Skocz do zawartości

Polecane posty

Karror830    3

Moge wziac luzem w big bagi, i tak chyba zrobie, zobacze jaki bedzie efekt niz od razu umowe podpisywac, chociaz co do wspolpracy to nie mozna narzekac, bo niby trzeba zapelnic 7 razy w roku , ale nie robiliby problemu np przy 5 krotnym zapelnieniu jezeli bralbym jakies inne towary np nawozy czy śor, ktore maja w miare w dobrych cenach. A nawet gdybym zrezygnowal np z paszy to moge go wykorzystac na srute rzepakową, tyle ze nie jestem w stanie juz tyle wykorzystac.. Pierwsze co maja przywiezc umowę, dokladnie przeczytam warunki i bedzie mozna cos mowic dalej. 

Jakies opinie o cargill albo sano lactoma? Jak wychodzi cenowo lactoma? 

czesio1612    7

Moge wziac luzem w big bagi, i tak chyba zrobie, zobacze jaki bedzie efekt niz od razu umowe podpisywac, chociaz co do wspolpracy to nie mozna narzekac, bo niby trzeba zapelnic 7 razy w roku , ale nie robiliby problemu np przy 5 krotnym zapelnieniu jezeli bralbym jakies inne towary np nawozy czy śor, ktore maja w miare w dobrych cenach. A nawet gdybym zrezygnowal np z paszy to moge go wykorzystac na srute rzepakową, tyle ze nie jestem w stanie juz tyle wykorzystac.. Pierwsze co maja przywiezc umowę, dokladnie przeczytam warunki i bedzie mozna cos mowic dalej. 

Jakies opinie o cargill albo sano lactoma? Jak wychodzi cenowo lactoma? 

Co do lactomy to ja kupuję po 1285 w workach, 21% białka, 7,2 MJ NEL,  12g mocznika w kg ale sam dodaję mocznik więc mi to nie przeszkadza. Ogólnie jedną grupę premiuję Lactomą Hp po 2kg, ale oprócz tego jeszcze 3 kg mieszam sam i z wyników jestem zadowolony 

ChiquitaB    52

Słuchajcie, jak jest z tym dawaniem mocznika krowa. Chciałbym spróbować ale nie wiem od czego zacząć. Ogólnie białka w treściwej mam ok 16% także malutko i w odchodach nadal ziarno qq niestrawione w kawałkach. Jakiej firmy zastosować i i jakie ilości?

Wiadomość z agroFakt.pl

rolstudent    98

Ja jadę na cargilu kromilk22 dokładnie
Biorę tego około 5 ton miesięcznie do tego tonę kromilk energia
Mleko jest. nie kwaszą się przy wyższych dawkach tak że jest Oki. Niektóre w sumie dostają tego 8kg

Karror830    3

Ja jadę na cargilu kromilk22 dokładnie

Biorę tego około 5 ton miesięcznie do tego tonę kromilk energia

Mleko jest. nie kwaszą się przy wyższych dawkach tak że jest Oki. Niektóre w sumie dostają tego 8kg

Na moczniku jest ten kromilk? Cenowo jak wychodzi? Z tego co wiem Cargill też stawia biny paszowe ciekawe tylko na jakich warunkach

Piotrass    2

Witam chcialbym sie was poradzic, Posiadam 90 krów od ktorych srednio uzyskuje 21,5 l mleka dziennie, Otrzymuja z pasz tresciwych 1,2,kg sruty rzepakowej, 400 gram sojowej , 400 gram koncentratu 38% bialka i 3,5 kg sruty zbozowej z jeczmienia kuku i pszenicy. jak myslicie czego dodac aby zwiekszyc wydajnosc? sruty rzepakowej? moze by mloto browarniane wprowadzic w dawce?

pedro2    378

A nie możecie kupić silosu używki? Wtedy bez zobowiązań brać

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Pawel29    4

@Rolstudent Mógłbyś napisać dokładnie skład z jakich komponentów jest złożony ten kromilk po kolei tak jak na tej kartce co kierowca zostawia z paszą.

DanielFarmer    123

Po ile ten kromilk? ja kiedys dluuugo na cargilu jechalem ale dealer mnie zrazil bo z cena kantowal...powiedzcie chlopaki jakie witaminki najlepsze? ja ostatnio bestermine karoten do provimi alamo repro i agrocentrum repro max porownalem to skladem wydaje sie ze agrocentrum wygrywa.jeszcze josere betalac wezme i moze cos z dolfosu porownam.Co wy stosujecie z karotenem?
Inna kwestia jaki dodatek na kwasowosc zwacza? drozdze? bufor? kwasny weglan? co najlepsze? a moze wszystko naraz?

Thomas2135    1301

Podstawowe witaminy z Dolfosu a karoten oddzielnie z innej firmy. Karoten mam od Mikita. Dobry jest z deheus podobno. Przy wysokiej wydajności sodę i kredę sobie odpuść. Dobry bufor z algami załatwi sprawę a drożdże oddzielnie kupić. Takie mieszanki bufor z drożdżami wychodzą drożej.

Thomas2135    1301

Nigdy nie porównywałem, bo tylko to jest do kupienia. Muszę spróbować z tym z deheus. Betalac z josery miałem, ale krowom niesmakowało.

Thomas2135    1301

Skupiasz się tylko na zawartości karotenu jakby tylko on był niezbędny. Sprawdź jeszcze ile zawierają witamin A, D3 i E. E również jest bardzo ważne i wspomaga rozród.

leszekb    35

Stosuje ktoś z Was Dairy Pilot z Josery ? Jak tak to może się podzielić z postrzeżeniami ?

pawlak2507    6

Polecam Dairy Pilot stosuje juz pół roku. A wit polecam z trouw nutrition np. biotimax wyższa zawartość witamin niż w betalacu 

kocmen24    2

Ja stosuje dodatek bkarotenu z schaumana gdzie jest tego 7000mg
Ja stosuje dodatek bkarotenu z schaumana gdzie jest tego 7000mg

marju12    43

Witam chcialbym sie was poradzic, Posiadam 90 krów od ktorych srednio uzyskuje 21,5 l mleka dziennie, Otrzymuja z pasz tresciwych 1,2,kg sruty rzepakowej, 400 gram sojowej , 400 gram koncentratu 38% bialka i 3,5 kg sruty zbozowej z jeczmienia kuku i pszenicy. jak myslicie czego dodac aby zwiekszyc wydajnosc? sruty rzepakowej? moze by mloto browarniane wprowadzic w dawce?

przy takiej wydajnosci po co ty karmisz koncetratami i soja .to ostatnia glupota i strata pieniedzy ..  

no ale jak chcesz robic na innych to pprosze ,ale pamietaj ty masz z tego na koncu najmniej a robisz najwiecej

leszekb    35

A co powiecie o Lidermix z Trouwa? Dla krów daje KSM a dla opasów BO. Cenowo 90-100 za worek.

Dawałem KWT i Karot ale przeszedłem  na Joserę Lacto plusa

pracus    0

Pasze Agrocentrum też nie zawierają mocznika i pisze to na etykiecie :) Ps w tamtym roku gdy mleko było tanie dawałem pasze z linii ECO i miała 20% białka ale była tańsza i z gorszych składników, teraz daję z linii Perfect i ma 19 % białka cena wyższa ale i mleka dużo więcej :) także na same białko nie ma co patrzeć

Radek, ile tej paszy Perfect na krowe dziennie się daje?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez RafaPaluch
      Witam koledzy. Szukam przyczyny dlaczego ciągnik długo kreci jak jest ciepły. Na zimnym pali od razu. Wygląda to tak jakby paliwo wracało do zbiornika. Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez agrofoto
      Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym.