Skocz do zawartości

Polecane posty

lukbold    411

zbity kał to prędzej ketoza. Tylko że tu praktycznie sama energia a białka ledwo co. Dorzuć tego łubinu na rzecz zbóż a ten CCM to chyba w ogóle zbędny

silny84    0

ok, spróbuję dać więcej łubinu i ograniczyć CCM. Myślałem o soi ale powiedzieli mi, że obecnie 2tyś. więc odpuszczam sobie. a może coś innego?

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek74    142

silny84 sypnij po pół kilo soi i rzepaku mleko pójdzie w góre tyle na początek wprowadzaj stopniowo przez dwa tygodnie .

pedro2    349

ok, spróbuję dać więcej łubinu i ograniczyć CCM. Myślałem o soi ale powiedzieli mi, że obecnie 2tyś. więc odpuszczam sobie. a może coś innego?

Ostatnio brałem soje 1860zł, od miesiąca dostają 0.5kg efekt jest zadowalający. Rzepaku na początek możesz rzucić jeśli za drogo

ukaszProcho    22

U mnie soja po 1750 kupowana tydzień temu. Rzepak drogi bo po 114 zł... jeśli mocznik tam mały to musisz sporo tego wrzucić im bo będziesz miał kłopoty z nimi.

Soltys85    16

Co może być przyczyna spadku mleka, biegunki i zmniejszonego apetytu?? Kwasica czy jakis wirus?? Białko 3,5 tłuszcz 4,5. Dziś dorzuciłem słomy do paszowozu i dałem wiecej kredy ( około 100g/szt ) oraz kwasny weglan sodu, pomoże??

pedro2    349

Niedługo będzie Nowa dostawa to zamówię, ma być taniej... rzepak będzie drożał bo i w skupach drożeje, soja niby rekordowe zbiory.
Co do biegunki może być to wirusowa 3dniówka, przechodziłem przez to całe stado leje

subiektywny    4

Co może być przyczyna spadku mleka, biegunki i zmniejszonego apetytu?? Kwasica czy jakis wirus?? Białko 3,5 tłuszcz 4,5. Dziś dorzuciłem słomy do paszowozu i dałem wiecej kredy ( około 100g/szt ) oraz kwasny weglan sodu, pomoże??

wirus, u mnie to samo leje się z wszystkich sztuk, łącznie z cielakami, ale apetyt mają. Był na miejscu dr i stwierdził, że samo przejdzie, najważniejsze, że mają apetyt

KARGO    81

Ale was kasują.. Mi w piątek przywieźli soję z Hamburga po 1680 rzepak 980 z tych i ddgs 950 ceny brutto. soja na pewno nie stanie je a w górę idzie bo dolar mocno w górę poszedl a rzepak idzie za soja.

KARGO    81

Nie muszę badać widzę gołym okiem że jest git. W sumie to jeszcze soji takiej jakości nigdy nie miałem płatki o jasnej żółtej barwie bez jakichkolwiek pezypalen chyba nowych zbiorów bo mocno intensywny Zapach.

rozal22    15

zmień kwaśny węglan na coś innego bo on szybko się utlenia i nie ma go w paszy po 6godz.

KARGO    81

A wy krowa srutujecie soje i rzepak dla lepszego wykorzystania czy sypiecie prosto z worka do mieszalnika?

Śrutowac śrute???? Długo nad tym myślałeś...

silny84    0

Dzięki Wam za radę. Rzepak kupiony. Ccm zredukowany. Wystarczy ok 1kg rzepaku dziennie? Nigdy co nie stosowalem.

ukaszProcho    22

Śrutowac śrute???? Długo nad tym myślałeś...

A co w tym dziwnego? Jak nie raz przychodzi soja i rzepak albo gruba albo z dużymi granulkami, dlatego pytam. Dla trzody chlewnej obowiązkowe jest srutowanie soi dla twojej wiadomości...

pedro2    349

Silny tylko ostrożnie z tym 1kg, stopniowo wprowadzaj i obserwuj mocznik...
W rzepaku są grudki, ale czy to przeszkadza w trafieniu? Na gniotownik można by było puścić, ale w bijakowym nie wiem czy sit by nie zatykało. Ale wydaje mi się bez sensu...

daremw    128

Jak swego czasu wprowadzałem rzepak to całkiem zaczynałem od dwóch garstek i bardzo powoli zwiększałem. Bardzo powoli znaczy o przykładowo garstkę (na oko) co dwa dni. Wprowadzić nie sztuka, sztuką jest wprowadzić tak aby nie przesadzić i nie rozwalić sobie stada zapaleniami, poza tym takie powolne wprowadzanie pozwala określić do którego momentu są efekty a kiedy wyrzucamy pieniądze w błoto

Edytowano przez daremw

KARGO    81

Zmień dostawcę śruty Skoro dostarcza ci taki towar zapewne niskiej jakości Skoro jest jak mówisz. Z tym wprowadzaniem 1kg rzepaku to panowie nie przesadzajcie bo w dawce u kolegi prawie w ogóle białka nie ma i jeśli dobrze by zbilansowC będzie to i tak zbyt mało także śmiało możesz zacząć od pół kilo i po tygodniu kilogram to nie jakaś bogata dawką która balansuje na granicy

ukaszProcho    22

Nie mowie ze jest bardzo gruba czy słaba bo jestv dobra badalem próbki. Ale chodzi mi o to czy te duze grudki krowa strawi

KARGO    81

te grudki powstają z miału wrzuć taka do ciepłej wody i na mięknie także przy treści która znajduje się w układzie pokarmowym krowy załatwienie takiej grudki to żaden problem...

silny84    0

Ok, może przesadzilem na początek. Za Waszą radą dostaną pół kg. Przymierzam się do wejścia pod ocenę. Od tego roku zacząłem przygodę z kukurydzą i dlatego mam tak dużo energii przy małym udziale białka. Spróbuję z rzepakowy. Dziś przyszedł mi wynik z 19 i mam licznik na poziomie 170.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie