Polecane posty

kr9292    950
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

prawie wszystko witaminy bufor drożdże laktostart feedray tłuszcz i 21 czy 22 pełnoporciowa dla cieląt starter i mleko drugie z lnem i białko chronione ''39''

 

ta pełnoporcjiowa akurat energi ma sporo później zrobię zdjęcie etykiety trochę brakowało bo opóźnienia w dostawach i szła 18 to gorzej jadły

 

Tzn standardowo chyba 7mj. Inne granulaty ok 6.5mj. z tasomixa 20 ma chyba 8.2 mj to spora różnica. Sporo osób w mojej okolicy chwali sobie biofeed, podobno ten koncentrat wychodzi dobrze cenowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166
ThePerkins napisał:

A etykietę koncentratu od nich masz ?

jaki koncentrat ? o to 39 białko chodzi to zrobię foto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928
19 godzin temu, slawek74 napisał:

jaki koncentrat ? o to 39 białko chodzi to zrobię foto

Oni nie mają jakiegoś koncentratu białkowego ( typu protamilk ), możesz podesłać i tego foto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

o koncentraty nigdy nie pytałem stosuję białko chronione tak zwany ekspand ''39'' mieszanka 21 ma 7.1mj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

protamilk claasic bez witamin z gmo, protamilk HP bez witamin bez GMO, protamilk complete bez GMO i z witaminami, protamilk complete claasic z GMO i z witaminami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czares15    0

9373 2022/11/08; TL:3.9; BIA:3.17; SOM:173; Pkt.zam:0.531; Moc:218;

Witam. Co sądzicie o tych wynikach?


Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
43 minuty temu, Czares15 napisał:

9373 2022/11/08; TL:3.9; BIA:3.17; SOM:173; Pkt.zam:0.531; Moc:218;

Witam. Co sądzicie o tych wynikach?

Brakuje energii. Jaka wydajność stada ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czares15    0
9 godzin temu, leszek1000 napisał:

Brakuje energii. Jaka wydajność stada ? 

Właśnie niska. Około 15l dziennie od sztuki.

Dostają około 15kg kiszonki z qq 

Sianokiszonki i trochę siana

Dwa razy dziennie śrutę rzepakową 0,5kg  pszenzytnia 0,5 Owsiana 0,5 żytnia 0,5 kukurydziana 0,5 

Dokupiłem teraz pelnopprcjowke 20% powoli zaczynam dodawać 

Po wycieleniu często trafia się też ketoza

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Czares15
Zmiana

Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
6 minut temu, Czares15 napisał:

Właśnie niska. Około 15l dziennie od sztuki.

To niskie białko i tłuszcz. Jesteś pod oceną, mleczarnia nie robi ciebie w jajo 

Przy tej wydajności, spokojnie 4,5% tłuszczu i 3,5% białka powinno być. Chyba że faktycznie coś z żywieniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czares15    0
Przed chwilą, leszek1000 napisał:

To niskie białko i tłuszcz. Jesteś pod oceną, mleczarnia nie robi ciebie w jajo 

Wyniki sprawdzone w innej mleczarni


Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czares15    0
2 minuty temu, leszek1000 napisał:

Co im dajesz ? 

Sianokiszonka z qq 

Kiszonka z traw średniej jakości

Tzn łąki i siewne i stare z dzierżaw mieszane.

I te treściwe co pisałem mniej więcej

Witaminy do tresciwej 

Bela siana na dwa dni dla 30sztuk

 

 

Edytowano przez Czares15

Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
8 minut temu, Czares15 napisał:

Sianokiszonka z qq 

Kiszonka z traw średniej jakości

Tzn łąki i siewne i stare z dzierżaw mieszane.

I te treściwe co pisałem mniej więcej

Witaminy do tresciwej 

Bela siana na dwa dni dla 30sztuk

 

 

Jak masz zapasy kiszonki z kuku to daj więcej, mniej siana. 

Co dostają w zasuszeniu ? a co przed wycieleniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czares15    0
20 minut temu, leszek1000 napisał:

Jak masz zapasy kiszonki z kuku to daj więcej, mniej siana. 

Co dostają w zasuszeniu ? a co przed wycieleniem 

Na zasuszeniu dostają słabszej jakości siano i kiszonkę z traw 

Trochę kiszonki z qq 

Treściwej nie dostają

Dwa tygodnie przed wycieleniem stopniowo wracsm do normalnego żywienia profilaktycznie nie daje zazwyczaj więcej energii ale ostatnio coś ketozę łapią to glikol dostają w okresie okołoporodowym


Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

W zasuszeniu kukurydzę możesz wyrzuć. Zacznij dawać dopiero 3 tygodnie przed. Po porodzie proponuje glicerynę, same powinny wylizać. Jak możesz to zacznij dawać więcej kukurydzy. A przy dawaniu paszy treściwej nie przekraczaj  2kg na raz, albo wymieszaj z kiszonkami. Ten tłuszcz to niski, ciekawe od czego. Mają kiszonki cały czas nas stole  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czares15    0
7 minut temu, leszek1000 napisał:

W zasuszeniu kukurydzę możesz wyrzuć. Zacznij dawać dopiero 3 tygodnie przed. Po porodzie proponuje glicerynę, same powinny wylizać. Jak możesz to zacznij dawać więcej kukurydzy. A przy dawaniu paszy treściwej nie przekraczaj  2kg na raz, albo wymieszaj z kiszonkami. Ten tłuszcz to niski, ciekawe od czego. Mają kiszonki cały czas nas stole  ? 

No prawie cały czas mają objętościowe, z tym że daje bez paszpwozu.

Chyba nad genetyka trzeba popracować bo zbieranina na razie jest

Edytowano przez Czares15

Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Daj więcej tej kukurydzy, a mnie siana. Przy tej wydajność nie powinno być ketozy. Powinny lepiej doić. U mnie np idzie 25kg kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166
Czares15 napisał:

7 minut temu, leszek1000 napisał:

W zasuszeniu kukurydzę możesz wyrzuć. Zacznij dawać dopiero 3 tygodnie przed. Po porodzie proponuje glicerynę, same powinny wylizać. Jak możesz to zacznij dawać więcej kukurydzy. A przy dawaniu paszy treściwej nie przekraczaj  2kg na raz, albo wymieszaj z kiszonkami. Ten tłuszcz to niski, ciekawe od czego. Mają kiszonki cały czas nas stole  ? 

No prawie cały czas mają objętościowe, z tym że daje bez paszpwozu.

Chyba nad genetyka trzeba popracować bo zbieranina na razie jest

zaproś kolego żywieniowca np. z federacji bo takie pisanie to wróżeniez....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus    0

Witam, może ktoś podpowie jak zwiększyć wydajność stada?  parametry z ostatniego uboju: średnia 20l, bi3.8,  tł 5.0, mocznik 380, dostają 25kg kiszonki z kukurydzy(sucha sieczka w tym roku) 8kg sianokiszonka, 4 kg kiszonego ziarna kukurydzy, 2,6 kg śruty sojowej, witaminy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj