Skocz do zawartości

Polecane posty

nikolas29    172

laktan to jest dolfos tylko jest to premix z wyzszej półki..ja jade tylko na laktanie z dolfosa + bufor dodaje..stosuje juz z 9lat dolfosy

przezuwaczka    65

pozostają mi książki i aktualności w czasopismach dla nas - Hodowców Krów. 

Ja prenumeruje "Hoduj z głową bydło", a wczoraj kupiłam "Sygnały żywienia" Hulsen'a. Co Ty polecasz na długie zimowe wieczory? :D

Wiadomość z agroFakt.pl

rolstudent    98

Ja znowu z dolfosu biore tylko drożdże. Sa tanie.

Za to witaminki to tylko trauw.

Bufor obecnie

tlenek magnezu i acidbuf. Od 2 misiecy nie stosuje sody.

przezuwaczka    65

Co polecacie dla zasuszonych w okesie przejściowym? Próbowałam lizawek, wiaderek i dodatków sypkich specjalnie na ten okres. Słabo się interesują takimi specyfikami, więc daje kroplówkę profilaktycznie po porodzie. Może bolusy to lepszy pomysł. Ktoś próbował? Kexxtony polecam dla najlepszych, bo nie ma problemów z apetytem i start jest zaj**isty. :D

rolstudent    98

Pauza z agrocentum. 3 kg 2 tygodnie przed porodem. A po mozna delicje albo tak jak juz to robisz tlusz plus gliceryny.

Po ile u ciebie ketxxony

mikaro    7

Potwierdzam kexxtony są super. Od tego roku stosujemy je u wszystkich jałówek przed wycieleniem i zero problemów. Wcześniej się zdarzało że któraś nie ma apetytu czy ma ketozę. U nas kosztują 110 zł sztuka ale myślę że naprawdę warto.

przezuwaczka    65

Kexxton to dozwaczowy antybiotyk stopniowo uwalniajacy sie i zapobiegajacy ketozie.Jego najwieksza zaleta to dobry apetyt u krow wycielonych.U mnie 120zl z podaniem od weta.

Dla zasuszonych i jalowek szukam witamin, bo energia to polowa sukcesu.

7891Firefox    52

Ja prenumeruje "Hoduj z głową bydło", a wczoraj kupiłam "Sygnały żywienia" Hulsen'a. Co Ty polecasz na długie zimowe wieczory? :D

o Koleżanka zakupiła to samo co ja  :D też mam "sygnały żywienia", bardzo ciekawa pozycja. "Wzięłam też Korekcja racic" z płytką instruktazową. Prenumeruję też "Chów i hodowla bydła" z Federacji, również "Hoduj z głową bydło", swego czasu brałam "Dobry Hodowca bydło mleczne". Do tego z mleczarni przychodzi "Tygodnik poradnik rolniczy"

Ostatnio na Targach AGRO-PARK  w Lublinie wpadł mi w ręce Top Agrar, wzięłam kilka numerów, ale o bydle nie wiele tam piszą, głównie to nowinki uprawowo-techniczne, co mnie nie kręci. i trochę o świnkach piszą. 

Wpadła mi kiedyś gazeta ciekawa, w całości poświęcona tylko bydłu, żywienie, choroby i leczenie, wszystko o krowach. Zwie się "Ogólnopolskie czasopismo specjalistyczne - bydło." I chyba to zaprenumeruję zamiast Top Agraru. 

Lubię takie gazety. 

przezuwaczka    65

Antybiotyk? Nie sądzę.

Też tak zareagowałam :)

Substancja czynna produktu Kexxtone, monenzyna, jest antybiotykiem produkowanym w procesie naturalnej fermentacji. Przyłącza się ona do komórek bakteryjnych i zakłóca mechanizmy transportu składników odżywczych. Wykazuje ona działanie głównie przeciwko bakteriom Gram-dodatnim.

Monenzyna zmienia strukturę drobnoustrojów w żwaczu, co powoduje wzrost populacji bakterii produkujących propionian, substancję wykorzystywaną do syntezy glukozy. To z kolei zwiększa produkcję energii w organizmie krowy i obniża poziom ciał ketonowych we krwi.

Żródło: http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/EPAR_-_Summary_for_the_public/veterinary/002235/WC500138707.pdf

konrad82    49

Kexxton to dozwaczowy antybiotyk stopniowo uwalniajacy sie i zapobiegajacy ketozie.Jego najwieksza zaleta to dobry apetyt u krow wycielonych.U mnie 120zl z podaniem od weta.

Dla zasuszonych i jalowek szukam witamin, bo energia to polowa

Jakiej firmy i d=gdzie można nabyć ten produkt???

kupie silos na pasze!!!!

przezuwaczka    65

Tylko od weterynarza i weterynarz to podaje. Chyba że ktoś ma czym to podać i umie to robić. Krowa tego sama nie połknie i potrafi to zwrócić.

szajar    1

Jakie mogą być przyczyny qq w odchodzach krów? Wszystkie są karmione tak samo tylko w różnych porcjach, czyli qq, otręby pszenne i czasami śruty zbożowe, z18, siano i sianokiszonka i to na tyle. Brakuje czegoś że są takie skutki?

maciejo360    27

Ale jaki masz problem z tą kukurydzą? Całe kolby wydalają? :D chodzi Ci o całe ziarna w odchodach czy że kiszonka z niej jest słabo strawiona czy co?

rolstudent    98

Aby kukurydza byla prawidłowo trawiona potrzebuje odpowiedniego białka. Jak jest sucha to bialka jelitowego. A z tego co kolega daje to wniiskuje ze i białka zwaczowego brakuje.

parada    0

Mam pytanie czy do własnej paszy którą wykonuje dla krów na 1000kg można dodać całe ziarno soi tak około 10-12kg dla poprawy  energetycznej.Co o tym myślicie?

rolstudent    98

Można. Tylko oczywiście zesrutowane. Nawet tak do 100 kg. Nasiona soi skarmia sie w dawce o połowę mniejsza jak grochu. To jak grochu na maxa mozna dac 4 kg to nasion soi max 2.

szajar    1

Mam srute rzepakowa to moze im dam, a dac wszystkich tak samo czy w zaleznosci od wydajnosci i ile sie daje aby nie przedawkowac?

parada    0

Trochę mnie zaskoczyłeś pisząc że można podać aż taką dożą ilość soi nie przetworzonej ,  co innego taka paszowa to rozumiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez RafaPaluch
      Witam koledzy. Szukam przyczyny dlaczego ciągnik długo kreci jak jest ciepły. Na zimnym pali od razu. Wygląda to tak jakby paliwo wracało do zbiornika. Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez agrofoto
      Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym.