Skocz do zawartości

Polecane posty

karol091193    91

przezuwaczka do drugiej dekady marca ma być na Podlasiu wóz paszowy z blattina zadzwoń do nich to przyjadą i będziesz mogła przetestować jego. do mnie jeszcze nie przyjechali, ale mają niedługo być to przy okazji i do Ciebie wpadną. To nic nie kosztuje a możesz sobie porównać obie technologie tylko że cena jest sporo większą jak za pionowy. jak chcesz namiary to daj znać.

przezuwaczka    59

Właśnie słomę sobie cięłam na sieczkę i jedna bela na najwyższych obrotach wypadała w 10m3. Ślimak w małym jest prawie taki sam na szerokość, więc logika, że mniej wejdzie. Oglądałam 5m3 u gościa na 30 krów i cięło pięknie. Dał pół beli i 50 kg słomy i nic nie wypadło. Po 20 min było gotowe...

Blattin to nie moja półka. Poco będę się nakręcać na coś na co mnie nie stać. Prosty polski z pryzmy też potnie, a z belą mu wycinakiem pomogę :)

Jeszcze namawiam męża na nadstawke, żeby za suchym po podwórku nie ganiać :P

rolstudent    94

Nadstawki zrobicie sobie sami za parę groszy. Mi się podobają przeciwnoze automatyczne i górny. Chyba sobie odrobie.
Puki co nie ma szans na nowy paszowoz.

Zacząłem mieszać pasze przed rannym dojeniem. Efekt plus 2litry od sztuki więcej

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1216

O co chodzi z automatycznymi przeciwnożami? Hydraulicznie wysówne to rozumiem, ale jak działa ten automat. W EM ustawiam przedni lewy na 3 otworze a tylny prawy na 2 otworze. W ten sposób nic się nie blokuje i nie zawiesza.

rolstudent    94

Storti w ofercie ma automatyczne przeciwnoze. Ich praca polega na tym ze przy wlaczonej hydraulice przeciwnoze wysuwają się i wysuwają cyklicznie. Tak jak piły w wycinanku aktywnym. Podobno skraca to czas mieszania o 30% i zwiększa dokładność mieszania.

kr9292    66

Zacząłem mieszać pasze przed rannym dojeniem. Efekt plus 2litry od sztuki więcej

To dlatego, ze pobieraja wiecej??

Balzak    2

Na ile sztuk te 300kg więcej??

Edytowano przez Balzak

przezuwaczka    59

Przerzuwaczka ile Ci zacenili za 5 m3?

Najlepsze jest to, że niewiele mniej, niż za 2x taki.

Ceny zaczynają się od 40 tys. Z bocznym i tylnim wysypem. Spodobał nam się nowy Pronar. Ma bardzo duży ślimak, 7 noży i ludzie go chwalą za niezawodność. Podobno inna bajka niż poprzedni niewypał. Cena bardzo zachęcająca, bo 15 tys mniej niż konkurencja.

Co do nadstawki to mój mąż się śmieje, że za tą kasę sam zrobi wcale nie gorszą:)

Thomas2135    1216

Każdy swoje chwali. Niska cena nie bierze się znikąd. Widziałem niedawno taką 5-kę u dealera i nie przypadł mi do gustu. Kształt zbiornika dalej ten sam. Póki nie zobaczysz jak pracuje nie kupuj w ciemno.

poziomka    10

Nie wiem każdy twierdzi inaczej. Ja słyszałem od sporego hodowcy Radosława Legackiego, że Pronar jest dość dobry On podobno ma 10 i sobie chwalił. Mój kolega z klasy ma Auto Agro i tak jak kolega pisał każdy paszowóz od 10 chyba to taka sama cena,bynajmniej tak było wcześniej. Jeden z moich kolegów ma go już rok i sobie chwali drugi ma sporo dłużej i też nie ma zarzutów.

A teraz pytanie z innej beczki stacja paszowa to jest tylko na pasze granulowaną czy na sypką. Jak to jest?

Tez nie narzekam nie pociete bele po pol godz to sieczka az za duzo + 100 kg slomy , przeciwnoze prawie schowane , dobrze miesza bo ma kanciaste boki i mieszam ciagikiem 50 km. Moim zdaniem im szerszy tym lepiej miesza moj ma 238cm.

Robota mozna sobie wziasc na granulowane ,sypkie i plynne.

Edytowano przez GrzesiekAgro

nightmare    81

bialko 2.8  tluszcz 3.8  , co dobrzucic do zywienia zeby podniesc bialko, niestety mleczarnia placi glownie za bialko,

grzegorz132    9

bialko 2.8  tluszcz 3.8  , co dobrzucic do zywienia zeby podniesc bialko, niestety mleczarnia placi glownie za bialko,

trzeba poniesc ilosc energii  w dawce  ... wiecej ziarna kukurydzy lub kiszonki z kukurydzy

Przydał by sie parametr mocznik jeszcze,  ale moim zdaniem brakuje tez tu białka.

Edytowano przez GrzesiekAgro

malorolny121    25

Ja mam Auto Agro i tam placisz 54 netto i tam jest na wymiar do 11m3 taka cena .

Daj spokuj z tym paszowozem rozmawiałem z kilkoma użytkownikami i kazdy twierdzi nigdy wiecej, U sąsiada mtz 82 ledwo daje rade mieszać.

mam pytanie do użytkowników czy komukolwiek zdażyło sie że zmienił system żywienia z tradycyjnego na tmr i zauważył coś takiego . krowy jedzą sobie dziennie 700 kg tmr jakieś dwa tygodnie nagle wysypuje z wozu wieczorem po dojeniu przychodze rano i prawie nic nie ubyło oprócz przegarniania i szukania bóg wie czego przez krowy męcze się tak z tym od grudnia zeszłego roku dodam ze nieraz cały wóz poszedł w gnój bo myślałem zeto wina kiszonki jednak się myliłem bo samą z balota jedzą a w tmr  nie chcą na stole paszowym lezy tmr a one żrą smierdzące siano z pod nóg mam chęć nieraz już to wszystko zaorać . po tygodniu im przejdzie minie dwa nieraz trzy tygodnie i zpowrotem to samo dodam że walcze z chorobą od sierpnia czy to efekt choroby czy ja cos zle robie .

Thomas2135    1216

Nie masz problemów z kwasicą? Nie napisałeś nic, co wrzucasz, w jakiej ilości, jakie parametry mleka itp.

karol091193    91

podaj nam co wrzucasz do wozu i w jakich ilościach. myślę, że to kwasica, i najprawdopodobniej zła struktura paszy. Najlepiej gdybyś miał sita paszowe i one bardzo dużo by nam wyjaśniły, a tak to wróżenie z fusów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie