Skocz do zawartości

Polecane posty

grzegorz132    9

brak bialka to mowi mocznik ...... u mnie mam podobnie mocznik mam 160 -190 w mlekpolu... jakie sa wasze odczucia co do badań tej mleczarni i poziomu mocznika ;>

kyllee    14

kolego a na ile litrów ta dawka i srednia a ile ta konkretna sztuka daje mleka??

Wiadomość z agroFakt.pl

Romek120    0

hej chlopaki, mam do was pytanie odnosnie paszy hendrix krowa start, czy stosował lub stosuje ktos z was tą pasze?? i ile mozna wyciagnac mleka z 1kg tej paszy?? moglibyscie mi obliczyc to??

Thomas2135    1217

Podaj wszystkie parametry takie jak białko ogólne, wilgotność, JPM, BTJN, BTJE, WS. Tego jednak na etykiecie nie znajdziesz.

luuuuk    2

kolego a na ile litrów ta dawka i srednia a ile ta konkretna sztuka daje mleka??

W tej chwili jest juz 4 miesiace po ocieleniu, jest to dawka na 30-31l dziennie. w tej chwili juz ponizej 30. nie potrafie tego zrozumiec, dlaczego jest taki niski mocznik i widac ze spada z mlekiem, choc moze idzie gorsza sianokiszonka, bo widac ogolny spadek wydajnosci.

Romek120    0

ta pasza krowa start ma 17% białka, 7,5 MJ Nel i 85g BTJ, tyle pisze na etykiecie a reszta to minerały. Ile wg tych danych mozna wyciagnac mleka z 1kg?? krowa hf 30dni po wycieleniu, teraz dostaje około 5kg siana pierwszego pokosu i 5kg drugiego pokosu, 3kg śruty(jęczmien, owies, pszenica) 1,5kg krowa start i 1kg ziemniakiów, na dzien dzisiejszy 26l na dzien, jak to mozliwe ze tyle wyciaga. Siano pierwszego pokosu jest słabe, długo to żreją, a drugiego szybko zreja, widac ze im to lepiej smakuje, ile wg was moze miec takie siano białka jak tyle daje ta krowa mleka??

Thomas2135    1217

To zbyt mało danych, aby móc dobrze wyliczyć. Krowa tyle daje, bo pewnie korzysta z własnych rezerw. Długo tak nie pociągnie, bo zacznie chudnąć i może wpaść ketoza.

Romek120    0

mam jeszcze pytanie odnosnie tego ze na etykiecie pisze 7,5 Nel a obok pisze 12 MJ, co to znaczy to drugie??

i jeszcze jedno pytanie mam, w maju, czerwcu krowy pasa sie na wysokobiałkowej trawie, nie chce stracic białka przez to i mam do was prosbe, podajcie pasze energetyczne tak zeby było nie mniej niz 9 MJ nel energi, w trawie jest mało włókna i myslalem nad podawaniem słomy pokewana melasa jako źródłem energi zeby, co wy o tym myslicie, prosze o pilna odpowiedz?? pozdrawiam

Pablo1970    6

Melasa to trochę mało , dodaj jeszcze mieloną kukurydzę , a jeszcze lepsze są wysłodki buraczane melasowane .

kris31    1

Witam, moje krowy dostają sianokiszonkę, kisz z kuku, miesz : śruta zbożowa600kg, ziarno kukurydzy 100kg soja150 rzepak150 biotimax20, biobufor25kg. Mleko: 2,9 bi, 4 tł, ok 180-200 moczn, W odchodach jest dużo niestrawionych kawałków ziarna kukurydzy, jak z tym sobie poradzić niektórzy mówią, że drożdze mogą pomóc.

Thomas2135    1217

Drożdże na pewno coś pomogą, ale zastanawia mnie coś innego. Ziarniaki są dobrze rozdrobnione? Pytam, bo niestrawione ziarniaki maja dwie przyczyny zbyt mała ilość białka w paszy lub kwasica. Ten mocznik to ogólny ze stada? U wszystkich krów występują niestrawione ziarniaki? Ile dostają tej sianokiszonki i kiszonki z kukurydzy? Każdy pyta a zapomina o podstawowych danych.

kris31    1

Ziarniaki raczej dobrze rozdrobione, w kale są kawałki,i właśnie chyba u wydajniejszych sztuk, mocznik ogólny stada ok 200. Kiszonka z kuku ok 16 kg, sianokiszonka do woli, pasz treściwa ok 7-8 kg przy 40l/dz.to wszystko podawane dwa razy /dzień. narazie dorzuciłem drożdze z dolfosu i zobaczymy co będzie.

Thomas2135    1217

3,5-4 kg na raz to trochę za dużo. Dobrze byłoby znać mocznik ok kilku wyrywkowo wybranych sztuk, aby wyeliminować niedobór białka. Bardziej skłaniałbym się w stronę kwasicy. Dajesz jakiś bufor? TA sianokiszonka do woli to ile mniej więcej kg?

Romek120    0

a czy mozna sama srótowaną kukurydze tylko podawac krowom?? zamierzam podawac w maju jak pujda na pastwisko, byloby to wg was dobre rozwiazanie jako uzupelnienie energi ok 4kg na dzien, wydajność, 25l??

kris31    1

Dostają boibufor od Trouw nutr.. ml 33l , tł 4.15 bi 2.97 moczn 285 II ml40 tł4,36 bi 3,05 mocn160

Edytowano przez kris31

rolnik168    0

Czy sieczkę ze słomy cięta w sieczkarni i do tego buraki młóto browarniane kroje też zielone żyto w sieczkarni i na to mąka 80%owsa 10% pszenicy 10% żyta poprawia wydajność krów ?

Połączone

Edytowano przez razor275

rob334    3

Stosuje w żywieniu krów mlecznych młóto browarniane. Daje dodatkowo by uzupełnić białko śrute sojową. A teraz tak sobie myśle czy śruta rzepakowa by nie była lepsza razem z młótem, jak to powinno być według Was? dostają jeszcze kiszonke z kukurydzy i sianokiszonke z traw

kyllee    14

chłopaki a ile enrgi mJ nel ma srota kukurydziana??

Nel 7,3 MJ

enegi met 11,5 MJ

Romek120    0

a którą jednostke sie bierze dla krów mlecznych zeby obliczyc ile energi potrzeba na 1l mleka, tą 7,3 czy 11,5??

zonaRolnika    1

Panowie problem.. co podac krowom które przykwasiły się, tłuszcz poleciał, a krowy na pastwisku. Nie mam nic siana ani słomy. Dostaja otreby jęczmienne, kwasny weglan, i drozdze. No i cały czas na zielonym,czy jest szansa ze tłuszcz podniesie się?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie