Polecane posty

kolokamil    0

właśnie bardzo ważne jest to aby znać poziom mocznika w mleku przed zastosowaniem mocznika nawozowego bo jeżeli miałbym średni mocznik na poziomie 250 to nie dawałbym im 150 gram wtedy nic bym białka nie dodawał. nie rozumie dlaczego uważasz że to błąd przecież jak mam mocznik w mleku 160 to jest jasne że trzeba dorzucić białka czy może się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

to daj im do 100gram max a reszte soja. Bialko z mocznika jest ryzykownym dodatkiem powyzej 100gram. Jak chcesz podniesc mocznik to dodaj bialka ale w polowie przetworzonego (soja, rzepak ) ale nie czystych azotanow w moczniku

Edytowano przez statek

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

przeciez mocznik 160 wystarczy nie wiem po co jeszcze dokładać


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

teraz soi nie daje tylko rzepak. może napisze całą moją dawkę:

 

kiszonka kuku 31kg

sianokiszonka 3.6kg

słoma 0.5kg

młóto browarniane 8kg

laktoma 4.5kg

rzepak 0.8kg

mocznik 150gram

mineralne 160gram

 

co o tym myślicie co można poprawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolokamil    0

jeżeli krowy robią bardzo rzadko to wydaje mi się że jest nadmiar białka lub niedobór energii. u mnie robiły twardo nawet wydaje mi się że za twardo ale jak dodałem mocznik to się rozrzedziły i teraz jest dobra konsystencja. jak dodaje się białka to powinny się rozrzedzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz soi nie daje tylko rzepak. może napisze całą moją dawkę:

 

kiszonka kuku 31kg

sianokiszonka 3.6kg

słoma 0.5kg

młóto browarniane 8kg

laktoma 4.5kg

rzepak 0.8kg

mocznik 150gram

mineralne 160gram

 

co o tym myślicie co można poprawić

moim zdaniem zmniejsz młóto bo jak ja dawałem młóto to krowy nie chciały się zacielać niektóre nie mogły wstać po ocieleniu ale jak przestałem podawać młóto to wszystko wruciło do normy p.s zamiast młuta dorzuć więcej kiszonki z QQ lub z traw

Edytowano przez DOMINIK19995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Witam panowie mam okazję kupić drożdże dla krów(worek 25kg za 65zł) i teraz chciałbym się dowiedzieć co one dawają i ile się ich stosuje na sztukę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

40 gram na sztukę to jest moim zdaniem wystarczająco .150 gram to chyba dawka śmiertelna .ja osobiście daję 50 gram ale krówki najmniej dają mi teraz 20l na RAZ . mocznik jest jak narkotyk trzeba na to naprawdę uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

20 na raz??? Niezależnie od okresu laktacji???? :P Fiu fiu to ty masz wydajność w oborze ponad 12tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
Napisano (edytowany)

nie no ja mówię o okresie ok 2-4 miesiące po wycieleniu .jak bym miał 20 l na dzień do zasuszenia to bym był milionerem

teraz mam trochę ponad 9tyś i tyle mi wystarczy

wcześniej miałem słabe 6 tyś ale doradca pomógł mi zbilansować dawkę kupiłem trochę jałówek rasy hf i simental po dobrych krowach i na wyniki nie trzeba było długo czekać

Edytowano przez michalcium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mam pytanie. Do tej pory dawaliśmy krowom pasze z firmy de heus, ale pomimo tego że krowy dostają z tej firmy koncentrat i dodatkowo witaminy krowy nam często zalegają i tu moje pytanie na jaką firmę zmienić i na jakie produkty żeby było w miarę możliwości tanio i skutecznie?? Dodam że jeśli chodzi o paszę jaką dajemy oprócz kupnych pasz to sianokiszonka, siano i śruta w proporcji 3/5 owsa 1/5 pszenżyta i 1/5 żyta


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

Polecam Nutrene, koncetrat Kromilk 38%, pasze również dobre, u mnie się sprawdzają, żadnych problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

moja propozycja to pasze treściwe z provimi 22% białka. ja daję właśnie tą . może dawaj wapń około litra przed wycieleniem i problemów nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5080M    0

mam 20 krów dojnych i chciałbym poprawić zawartość białka w mleku jakie znacie sposoby ? krowom daję rano śrutę(owsianą) i siano-kiszonkę, po południu kiszonke z kukurydzy i siano a po dojeniu śrutę(owsianą) i siano-kiszonkę? co o tym myślicie ? jak można poprawić białko,teraz mam ok 3.1% !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

mam 20 krów dojnych i chciałbym poprawić zawartość białka w mleku jakie znacie sposoby ? krowom daję rano śrutę(owsianą) i siano-kiszonkę, po południu kiszonke z kukurydzy i siano a po dojeniu śrutę(owsianą) i siano-kiszonkę? co o tym myślicie ? jak można poprawić białko,teraz mam ok 3.1% !

Proponuję śruty poekstrakcyjne, najlepiej sojową i rzepakową, najlepiej je łącząc, z przewagą rzepakowej, jest tańsza :) Poza tym skarmianie pasz treściwych kilka razy w ciągu dnia w niewielkich porcjach. Co do dodatku drożdży to pewien nie jestem, ale chyba też pomogą. To chyba najłatwiejsze sposoby poprawy białka, bo w białko chronione pewnie bawić się nie będziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

co myślicie o dawaniu chleba krową ??? tzn takiego z piekarni suchego ale przed podaniem zamoczonego ???? ma to jakieś dobre skutki albo złe ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

co myślicie o dawaniu chleba krową ??? tzn takiego z piekarni suchego ale przed podaniem zamoczonego ???? ma to jakieś dobre skutki albo złe ????

 

 

Słyszałem jak ktoś dawał chleb bykom na opas, ale czy jest jakiś sens dawać krowom to nie wiem :blink: zatuczyć jedynie można a to szkodzi krowie.

 

@up posty sobie nabijasz??


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irenka30    0

Witam wszystkich. Mam prośbę, pomóżcie nam ułożyć dawkę żywieniową dla krów mlecznych, żeby podnieść wydajność. W tej chwili wychodzi średnio 12l od krowy na dzień.

Mamy do dyspozycji:

- kiszonkę z kukurydzy,

- sianokiszonkę,

- śrutę z żyta i owsu,

- mieszankę mineralno - witaminową,

- paszę pełnoporcjową 18%,

- słomę.

Z góry dziekuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

@irenka30 a dawałaś pasze do badania żeby ustalić ile białka energii itp. mają wszystkie pasze stosowane w żywieniu bo bez tego trudno jest ułożyć dostosowaną dawkę pokarmową. U mnie tym zajmuje się żywieniowiec z firmy z której paszę biore...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irenka30    0

Dopiero w przyszłym tygodniu ma być u nas ktoś, kto się tym zajmie. Jak do tej pory to mleko po tym jak zaczeliśmy dawać pełnoporcjówkę rosło ale zaczęło znowu spadać. Fakt żę sianokiszonki mamy bardezo różne, co bele to co innego więc to ma napewno wpływ.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj