Skocz do zawartości

Polecane posty

Małe sprostowanie: jeżeli kisz.z kukurydzy zawiera 35%s.m.a z traw 40% to zamiast 1kg kisz z kukurydzy daj 200g śruty kukurydzianej i 0,5 kg kisz z traw.

fireseba    101

Mam takie parametry mleka:

tluszcz : 4.0700

bialko : 3.1800

kazeina : 2.5200

pkt.zamarzania: 0.5230

mocznik : 337 mg/l

Jak je oceniacie?

Krowy chodzą na pastwisku, podczas dojenia dziennie dostają 3kg śruty z owsa i pszenżyta.

w mlekpolu taki mocznik to norma jak w następnym dniu będzie 100 t się nie dziw

tnaglak    0

Mocznik u wszystkich krów <100. Zamierzam zmniejszyć podawanie kiszonki z kukurydzy, dać w zamian więcej kiszonki z traw. Do tego treściwa będzie wyglądać tak:

-śróta ze zbóż (większość pszenicy i jęczmienia, trochę pszenżyta) 250kg

-makuch rzepak. 100kg

-śr. sojowa 150kg

-josera lacto plus 25kg

-drożdże

-kwaśny węglan

Dodatkowo posypuje delikatnie kiszonkę z kuku nawozem (mocznik), równo na wszystkie krowy. Teraz ruja u krów słabo widoczna, wydajność chciałbym mieć też lepszą.

Dodać do tego coś jeszcze? Czy coś ewentualnie jeszcze zmienić?

Może dobrym pomysłem byłby zakup młóta suszonego? Jeśli tak, to po ile go dawać? Proszę o rady

Edytowano przez tnaglak

Wiadomość z agroFakt.pl

kr9292    80

Czy mógłby ktoś mi pomóc zorganizować żywienie krów aby podnieść wydajność?? W tej chwili dostają ok 15 kg/szt sianokiszonki rano plus pasze tresciwe z zakupu ok 2 kg i 1 kg młota rzepakowego. Ok  godz 15 dostają kukurydze 15 kg/szt kisz. z kukurydzy plus śrutę z owsa i pszenżyta ok 2 kg i 1 kg sruty rzepakowej. po dojeniu dostają słome do oporu (polewam melasą aby lepiej ją jadły). Czy mógłby ktoś mi doradzić co dorzucić i w jakich ilościach. Myślałem nad wysłodkami rano i oprócz sruty rzepakowej, sojową lub ddgs. W tej chwili mam przeciętnie 21 l od sztuki. Stado jest pod oceną. Jestem otwarty na wszystkie sugestie. Proszę o pomoc 

tnaglak    0

To jak to jest tak naprawdę z tym zwiększeniem mocznika? Więcej soji czy więcej rzepaku do treściwej? Bo różnie mówią i sam już nie wiem

Edytowano przez tnaglak

kr9292    80

Jeżeli dorzucisz białka bez znaczenia soi lub rzepaku mocznik powinien ci podskoczyć. Soja ma wiecej białka jelitowego tzn tego lepszego. tylko po co ci wysoki mocznik?

Widze, że pomocy raczej nie otrzymam, a czy mógłby mi ktoś chociaż polecić jakiegoś dobrego zywieniowca z podlaskiego. Czy może wziąć zywieniowca z federacji. Mieszkam na granicy powiatu   bielsk podlaski i wysokie mazowieckie. Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc

Edytowano przez kr9292

Konrad531    5

Jakie żywe aktywne drożdże używacie w żywieniu i polecacie? Tylko chodzi mi o żywe aktywne drożdże a nie o paszowe

syberol    5

Dolcell żywe kultury drożdży 9x 10^11 CFU. Dajesz 50g/szt (krowy) dla cieląt 20g/szt. Worek 20kg od 115 do 120zł.

To jak to jest tak naprawdę z tym zwiększeniem mocznika? Więcej soji czy więcej rzepaku do treściwej? Bo różnie mówią i sam już nie wiem

Ja proponowałby zamienić makuch na śrutę rzepakową i daj do 1t 150 śruty sojowej i 150 śruty rzepakowej.

Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

tnaglak    0

Dziś przyszły wyniki mleka. Mocznik mam już ok- nawet w niektórych za duży. Mam jeszcze jedno pyt- co jeśli krowa ma za dużo tłuszczu i białka? CO wtedy zmniejszyć a co zwiększyć? Dostają kiszonkę z kuku, kiszonkę z trawy i treściwą.  Dać słomę

Karror830    3

Lacpol Piotrkow Kujawski bi 3,21 tł 3,7 ilosc 15000-20000 l kl.sE 1,00zł brutto ryczałt

(pomyliłem temat) jezeli jest mozliwosc prosze moderatora o usuniecie postu. 

Edytowano przez Karror830

grzegorz132    9

a co sądzicie o młócie browarnianym suszonym  .... ponoć mlekpoędne  24% białka  i cena chyba 1200    stosuje to ktoś?  jakie wyniki

?

kr9292    80

Stosuje krowom 5kg tresciwej z zakukpu 20% białka i 2,5 kg swojej z mieszanki owsa i pszenzyta i do tego ok 1 kg sruty rzepakowej. Mocznik w granicach 120-150,  kał jest bardzo rzadki. Czy zamiania sruty rzepakowej na sojowa lub ddgs coś pomoże?? Czy przyczyna lezy gdzieś indziej

syberol    5

pewnie masz przykwaszone krowy. Dajesz jakiś bufor? przy takiej dawce treściwej powinieneś go dodać

www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Hubert21    9

Witam na co moge zamienic śrute z owsa daje jej 4 kg na dzień plus do tego soja i witaminy oraz o'5 kg sruty z jęczmieńa i 1 kg z pszenicy

kr9292    80

pewnie masz przykwaszone krowy. Dajesz jakiś bufor? przy takiej dawce treściwej powinieneś go dodać

Jeszcze nie stosuje. A czy to ma związek z niskim mocznikiem pomimo takiej ilości białka???

syberol    5

Ma to związek. Przykwaszona krowa nie przyswaja w pełni wartości odżywczych paszy czyli większość tego co jej dasz przeleci tylko przez przewód pokarmowy i nie będzie z tego korzyści.. Podaj jakiś bufor i zobaczysz, że się poprawi

www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

syberol    5

tak jak zaleca producent, z reguły będzie to 100g ale przy mocniejszych kwasicach zwiększa się dawkę. Podaj tak jak na etykiecie

www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

grzegorz132    9

witam chciałbym na modernizacje zakupić jakies urządzenie do żywienia krow na uwięzi ....  może  System DeLaval DelPro™ ?   ile to może kosztować ma to ktoś z was ?  a inne firmy co oferują?

marcinal    0

Witam, jesteśmy firmą która zajmuje się czyszczeniem zboża, mamy w ciągłej sprzedaży plewy z lnu brązowego i złotego. 

Głównym odbiorcą plew  sa firmy produkujące pasze oraz mieszanki. Mniejszymi odbiorcami są lokalni rolnicy.

W związku ze zwiększeniem produkcji szukam dodatkowego rynku zbytu. Może tutaj ktoś będzie zainteresowany.

cena za plewy to 1,30zł brutto/kg 

plewy możemy dostarczyć w każde miejsce w Polsce przy zamówieniu powyżej 600kg transport gratis. Możliwość sprzedaży na paragon lub fv.

Proszę pisać na email alnatura@wp.pl

lub tel. 607-495-648

Edytowano przez marcinal

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez RafaPaluch
      Witam koledzy. Szukam przyczyny dlaczego ciągnik długo kreci jak jest ciepły. Na zimnym pali od razu. Wygląda to tak jakby paliwo wracało do zbiornika. Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez agrofoto
      Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym.