Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    342

Mówię, ze kolega daje bardzo skromnie

Wiadomość z agroFakt.pl

rolstudent    94

Jak te 6 kg podzielisz na 4 podania to wcale Ci bufor może nie być potrzebny.
Bufor z Cargil składający się z algi tlenek Mg i kwaśny można kupić za 75zl dawkowanie 50 do 70 gram

makowiaczek    2

Która śruta rzepakowa jest lepsza brązowa sporo grud czy żółto brązowa jakby bardziej pulchna i mniej grud?

To samo tyczy się sojowej jasna czy ciemniejsza tak jakby przypalona?

Eliot    16

Witam kolegów mam problem ponieważ (moim zdaniem) krowy dostają dobrze jeść a mleka jest mało 18/19 litrów dziennie,

krowy dziennie dostają:

ok 15 kg wysłodków buraczanych

ok 10 kg sianokiszonki

siano do woli (dobrej jakości)

4 kg śruty z pszenicy i pszenżyta

3 kg marchewki

3 kg ziemniaków

i 80 g witamin od weterynarza

Doradźcie coś, co dodać albo zmienić żeby mleka było więcej chociaż te 25 litrów dziennie.

porozmawiaj zaproś na kawe, długie spacery ,może mają trudny moment depresja, protest:}} a tak na serio to może genetycznie są ograniczone przecież krowa słaba genetycznie nie da rzeki mleka nawet na najlepszej dawce.

dyziek_1    6

Witam kolegów mam problem ponieważ (moim zdaniem) krowy dostają dobrze jeść a mleka jest mało 18/19 litrów dziennie,

krowy dziennie dostają:

ok 10 kg sianokiszonki

3 kg marchewki

3 kg ziemniaków

Doradźcie coś, co dodać albo zmienić żeby mleka było więcej chociaż te 25 litrów dziennie.

Za mało białka, dorzuć jakiś korektor białkowy np Rukor od De Heus. Co za krowy masz? Średnio który dzień laktacji? 

Edytowano przez dyziek_1

pedro2    342

Rolstudent tylko 2 odpasy, nie będę cały dzień biegał po oborze... raczej ten z cargil ciężko będzie dostać,
konkret wyrzucić bufor i dac kwaśny? Będzie taniej? Premix i tak dostają więc wit w miarę uzupełnione josera lacto plus extra, chciałem coś z dolfosu ale nie mogę nigdzie dostać.

dyziek dlaczego zaczynasz od końca? Rzepak na początek niech da jak już...

Thomas2135    1192

Dolfos kupisz w Myszyńcu, ale masz tam chyba ze 40-50 km. W Łysych kiedyś widziałem baner dolfosu. Kreda czy soda to stare bufory, a kreda to taki zamulacz. Wielu producentów ma tani bufor i lepszy z algami.
Co do treściwych to niedawno proponowano mi mieszankę 19 Best z Ewrolu z tłuszczem i białkiem chronionym. Miesza dla nich Agrocentrum i skład też niezły.

Thomas2135    1192

Wyjściowo kosztuje ok 1320 a dla mnie byłaby ze 100 zł tańsza. Skład surowcowy ma lepszy w porównaniu do tych z agrocentrum. Kukurydza, rzepak, soja, otręby, tłuszcz chroniony w składzie a nie jak u wielu żyto, otręby żytnie, makuchy palmowe i wiele innych śmieciowych składników.

KARGO    80

Za 950zl można mieć ddgs 27%bialka w tym 50% to białko chronione energii też wiecej także nie rozumiem osób które to kupują oprócz tych że stacja bo wyjścia innego nie maja.

marju12    43

krowy dziennie dostają:

ok 10 kg sianokiszonki

3 kg marchewki

3 kg ziemniaków

bialko i genektyka, kolgo . tylko mloto \zaDnych ddgow i tego dziadostwa bo drogie.

kolego jak masz krowy simy i jestes na srodku laktacji lub pod koniec to co bys nie robil to niee bdziesz mial lepiej a i tak masz dobrze.

jakie masz krowy.?

Thomas2135    1192

Nikogo nie namawiam na gotowe mieszanki. Kolega zapytał o mieszankę to odpowiedziałem. Dodam tylko, że enerii ma to wg atestu jakościowego 7,2 MJ nel. Gotowe mieszanki są zbilansowane białkowo i energetycznie a nie u każdego ddgs jest dostępny. DDGS sprzedają i luzem z zasypem do silosu czy tylko BB lub worki?

marju12    43

thoms chodzi o to zeby na koncu nie bylo tak ze ty masz z tego najmniej.a najwiecej sie narobiles.

a tak czesto jest jak stojuje sie drogie pasze a krowy nie takie i cena mleka tez.

ukaszProcho    22

Witam dzisiaj przyszła mi dostawa i na workach pisze "nasiona rzepaku ekstrahowane" a spotkałem się z napisem "sruta rzepakowa".
Białka ma 33
tłuszcz 3%
Woda 12,5 "
Włókno 11%.
Biorę od tego samego gościa zawsze czy to trochę nie za słabe białko? Jakie wy macie zdanie?

ukaszProcho    22

No właśnie też się dziwię bo zawsze miała 35 %. A teraz ma 33% ładnie sobie gościu zarobił bo skoro mniej białka to powinna być tańsza...

Thomas2135    1192

Radek podaj skład surowcowy tego prefectu w kolejności jak na etykiecie.
Zawartość białka w rzepakowej będzie wahać się między 32-36%.
Ekstrahować znaczy wyodrębniać fazę oleistą za pomocą rozpuszczalnika. Na tej co u nas sprzedają napisane jest zawsze śruta poekstracyjna rzepakowa.

radekz200    44

Radek podaj skład surowcowy tego prefectu w kolejności jak na etykiecie.

Zawartość białka w rzepakowej będzie wahać się między 32-36%.

Ekstrahować znaczy wyodrębniać fazę oleistą za pomocą rozpuszczalnika. Na tej co u nas sprzedają napisane jest zawsze śruta poekstracyjna rzepakowa.

kukrydza, śruta poekstrakcyjna rzepakowa, śruta poekstrakcyjna sojowa, otręby pszenne, pszenżyto, podestylacyjny susz zbożowy-kukurydziany, wysłodki buraczane suszone - melasowane, śruta poekstracyjna słonecznikowa, pszenmix, melasa buraczana, wywar melasowy z buraków cukrowych, sole kwasów tłuszczów chronionych w żwaczu pochodzenia roślinnego, węglan wapnia, chlorek sodu, niacyna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się