktacje.

Jak bym zawalił tylko okres przygowowawych do laktacji miał bym szuke w ketozie po 40 dniach i niezacielona czyli na rzeź. Musimy być świadomi tego co robimy. A każdy może wybrać coś dla siebie. Mi HF się podoba. Lubię szybkie samochody i krowy co dużo mleka dają.

A co do kosztów każdy umie liczyć

slawek74    141

rolstudent popieram twoją wypowiedź hf to ferrari lub porsze i tylko ostra jazda jak ktoś lubi żuka czu autosana na luzie niech jeździ hf to wyższa szkoła jazdy i niektoży się go boją ale co tam .

mk9422    108

no to powiedz czym je karmisz i jaką masz wydajność i koszt wyprodukowania litra? bo nie zawsze hf  to dużo mleko = dużo pieniędzy, może być dużo mleka a zarobek mały jak duży koszt wyprodukowania 

GR_Stachnik    24

Jakiego żywieniowca z Wlkp byście polecili? Wyniki z oceny mam gorzej z prawidłową interpretacją. Chyba że ktoś tu podejmie się tematu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez szczypek91
      Witam. Mam zetora 9540, pęk mi przy nim pasek klinowy (alternator, chłodzenie) i nie wiem jak założyć nowy, ponieważ zetor ma przedni wom. W sumie to trzeba ściągać wom, tylko jak?