Skocz do zawartości

Polecane posty

kris31    1

Witam. Co jest bardziej skuteczne w buforowaniu, mam do wyboru z dolfosu; dolbuf i dilbuf pro, i z trouwnurtition biobufor. Napewno macie jakieś opinnie ze stosowania to podpowiedzcie. Tak samo mieszanki min. Lactan czy biotimax?

nikolas29    168

z dolfosu jest dolbulf i dolbulf PRO. dilbulf to nie slyszalem chyba ze to jakas nowosc,,ja daje dolbulf PRO,,cenowo taniej jak drozdze a i ma zapobiegac zakwaszeniu zwacza

Thomas2135    1212

Z tych buforów stosowałem wszystkie a koledze po prostu pomylił literki. Jest Dolbuf i dawkowanie do 60-70g oraz Dolbu***O zawierający to samo co poprzedni, ale z dodatkiem drożdży 15x109 .Dawkowanie to 100 g i więcej przy dużych wydajnościach. Pro jest droższy. Nie jest w stanie jednak zastąpić drożdży, bo ma ich na prawdę niewiele. To który wybrać zalezy od tego czym żywione są krowy. Miałem też krótko Biobufor z Trouwa, ale jest i słabszy Miobufor. W tym pierwszym głównym składnikiem są drożdże i jakieś dodatki witaminowe. Nie zawiera, wodorowęglanu, kwaśnego węglanu itp. Znajomy jak zaczął dawać jałówkom to zauważył, że zaczęły pić więcej wody i sianokiszonkę zjadały znacznie szybciej i w większej ilości. Ja swoje krowy przyzwyczaiłem do Dolfosa i nie chcę eksperymentować, bo spisuje się świetnie. Każdy bufor działa przeciw zakwaszaniu, ale jeśli ma drożdże to działa lepiej. Osobiście wolę dokupić 20 kg drożdży ok 110zł.

Co do mieszanek to też stosuję BMLactan i nie narzekam. Na lato wystarcza BMP lub BMP+, zależy czego potrzeba swoim krowom. Lactan jest lepszy na start w zimowym żywieniu. Somatyka to 130 max 200. Nawet nie pamiętam czy sięgnęło kiedyś 200.

Edytowano przez Thomas2135

Wiadomość z agroFakt.pl

syberol    5

@marcin, 15-20% otrąb pszennych w treściwej

@nikolas, być może ma problem z dostępem do urządzenia do analiz. Zwłaszcza teraz jak jest wielu chętnych.

Dolbuf jest mocniejszy ale i droższy niż Dolbuf pro. Jednak przeliczając na dawki bardziej ekonomiczny. Na przykładzie:

Dolbuf - 60g/szt - 20kg = 333 dawki (1 dawka = 0,26zł) = 86,40 zł

Dolbuf Pro - 100g/szt - 20kg = 200 dawek (1 dawka = 0,35zł) więc odpowiednio 333 dawki kosztowałyby 116,55 zł

Zatem różnica to 30zł taniej stosując Dolbuf. Można zatem osobno dorzucić drożdże i efekt będzie lepszy. Oczywiście za 30 zł nie kupi się drożdży na 333 dawki bo licząc Dolcell (żywe kultury drożdży) to 10 kg (63zł) wystarczy na 200 dawek (po 50g/szt).

Nie znam się na Trow Biobufor ale skoro tam są głównie drożdże a nie ma kwaśnego węglanu to nie jest to bufor. Każdy bufor reguluje pH żwacza i jest potrzebny przy większych dawkach paszy treściwej ale muszą być również podane żywe kultury drożdży. Te dwa produkty współdziałają ze sobą zapobiegając kwasicy.

Zgodzę się z Thomasem, że lepiej dokupić drożdże no i co do jakości Lactanu chyba nic nie muszę dodawać;)

mammut1    20

Jak oceniacie drożdże otoczkowane firmy Levcell CNCM I-1077:1x10do potęgi 10 CFU/g niewiem czy to dużo czy mało

poziomka    10

Thomas2135 to mówisz że drożdże z dolfosu dobre ,bo też chcielismy ich spróbować u siebie

Edytowano przez poziomka

nikolas29    168

tak tylko sa 2 rodzaje jedne ok 80zł worek 20kg a drugie po 120 zl 20 kg zywe kultury,,,,,i bufory rozne....SYBEROl najlepiej ci opisze kiedy

lamboEVO100    175

Ja stosuje Farmpak i chyba mają 2x10^11 CFU , ale chyba zmienię na dolfosa skoro mają 4,5 razy więcej drożdży

statek    137

Jeszcze wiecej maja drozdze z firmy AgroProgress ProSacc50. 1000X10^9 Cfu/kg ale ceny nie znam. Mam miec ich produkt w tym tygodniu i bede testował.

mammut1    20

Czyli czym większa notacja wykładnicza tym więcej drożdży ? 1077:1x10^10 CFU/kg takie drożdże kupiłem mają być bardzo dobre 10 worków po 10 kg mi dziś przywieźli co ważne rosną jak wleje się wody i doda cukru

Edytowano przez mammut1

b0gdan    85

Ja stosuje droższe z JBS 5/10 dawkowanie 1g na 1kg pobranej suchej masy, czyli poniżej 30 g

mammut1    20

Kupiłem pełnoporcjówkę i zaproponowali mi w dobrej cenie drożdże mniej niż 60zł wyprubuję to powiem pachną jakimiś ziołami puzniej jak zalałem je wodą było czuć drożdzami z dolfosu miałem worek to zrobiłem prubę i przez 1, 5dnia fermentowały wkońcu oddałem krowie

Thomas2135    1212

@mammut te Levucell to nazwa szczepu drożdży czy jakoś tak a produkt to dokładniej Farmpak SC. Było o tym niejednokrotnie w tym tym temacie, mniej więcej 10 msc temu. Z notacją właśnie jest tak, żeby nie pisać kilkudziesięciu zer zapisuje się to w notacji. Logicznie im wyższa liczba w potędze tym większa zawartość. Ja nie napisałem, że Dolfosu są lepsze, tylko, że je stosuję i lepiej jest kupić czysty bufor i dorzucić drożdży niż kupować mieszankę buforu z drożdżami. Co do DOlfosu to są jak już pisałem ostatnio, Dolcell zawierający żywe kultury drożdży oraz Torrovit zawierający drożdże suszone. Ciekawe jest tylko to, że Dolcell zawierający w tytule żywe kultury drożdży w składzie ma napisane żywe suszone kultury drożdży, ale to podyktowane jest sypką formą produktu, bo nie ma żadnego nośnika. W składzie mają tlenek magnezu i glicerol. Ja nikogo do niczego nie namawiam. Po prostu w okolicy ciężko jest kupić lepsze produkty drożdżowe o których pisze @statek, czy kiedyś @7891Firefox. Miałem kiedyś po tym jak krowy straciły apetyt przez zakwaszanie ProVital z Provitimu. Opakowanie nieduże, zawiera metabolity drożdży Sacharomyces i innych pochłaniających toksyny, itp. Dawkowanie dość małe, jutro mogę wam podać, jednak strasznie śmierdzące. krowy nie mogły się przyzwyczaić, jednak zjadały i co zauważyłem zaczęły jeść jakby więcej. Wydawało mi się wtedy, że zadziałały. Później kłopoty z dostępnością, spory wzrost ceny i przerzuciłem się na Dolcella.

syberol    5

@poziomka, Dolcell to bardzo dobre drożdże (10kg-63zł) mają 9x10^11 koncentrację żywych kultur więc sądzę, że to wysoki wskaźnik. Są też na rynku tańsze ale w większości przypadków będzie to mniejsze stężenie np blattin rumen activ (25kg - 110 zł) ma 1,0x10^11 więc jest znaczna różnica aczkolwiek krowy też bardzo chętnie je pobierają (wystarczy, że przejdę obok palety z tymi drożdżami a czuć je na 5 metrów;) )

@atomik, mi się wydaje, że na tym zdjęciu to jest jakiś bolus witaminowy. To takie witaminy w formie takiej właśnie kapsułki, które się uwalniają przez około 3 miesiące.

Pawel20    49

Co sądzicie o takich wynikach kiszonki z kukurydzy, raczej miszmasz odmian ale najwięcej Vitrasa i F58

post-6658-0-41286300-1385550402_thumb.jpg

Edytowano przez Pawel20

Pestus123    3

Wczoraj wezwałem weterynarza, gdyż dwie pierwiastki nie mają objawów ruji.

Lekarz stwierdził za wysoki poziom mocznika.

wyniki ostatnich trzech prób:

Pierwsza:

-120dni po porodzie

-mocz: 213, 266, 280

-stosunek tł/bi: 1,3 1,28 1,32

Druga:

-110dni po porodzie

-mocz: 203 317 297

-stosunek tł/bi: 1,28 1,4 1,38

Trzecią pierwiastkę badał na cielność, 3 m'ce po kryciu i nic nie wyczuł

mocznik do 220 stosunek tł/bi na poziomie 1,3

Wszystkim trzem podał hormony w formie zastrzyku na ruje drugie zastrzyki bedą za tydzień

Stwierdził za wysoki poziom mocznika i to jest powodem, zlecił obniżyć białko w paszy.

Dziwi mnie jednak, gdyż tutaj na forum jak i w lekturach podawany za prawidłowy mocznik to ok 250- 300

Laktoza jest na poziomie ok 5%

Dodam również że dwie pierwsze jałowice kupiłem z obory wolnostanowiskowej, a ja posiadam na uwięzi.

Pasze jakie stosuje: kiszonka z kukurydzy, sianokiszonka, mieszanka ziarna zbóż, śruty rzepakowej, mieszanka min-wit z Josera i drożdże.

Wszystko podawane dwa razy dziennie, ostatnio na noc słomę jęczmienną.

Czy uważcie,że mocznik może być tego powodem??

lamboEVO100    175

@Paweł chciałbym mieć takie wyniki, pogratulować.

Jakie nawożenie dajesz ? ile lat max w monokulturze ?

@Pestus poszukaj jakiegoś dodatku z Beta-karotenem. Czy przypadkiem nie żywisz ich zbyt ubogo w stosunku do wydajności ?

Mój ojciec zawsze upierał się, że śruta jęczmienna jest dobra na "odlatowanie" i zawsze sypał krowom po wycieleniu. To chyba z powodu dodatkowej energii. Także może marto dorzucić tym pierwiastkom jakiś bonus.

Edytowano przez lamboEVO100

atomik    145

mocznik idelany jest, problemem mógł być okres zasuszenia lub duży deficyt energii w pierwszej fazie po wycieleniu

mammut1    20

Warto dać więcej śruty rzepakowej przy moczniku 170?

Edytowano przez mammut1

m11031993    3

Witam czy mógł by mi ktoś pomóc i ułożyć mi dawki paszowe dla krów ponieważ znacznie spada mi wydajność posiadam 21 krów do dyspozycji mam kiszonke sianokiszonke z traw lucerny koniczyny siano dodatki paszowe typu rzepak ,dolfos oraz śruta z zbóż myślałem także o zakupie młóta browarnego ale czy to podniesie mi wydajność jeśli ktoś ma jakis pomysł wyliczyć mi dawki na 1 szt z góry dziękuję wszystkim krowy rasy HF zapomniałem dodać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie