Skocz do zawartości

Polecane posty

kamil6251    2

ja stosowałem dolmet to podnosi mocznik w mleku to mam 90%białka ja sie nie myle kiedyś to stosowałem i były efekty 100g na sztuke dawałem

A mógłby ktoś powiedzieć dlaczego tworzą się grudki tłuszczu w zbiorniku?Czy to jest niepokojące? @damianzetor9540 jest więcej mleka,ale parametrów jeszcze nie znam,jak bedę wiedziała to powiem

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzetor9540 dzięki za wskazówki,daję wysłodki,tu są nowe parametry : białko-3.02%, tłuszcz- 3.45%,laktoza -4.72%, sucha masa- 12.24, białko lepiej ale tłuszcz poprawił się tylko o 0.03%,średnia wydajność to 16 l na krowę,ale zastrzegam tu,że moje krowy są b.zróżnicowane,jedne dają 24-26l,a inne nawet tylko 10(te będę zastępować jałówkami),więc to jest tak trochę nieobiektywnie,ale jest więcej mleka,to na pewno,więc dzięki :) Poprawiłbyś coś? Robię tak jak napisałeś 2-2,5 kg wysłodków+pasza(ale to dla tych b.wydajnych) rano i na wieczór. Jak myślisz czemu te grudki są?To jest niepokojące?

Jak ktoś mógłby coś poradzić,powiedzieć,to proszę pisać :)

donweter1989    181

Jeśli Cię stać i uważasz to za najważniejsza inwestycja w tej chwili to jak najbardziej. Tylko licz się z tym. Że ustalanie dawki pokarmowej, przystosowanie obory jeśli odpowiedniej nie posiadasz to też koszty.

Jeśli Cię stać i uważasz to za najważniejsza inwestycja w tej chwili to jak najbardziej. Tylko licz się z tym. Że ustalanie dawki pokarmowej, przystosowanie obory jeśli odpowiedniej nie posiadasz to też koszty.

komodo    89

wedlug mnie jezeli ma obore przejazdowa i by nic nie musiał robic to na 30 sztuk juz by sie oplaciło ale to jest wszystko do przemyslenia za i przeciw ja podobnie jak kolega wyzej napisał kupiłbym gdybym nie mial innych inwestycji a tak narazie musi poczekac :)

statek    137

kupujac woz trzeba sie liczyc z kosztami na paliwo, czasami mozna sie zdziwic:)

u mnie robiac 100 woz na miesiac zuzywam około 600l miesiecznie na traktor i ładowarke wiec to nie jest malo, z drugiej strony obsluguje on około 160 szt (reszte musze recznie;/)

na 30 szt woz sypany raz dziennie tez zuzyłby około 250l miesiecznie wiec troche kosztow sie robi.

jednak jakby nie patrzeć wzrost wydajnosci rekompensuje zakup. w moim wypadku wydajnosc wzrosła o około 800l x 30szt to 24000l, niech z litra zostanie 30gr to 7200zł minus ON i amortyzacja wozu.

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

Papkin    0

Mi się wydaje że nawet i na 30 sztuk się opłaca jakiś 8m no bo jak inaczej dać krowom tyle ile potrzebują, wezmę kukuryczy w krokodyla i codziennie będę na wagę z tym wjeżdżał,już nie mówię o wygodzie kręcę wóz z rana, wysypuje,ścielę i oprócz dojenia można nie zaglądać.Wie ktoś jak z wydajnością przy karmieniu z wozu,chyba coś się powinna poprawic, bo codzien taka sama dawka i krowy też powinny być zdrowsze.Obora coś koło 2,70 więc pewnie jakiś mniejszy wóz by sie zmieścił.No i jeszcze paliwo gdybym miał wóz to kiszonkę miałbym jakiś 1km od domu

damianzetor9540    1268

@statek Te 800 litrów to jest na 365 dni? :)

Na 30 sztuk to wg, mnie wystarczy spokojnie 5 m3 :) Chyba że jest w planach powiększenie stada :)

Edytowano przez damianzetor9540

luuuuk    2

chciałbym sie zapytac czy dawać soje krowom i w jakiej ilości jesli dostają mieszanke pełnoporcjową 18%?

luuuuk    2

aktualnie wysłodki suche, sianokoiszonke i zielonke. a pełnoporcjowej tak 6-8 kg.

komodo    89

a jakie parametry mleka ?ale 1kg na glowe na dzien mozesz spokojnie dawac tylko tak stopniowo wszystko zalezy ile chcesz mleka uzyskac

luuuuk    2

wlasnie strasznie skacze białko nie wiem od czego. od 2,9 do 3,3 . moze sie ustabilizuje jak dam stopniowo soje.

statek    137

A nie dajesz przypadkiem roznie rano a inaczej wieczorem? Czy tak samo?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a te skoki białka nie są spowodowane zróżnicowaniem sianokiszonki i zielonki wiadomo że każda bela jest z innego miejsca na łące i może się różnić np. zawartością białka i to samo tyczy się zielonki, której skład z każdym dniem się zniemia

• Like 1

luuuuk    2

tez tak mysle ale troche duze roznice. oddzielnie sam zbadam jeszcze gdzies w lab i zobacze czy sie zgadza

LukaszC5    21

Witam

Która według was jest lepsza dla bydła?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

marju12    43

Co do wozu paszowego to nawet sie nie zastanawiaj mysle ze juz od 15 krowach sie oplaci i nie mam tu na mysli nawet wzrostu wydajnosci ale czlowiek nie nabiega sie tak z tymi widlami praca zupelnie inna

.Ja karmilem 15 sztuk teraz 30 wozem i mowie z doswiadcznia.Woz maly 5m.Miesiecznie ok 100l ropy na miesiac naped ursus 3512 plus ursus 5314 z turm do zaladunku jakis 100 l ropy .razm ok 200 l max ale to tak jakbym powidzial oram koniem bo traktor pali rope,pali ale roznica oczywista.Acha kupuj tylko uzywany z dobra przkladnia nowy to nieporozumienie cenowe.Kupuj od rolnika nie handlarzy a kupisz duzo tanie szukaj na allegro i tablica.pl uwazaj na hasla kolega prosil zbym mu sprzedal ,sprzet kolegi itd

rolnik + odbior bezposrdnio z gosodarstwa + pokaz jak miesza dla krow sprzedajacgo=twoje zadowolenie

Edytowano przez marju12

reebok    4

Rzepakowa ma lepszy sklad aminokwasów. Najlepiej połączyć oby dwie. Jaka cena słonecznikowej?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie