Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

rolstudent    94

Ja daje krowom siano slome do woli,ospe 14kg 50/50 jeczmien,pszenica dziennie i wyslodki mokre okolo 20kg dziennie wydajność okolo 5,5tys na laktacje jak myślicie trzeba uzupełnić czyms bialko?

Białko wymusza wyzsza produkcję mleka. Energia ja utrzymuje.

Dlatego na wydajność rzędu 7 tyś wystarcza białko na poziomie 13procent. A dla 10 tyś to będzie już 17 18%.

Co dla wielu hodowców jest nie do zrozumienia bo dają pasze np 18.

k110    3

7 rano i tyle samo wieczorem no musze jakos zaspokajać zapotrzebowanie na bialko nie sieje qq i i sianokiszonka mi sie skończyła i znalazłem alternatywe... a czy to dobre czy zle wyjscie? Sie okaże. Wiem jedynie ,że trochę kosztowne. Ps mam jeszcze kolo tony suchych wyslodkow

Wiadomość z agroFakt.pl

rolstudent    94

Na samym zbożu i wyslodkach to Ty nie najedziesz. Przynajmniej 30%rzepaku dożyć do tej tresciwej. I nie dawaj tyle na raz. Bo one kwasice mają na bank.

Trochę nie na temat ale zapytam omyłkowo krowa w 4-5 miesiącu ciąży dostała oxytocyne na wywołanie rui teraz po 3 dniach się wyjaśniło że nastąpiła pomyłka wiecie czy jest szansa że nie poroni ? ;/

konrad82    46

Oxytocyne na wywołanie rui???? Pierwsze słyszę.. Jak nie poroniła to chyba już nie powinna.

Oxytocyne na wywołanie rui???? Pierwsze słyszę.. Jak nie poroniła to chyba już nie powinna.

Możliwe że się pomyliłem wet to podawał hormon na ustawienie rui na 3 dzień kilka razy już było to robione dla sztuk które nie pokazywały nic i było dobrze a tutaj błąd.

konrad82    46

Czyli dostała hormon na wywołanie rui, powinna poronić. Co to za wet ,że przed podanie hormonu sztuki nie bada na cielność??

Edytowano przez konrad82

piotr0    0

kupilem wyslodki mokre 1 tone i zastanawiam sie  jak dawac  czy same czy mieszac z jakas pasza

maciek1425    3

witam z racji tegorocznej suszy zamowilem w tym roku wyslodki z jablek no i na początku nawet krowy to jadły ale teraz zostawiają i dopiero przez noc jest troche zjedzone pierwszego dnia dostaly to swieze i zjadly a drugiego dnia przykryta pryzma byla a ojciec juz poszedl i zaczal nabierac nie wiem jak sie z tym obchodzic i wogóle czy tak samo jak z qq czy mozna od razu zkarmiać i jeszcze jedno: mam jedna sztuke zacielona i teraz byl by juz 4 miesiac ale jest bardzo wychudzona ani nie poroniła ani sie nie latowała zawsze miała dośc wyrazne ruje ale tym razem nic mleka ma cały czas tyle samo co zrobić sprawdzic cielność czy wołać inseminatora ??

Romek120    0

chłopaki odpowiedzcie ze na moje pytanie: dzień dobry chciałbym sie was rolników zapytac ile moge wyciagnąć mleka od krowy mieśzańca: hfxnrf, hfxsm z tej dawki:

10kg siana, 15 kg kiszonki z traw 35%sm, 15kg koniczyny czerwonej 35%sm, 3kg mieszanki zbozowej: 1kg śruta z pszenicy, 1kg śruta z jęczmienia, 1kg śruta kukurydziana, 1.5kg śruty rzepakowej. krowy byłyby na poczatku laktacji, miesiąc po wycieleniu. Ile mógłbym nadoic od takiej rasy krowy z tej dawki?????? 

rolstudent    94

A co my jasnowidze jesteśmy? Krowa może I ma pewien potencjał Ale nawet jak byś jej genom ocenił to i tak może być różnie. Jedna pierwiastka rozdoi się ładnie inna dostaje energię co dzień A i tak niechce się rozdoic nie zgadniesz.

grzegorz132    9

a co podać krowie  -mam 2 takie-  które regularnie maja ruje 21 dni ale cos zaciazyc nie mogą       jedna miała ciezki poród   i martwy cielak(po drosty)  a druga nie weszła w mleko jak należy zamiast 25-35    max miała 15-20dziennie somatyke maja idealną

jakis miesiąc temu pojechała w 2 laktacji po demion ojciec   krowa 1 laktacja 8800  2 laktacja ciaza 8miesiecy   14 dni zaszuesznia  i  cielak przezył  ale poród b ciezki  i jakies 7500-8000 mleka   ale tez 2 razy płókana a zaciazyc nie chciała   moczniki dobre sa  zawsze >150    <300

Thomas2135    1211

Lepszy BM Lactan. Ja stosuję i jestem zadowolony. Komórki na niskim poziomie a gdy robię przerwę to po tyg zaraz rosną. Teraz zmieniłem na josera betalac i kom wzrosły. Będę musiał jednak kupić Lactan.

Karror830    3

Kolego Thomas2315 stosujesz produkty dolfos. A co myslisz o dolmet i metioninie ktora jest w tym produkcie? Borykam się z niskim mocznikiem w mleku. Dolozylem ok 8 kg moczniku do paszy (500 zboze, 150 soja, 250 sr rzepakowa, 75 korektor 46% provimi , 25kg ot pszenne, 30 kg wit +drozdze ok8 kg. takiej mieszanki ok 4-6 kg szt dzien wg ilosci mleka, po wycieleniu do 100 dnia dostaja jeszcze ok 2 kg dziennie paszy ktora sklada się z 70 % kuku i 30% soji + 100 g witamin z beta karotenem z throuw nutrition ale mysle zeby dac bm lactan. 

Dostaja rano sianokiszonke z lucerny, pozniej qq + pasza tresciwa + sloma wieczorem qq+ pasza tresciwa + sloma

bi 3,3 tl 3,9 mocz 150-160 ziarniaki w kale, mimo ze ładnie dokladnie pocete , sporo włokna nie strwaionego. qq ma Sm 45%, 20 % skrobii

tay29    25

czy przyczyna wystepowania cyst jajnikowych u krow mlecznych moze byc niedobor energi mimo poziomu mocznika w mleku na poziomie ~220.

Renault85-15TX    167

Lepszy BM Lactan. Ja stosuję i jestem zadowolony. Komórki na niskim poziomie a gdy robię przerwę to po tyg zaraz rosną. Teraz zmieniłem na josera betalac i kom wzrosły. Będę musiał jednak kupić Lactan.

Porównywałaś może te dwa produkty Dolfos Dolmix BM i Dolfos Dolmix BM Lactan? Czy po prostu stosujesz ten Lactan i uważasz że jest lepszy a nie miałeś porównania z Domixem BM? Jestem bardzo ciekawy tych porównań gdyż stosuję ten BM ale dla tego że mam nie równe krowy i nie równe laktacje tzn, jednej już się kończy np. laktacja a u innej zaczyna i nie chciał bym się bawić w dwa produkty. A nie wiem jak z tym Lactanem jest czy można go bez problemu stosować przy końcowej fazie laktacji czy nie będzie problemu z zasuszaniem krów przez to. Bo ten BM daje aż do zasuszenia i nie mam z tym problemów dlatego pytam modrych ludzi może coś podpowiedzą. 

Thomas2135    1211

Jak chcesz to podeślę Ci ulotkę i porównasz składy produktów. Lactan daję wszystkim krowom niezależnie od fazy laktacji czy zsuszenia i zero problemów. Zasuszonym ze 20 gram, dojnym 40-60 i to wystarcza. Bmp jest raczej na lato i wypas pastwiskowy.
Stosuję Dolmet i jestem zadowolony. Zaczęły się uwidaczniać ruje, tłuszcz wzrósł w przeciągu 2 tyg stosowania z 4,19 na 4,30. Białko minimalnie spadło. Stosuję to od miesiąca.
Cysty może powodować także kwasica i inne czynniki czasem niezależne od nas.

Renault85-15TX    167

Byłbym wdzięczny za podesłanie ulotki  :). Zaczynam się trochę bawić w dodawanie własnie takich pasz i dlatego pytam co lepsze i co stosują osoby które się bardziej znają ode mnie w branży mlecznej. 
Jeśli to nie problem dla Ciebie wrzucił bym Ci na priv moją dawkę żywieniową na dzień? Stwierdził byś co o tym sądzisz i może coś podpowiedział co dorzucić żeby zwiększyć liczbę mleka a przy tym żeby nie spadły drastycznie parametry. 

Edytowano przez Renault85-15TX

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie