Skocz do zawartości

Polecane posty

b0gdan    85

a brakuje Ci zboża? Bo jeśli nie to koncentrat prawdopodobnie wyjdzie taniej. Pełnoporcjówka 18% w tym roku w moim przypadku to jakieś 4 % za mało, no chyba że masz bardzo dobre sianokiszonki :)

DEMONxXx    4

daję dla krów sianokiszonkę, kukurydzę i gniecione zboże (owies,pszenżyto + groch), co lepiej kupić do tego pełnoporcjówkę 18, czy Multimlek (chyba 40% białka)

firma oczywiście twierdzi, że multimlek (jest dużo droższy od pełnoporcjowej) ??

Srednio orientuje sie w tym temacie ale jak z własnych zbóż dostarczysz odpowiednią ilość energi to możesz brać 40% B + jakieś witaminy. Pełnoporcjówka jak dajesz mało swojego zboża

Wiadomość z agroFakt.pl

GoodFarmer    27

Wymieszałem teraz taką pasze dla krów:

Pszenżyto 29%

Jęczmień 15%

Otręby pszenne 31%

Śr. rzepakowa 25%

Z moich obliczeń wychodzi że ma ok 18% białka.

Jakieś sugestie?

b0gdan    85

Jakiej jakości masz sianokiszonki, czy są z motylkowymi, bo jeśli są kiepskie, to z miejsca możesz podbić do 22%

DEMONxXx    4

Mam takie pytanie jak różnią się wartości odżywcze 1kg śrutowanego ziarna kukurydzy od śrutowanego łuskanego ziarna kukurydzy. Za zwykłe ktore sam śrutuje płacę 800zł/t a mogę mieć za 850zł/t śrutowane bez łuski (łuska idzie chyba na jakieś chrupki a reszta na paszę)

kyllee    14

Wymieszałem teraz taką pasze dla krów:

Pszenżyto 29%

Jęczmień 15%

Otręby pszenne 31%

Śr. rzepakowa 25%

Z moich obliczeń wychodzi że ma ok 18% białka.

Jakieś sugestie?

bedzie 18 bialka i 6,4 mj energii dodaj bufor

DEMONxXx    4

Czy treściwa którą mieszam jest ok przyjmując ze kukurydza i sianokiszonki są dobrej jakości i zadawane w ilości sianokiszonka 20kg kukurydza 20-25kg

na 1 szt/dzień

2kg owies z niewielkim dodatkiem pszenicy i jeczmienia

2kg śrutowane ziarno kuku

0,8 rzepak

0,8 soja

+ witaminy, drożdże i kw. węglan

Nie za dużo energi?

Proszę o odp na wcześniejsze pytanie post nr 3656

Edytowano przez DEMONxXx

Tomek2213    0

witam. ostatnio spadła mi wydajnośc a krowy dostają kiszonkę z kuku i z trawy i do tego pasza treściwa plus pszenmix. co mogło spowodować spadek ???

kyllee    14

Czy treściwa którą mieszam jest ok przyjmując ze kukurydza i sianokiszonki są dobrej jakości i zadawane w ilości sianokiszonka 20kg kukurydza 20-25kg

na 1 szt/dzień

2kg owies z niewielkim dodatkiem pszenicy i jeczmienia

2kg śrutowane ziarno kuku

0,8 rzepak

0,8 soja

+ witaminy, drożdże i kw. węglan

Nie za dużo energi?

Proszę o odp na wcześniejsze pytanie post nr 3656

jaka kukurydza ma sucha mase i sianokiszonka oceniasz ja na jaki poziom bialka??

DEMONxXx    4

kukurydza sucha późno zbierana sianokiszonka też tyle że koszona młoda trawa i zbierana na 3-4dzień myślę że białka ma dosyć dużo ale dodaje drożdże i kw weglan to strawność powinna być lepsza. Chodzi mi głownie o moją treściwą białka chba ma coś około 18-19% ale energi w porównaniu do gotowej 18b ma chyba o wiele więcej (nie wiem czy dobrze liczę)

Romek120    0

witam, mam do was pytanie, mam słabą sianokiszonke i zastanawiam sie nad dodaniem do niej mocznika paszowego rozpuszczonego z woda. Nie wiem czy jest to dobry pomysl nad poprawieniem jakosci, chce miec wiecej białka w tej sianokiszonece, jest to dobry pomysl wedlug was?? jak tak to w jaki sposob mozna ten mocznik dokladnie wmieszac w ta sianokiszonke???

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli dajesz jeszcze śrute rzepakową lub soje, a mocznik nie masz za wysoki w mleku to polecam mocznik nawozowy:) ale nie rozpuszczony, tylko po prostu zacznij posypywać paszę nim, zacznij od 30gram a potem stopniow możesz spokojnie zwiększyć do 75:)

a ja mam pytanie troche inne:

białko 3,2 tłuszcz 3,7 mocznik 260

co proponujecie zmienić w dawce? dodać energii białka?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jolu a powiedz jaką masz całą dawkę to będzie można coś więcej powiedzieć

grzegorz132    9

witam a co sadzicie o tej kiszonce z kuku

adf 21

amoniak 0

bialko 7.98

cukier 3.18

kw mlekowy 38

lignina 5.24

... ph 4.6

ndf 38

popio 6.98

skrobia

35.33

strawna masa 65

sucha masa 28.3

sur bialko adicp 1.11

surowe bialko ndicp 2.99

tluszcz 4.53

7891Firefox    52

@grzegorz132 skąd masz tak dokładne wyniki analizy? gdzie takie robią? w federacji nie podają np. produktów fermentacji.

rolstudent    96

Wybiera się może ktoś we wtorek środę do fabryki ekoplonu? I jakieś szkolenie pfhipm? To gdzieś w okolicach Kielc

statek    137

witam a co sadzicie o tej kiszonce z kuku

adf 21

amoniak 0

bialko 7.98

cukier 3.18

kw mlekowy 38

lignina 5.24

... ph 4.6

ndf 38

popio 6.98

skrobia

35.33

strawna masa 65

sucha masa 28.3

sur bialko adicp 1.11

surowe bialko ndicp 2.99

tluszcz 4.53

ogolnie niska strawna masa i skrobia. Mokra jak diabli. Za wczesnie zbierana,

grzegorz132    9

zbierana z rożnych działek na jednych sucha i dojrzała a na innych zielona ale całość w 1 kopcu, na dodatek w bardzo deszczowym momencie

z firmy blattin mi robili próbę

Edytowano przez grzegorz132

b0gdan    85

kiszonka z trawy w belach

możesz mieć akurat balotów z późniejszych pokosów i co z tym idzie spada mleko

7891Firefox    52

zbierana z rożnych działek na jednych sucha i dojrzała a na innych zielona ale całość w 1 kopcu, na dodatek w bardzo deszczowym momencie

z firmy blattin mi robili próbę

powiedz mi jeszcze ile kosztuje u nich zrobienie takiej analizy?

GoodFarmer    27

Jakiej jakości masz sianokiszonki, czy są z motylkowymi, bo jeśli są kiepskie, to z miejsca możesz podbić do 22%

Dostają obecnie lucerne z drugiego pokosu ale po trawie z koniczyną jest więcej mleka.

Sianokiszonki dostają ok 10 kg na sztuke na dzień plus kiszonka z kukurydzy po ok 20 kg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie