Skocz do zawartości

Polecane posty

ukaszProcho    23

Tłuszczu ma sporo wiec nie wiem czy to dobra pasza dla krow...

procho 106,20 zl dokładnie za lactan a jesli z hurtowni to cena by była 90zł mam z weterynarzem dokadane . a skad ty dokładnie jesteś okolice radomska ?

Weterynarz Ci zamawia czy sam dzwonisz do hurtowni? Tez byłbym takim czyms zainteresowany. Tak okolice radomska a Ty?

Wiadomość z agroFakt.pl

marekfarmer    4982

Witam

Jakie  pasze  treściwe  stosuje  u krów  mlecznych  z jakich  zbóż  jakie  proporcje  ile kg  soi  czy  śruty  rzepakowej  dać  i jaki  koncentrat  z Sano  Polecacie

Dla  krowy zasuszonej  inne  pasze  jak dla  mlecznej  się  daje  i  ile  paszy  dziennie  powinna dostać  krowa  zasuszona 

I  ile  kg  kiszonki z kukurydzy  dać 

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

marju12    43

poczytaj sobie od poczatku to forum to bedziesz wiedzial

zadaj sobie troche trudu ,tyle

Piter11    0

Witam może mi ktoś doradzić co do mojej dawki pokarmowej.Otóż tak średnia wydajność w stadzie to 25l.sztuk 17
Krowy dostają:
25 kg kiszonki z kukurydzy
+-15kg sianokiszonki
15kg wysłodek buraczanych mokrych
Do tego pasza treściwa 1kg śruty sojowej
1kg śruty rzepakowej
2.5 mieszanki psZenica owies
0.5 dodatki
Z góry dziękuję za odp

kr9292    94

Witam

Jakie  pasze  treściwe  stosuje  u krów  mlecznych  z jakich  zbóż  jakie  proporcje  ile kg  soi  czy  śruty  rzepakowej  dać  i jaki  koncentrat  z Sano  Polecacie

Dla  krowy zasuszonej  inne  pasze  jak dla  mlecznej  się  daje  i  ile  paszy  dziennie  powinna dostać  krowa  zasuszona 

I  ile  kg  kiszonki z kukurydzy  dać 

Bzdura nie czytaj tematu od początku bo wiele się nie dowiesz. Napisz ile dajesz objętościowych i kiedy były zbierane oraz na ile litrów chcesz dawkę to jak bede miał chwile to ci mw podlicze w jakich proporcjach stworzyc tresciwą.

marekfarmer    4982

Dzięki

Daje  30kg  kiszonki z kukurydzy  zbierana  w fazie 30-35% sm.  sianokiszonki  nie mam już  niestety   Mleka  bym  chciał  20-25l

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Tomaszzzz    4

mam ostatnio problem z somatykami podejrzewam ze to przez kiszonkę bo zagrzewa mi się. czy stosował ktoś z was coś na mykotoksyny? jeśli tak to w jakiej dawce na sztukę?

robi57362    79

Jak rozdrabniacie lubin dla krow bąkiem?nigdzie nie moge znalezc chocby wzmianki o tym a prubowalem to wogole nie chce go rozbijac az silnik staje

jesli pomoglem kliknij fajne

marekfarmer    4982

Witam

Co sądzicie  o  takiej  mieszance dla  Krowy zasuszonej

Kukurydza 25kg

Siano - 1kg

Hepasan -0,5kg

Śruta z kuku - 0,5kg

Śruta z mieszanki Jęczmień pszenica - 2,5kg

Profisan - 0,3kg

Śruta  rzepakowa  -0,5kg

Po wycieleniu   wejdzie do Meny  Lac power    stosujecie go ???

leszekb    35

z taką dawką to opasa a nie krowe na mleko zamiast kuku to sianokiszanke daj i zmniejsz ilość śrutu 

lukbold    441

nie licz że ktoś Ci doradzi bo bez sianokiszonki te krowy padną w tydzień... 25kg kukurydzy? wątpię że to zje. Jeśli w ogóle któraś przetrwa te twoje eksperymenty to się tylko zatuczy i tyle. Krowa to przerzuwacz!

pedro2    379

Z tą qq ukasz nie ma co szaleć, 50% dawki to max resztę siano słoma sianokiszonka.
Marekfarmer profisan 0.3kg? Bogato, przy jakiej wydajności tyle sypiesz?

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

marekfarmer    4982

Sianokiszonki  nie  mam  Dawka  ułożona  przez  żywieniowca  z SANO    Wydajność  ok 9 tyś

Nie jestem  znawcą  w tej  dziedzinie  dopiero  zaczynam  przygodę  z Krowami 

Obecnie  hoduje  opasy  ale  przejść  chce na Mleko

emtec123    10

Zamiast tych wszelkich super dodatków treściwych kup lepiej sianokiszonkę albo siano, a treściwe zaczynaj stopniowo od 3 tygodnia przed terminem wycielenia.

Te 9 tys wydajności to już masz, czy dopiero planujesz mieć skoro zaczynasz?

P.S. Pisz normalnie od lewej bo tego się czytać nie da

Edytowano przez emtec123

lukbold    441

i daruj sobie na starcie tego żywieniowca z Sano bo tylko chce wepchnąć swoje produkty a ty nawet podstawowej dawki nie masz....Bez sianokiszonki ani rusz. W ogóle zastawiające jest: jak można nie mieć sianokiszonki na początku grudnia??

procho masz zablokowaną poczte . odblokuj to dogadamy ten lactan . mam jeszcze pytanie co zywienia dzisiejsze parametry z mleczarni byłem osobiscie przy badaniu ze swoją próbą  tł 4,16 bi 3,30 czy na podstawie stosunku tluszcz białko da sie poprawic dawke bo troche słaby tłuszcz . dostaja dziennie 10 kg sianokiszonki 1 pokos 25 kg qq 1 kg słomy i 6 kg sruty ze zbóz plus kwasny kreda i bmlactan a dla wydajniejszych jeszcze 1,5 kg rzepak i 0,5 kg soi . podpowie ktos coś?

pracus    0

Witam, Proszę o pomoc znawców tematu w ułożeniu dawki żywieniowej, kukurydza do woli, sianokiszonka z drugiego i trzeciego pokosu w mniejszej ilości, do tego śruta z ziarna owsa i żyta hybrydowego, koncentrat białkowy i śruta sojowa w małej ilości gdyż większe ilości to stan zapalny, do tego drożdze, witaminy. Mocznik 105-110.

pracus    0

niski mocznik, wysokie parametry, podając więcej jak 0,5 kg białka u niektórych krów powoduje stany zapalne wymienia

ukaszProcho    23

Z tą qq ukasz nie ma co szaleć, 50% dawki to max resztę siano słoma sianokiszonka.

Marekfarmer profisan 0.3kg? Bogato, przy jakiej wydajności tyle sypiesz?

Dobrze mówisz. U mnie właśnie tak dostają więcej sianokiszonki. Chyba ze jest jakaś przetuczona sztuka to bez kukurydzy idzie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez RafaPaluch
      Witam koledzy. Szukam przyczyny dlaczego ciągnik długo kreci jak jest ciepły. Na zimnym pali od razu. Wygląda to tak jakby paliwo wracało do zbiornika. Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez agrofoto
      Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym.