Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

savas    3

trzeba brac to co w miare sprawdzone, jak swiniarze mieszaja po kilkanascie lat na pionowych i sa zadowolenie i  to iliosci duzo wieksze niz dla bydla, poziome sa dokladne ale te robione jako przemyslowe, ja kupilem teraz 2t z dozamechu, podobno zuptor ma dobry sprzet tez ale sporo drozszy

rolstudent    94

Osobiscie to szukam taniego wozu paszowego i z niego zrobie sobie mieszalnik. takie poziome maszynki to tysiace ton jeszcze wymieszaja i sa duże.

Wiadomość z agroFakt.pl

savas    3

Osobiscie to szukam taniego wozu paszowego i z niego zrobie sobie mieszalnik. takie poziome maszynki to tysiace ton jeszcze wymieszaja i sa duże.

pionowy czy poziomy chcesz? na traktorpool za kilkika tys sa juz wozy, rozladunek klopotliwy, tzn trzeba wymieszac i albo na sterte,albo podajnik i w silos

szajar    1

widzieliście coś takiego, bo ja to pierwsze widze :huh: czego to na zachodzie nie wymyślo :D Edytowano przez szajar

Thomas2135    1211

To rodzaj samojezdnego wozu paszowego, czy robota paszowego jak kto woli. Lely ma coś podobnego w ofercie.

szajar    1

Ta szufla jest fajna ze ślimakami, do wąskich pomieszczeń akurat albo jak mało porcję paszy trzeba przygotować.

Thomas2135    1211

Zabawki fajne, ale drogie. Kostki pakowane w folię termokurczliwą. Ta szufla byłaby pomocna do przygotowywania porcji dla zasuszonych czy jałówek, ale też to 10 szt max, bo chyba więcej nie wejdzie w nią. Taki wózek jak poniżej też dobry, ale do współpracy ze stacjonarnym wozem paszowym.

A które mieszalniki są najlepsze, ze ślimakiem pionowym - http://agropart.pl/files/image/mieszalnik/Obrazek4-mini.jpg ; pod skosem - http://www.polnet.poznan.pl/sites/default/files/grafika/mieszalnik/mieszalnik_r1_c1.jpg czy poziomym - http://static.multipino.pl/photoOffer/p/434808_p.jpg o pojemności 1-1,5t?

linki są przykładowe

Z tego co mi wiadomo to ten ukośny by mieszał chyba najszybciej i najdokładniej tylko cenowo wychodzą drożej. Ja użytkuje zuptora 3T pionowego i jestem zadowolony.

7891Firefox    52

kolega ma pionowy 1t mieszalnik nie wiem jakiej firmy, i mówi że nie zawsze jest wszystko wymieszane dokładnie, bo jak opróżnia to niby jest wymieszane ale często zdarza sie że sama śruta leci. 

I żeby mieszanka była w miare jednorodna to przy zasypywaniu sypie po trochu na przemian każdego składnika mieszanki. 

a mieszalnik z woza paszowego to ciekawa sprawa, tak jak u mnie obora jest daleko na działce, to można byłoby dużą ilość wymieszać na miejscu i przewieźć do silosa przy oborze do stacji paszowej uzupełnić, a nie worki dźwigać. 

krzysiu    5

a po jakie licho robić analizę np. Jęczmienia, Pszenicy, Kukurydzy, Pszenżyta, jak zmienność parametrów jest bardzo niska względem ogólnie dostępnych średnich, soję i rzepakową mamy podane ile mają do tego witaminki i kw węglan, prosta kreda paszowa i mamy zrobione obliczyć +- ile czego ma iść i w miarę możliwości tak namieszać jak założymy że robimy paszę o wartości choćby samego białka 19% to nic się wam koledzy nie stanie jak wyjdzie 17,5 albo 20%. Firmy paszowe podają np. na drogich mlekozastępczych że mają 0,1% włókna i jest to super  lepsi niż inni a w badaniu niezależnym wyszło że mieli 0,5% czyli 400% więcej i jeszcze najlepsze że taki błąd jest w granicach normy. A z doborem zbóż też nie ma co przesadzać najlepiej jak są 2 lub 3 z podstawowych i błędu nie popełnimy.

kjrskroto    0

Witam!

MAm 30 krów, do tej pory karmiłem je gniecionym owsem i pszenzytem(takie zboża uprawiam), dodatkowa koncentrat wysokobiałkowy z pravimi, wysłodki melasowane, witaminy i sianokiszonka z traw zkoniczyną. W tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiać QQ i w związki z tym mam prośbę czy możecie mi podpowiedzieć jaką ustalić mieszankę tych powyższych składników dla jednej krowy na dzień????? Co w tym żywieniu zmienić co dodać co wywalić itp Z góry dzięki za pomoc.

chuck00    10

Jeśli chodzi o mieszalniki u mnie pracuje juz jakieś 20 lat zestaw z Dozamechu (śrutownik bijakowy+mieszalnik pionowy). Swoje zrobił przez te wszystkie lata i nie mam powodów do narzekań, nie miałem praktycznie żadnej awarii.

kjrskroto    0

Chodzi mi o ułożenie proporcji tych pasz które posiadam, jeśli chodzi o białko i energetyczność paszy to tak żeby krowy dawały dużo mleka:)

a po jakie licho robić analizę np. Jęczmienia, Pszenicy, Kukurydzy, Pszenżyta, jak zmienność parametrów jest bardzo niska względem ogólnie dostępnych średnich, soję i rzepakową mamy podane ile mają do tego witaminki i kw węglan, prosta kreda paszowa i mamy zrobione obliczyć +- ile czego ma iść i w miarę możliwości tak namieszać jak założymy że robimy paszę o wartości choćby samego białka 19% to nic się wam koledzy nie stanie jak wyjdzie 17,5 albo 20%. Firmy paszowe podają np. na drogich mlekozastępczych że mają 0,1% włókna i jest to super  lepsi niż inni a w badaniu niezależnym wyszło że mieli 0,5% czyli 400% więcej i jeszcze najlepsze że taki błąd jest w granicach normy. A z doborem zbóż też nie ma co przesadzać najlepiej jak są 2 lub 3 z podstawowych i błędu nie popełnimy.

Przy własnej produkcji pasz pełnoporcjowych analizę robi się właśnie po żeby uzyskać dokładnie taka mieszankę jaką sie chce, a nie z wahaniem +/- 2% białka. A parametry zbóż moga się znacznie róznić od średnich bo wszystko zależy od stanowiska, wysokości plonu, nawożenia, odmiany, itd. Osobiście staram się wykonywać jak najwięcej próbek wszystkich składników zbożowych wchodzących w skład mieszanki. I zachęcam do takiego badania bo dzięki temu dokładnie zbilansujesz dawkę dla krowy. 

Rolnik2900    0

dużo mleka to można zrobić 25 białka i 7.5 Mj energji i będzie dużo. powiedz jakie masz pasze objetosciowe badaleś

No i ja robie 22% białka i 7,5 MJ energii i obecnie doje w granicach 11000kg od sztuki wiec przy takiej wydajności raczej trudno pozwolić sobie na wahania +/- 2% białka w paszy pełnoporcjowej jak to pisał kolega wyżej... a co do korektorów to robie tylko energetyczny bez udziału pasz białkowych na bazie ziarna z kukurydzy+tłuszcz palmowy+tłuszcz lniany w odpowiednich proporcjach.

@dy27 badanie zrobisz w każdym lepszym laboratorium lub za pośrednictwem pfhbipm. Ewentualnie przez jakąs firmę paszową ale to musi być zaufana aby wyniki były wiarygodne

Edytowano przez jacekkombajnista

Thomas2135    1211

Macie jakieś opinie na temat firmy i produktów Provimi? W temacie o trzodzie opinie były pozytywne raczej, ale mało i dość dawno. Czy w mieszankach mineralno- witaminowych występowanie pierwiastków w formie chelatów na prawdę poprawia przyswajanie czy to tylko marketing a działanie jest znikome. Nie porównywałem jeszcze składu witaminz dolfosu i provimi bo zgubiłem broszurę tych drugich, ale cenowo wychodzi duużo taniej. Nie bez powodu chyba coś jest tańsze i tu się zastanawiam.

rolstudent    94

witaminy z Cargila nie należą do najgorszych. super laktacja np za 20 kg kosztuje chyba 110 zl netto. wiec i nie sa tanie. maja w swoin skladzie drożdże.

biofeed ma teraz witaminy grupy premium ktore kosztuja kolo 8 zł kilogram. 100 gram takich witamin zalatwia sprawe mineralu dla krowy o produkcja 8-9 tys litrów. wiadomo im daje wiecej mleka tym wiecej musi ich dostać.

Rolnik2900    0

Macie jakieś opinie na temat firmy i produktów Provimi? W temacie o trzodzie opinie były pozytywne raczej, ale mało i dość dawno. Czy w mieszankach mineralno- witaminowych występowanie pierwiastków w formie chelatów na prawdę poprawia przyswajanie czy to tylko marketing a działanie jest znikome. Nie porównywałem jeszcze składu witaminz dolfosu i provimi bo zgubiłem broszurę tych drugich, ale cenowo wychodzi duużo taniej. Nie bez powodu chyba coś jest tańsze i tu się zastanawiam.

a jakie maja Chelaty  glukozowe czy aminokwasowe? 

witaminy z Cargila nie należą do najgorszych. super laktacja np za 20 kg kosztuje chyba 110 zl netto. wiec i nie sa tanie. maja w swoin skladzie drożdże.

biofeed ma teraz witaminy grupy premium ktore kosztuja kolo 8 zł kilogram. 100 gram takich witamin zalatwia sprawe mineralu dla krowy o produkcja 8-9 tys litrów. wiadomo im daje wiecej mleka tym wiecej musi ich dostać.

worek 160 zl to nie sa tanie .. sa na rynku tansze a masz gdzies sklad ???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez szczypek91
      Witam. Mam zetora 9540, pęk mi przy nim pasek klinowy (alternator, chłodzenie) i nie wiem jak założyć nowy, ponieważ zetor ma przedni wom. W sumie to trzeba ściągać wom, tylko jak?