Polecane posty

mirekcich    138
Przed chwilą, kr9292 napisał:

Cały czas jest jakiś problem z krowami. Aczkolwiek kwasicy to już baaardzo dawno u mnie nie było. U mnie jest w dawce 11.3 kg SM z kukurydzy i 2.5 kg SM z trawy. Już od kilku lat jest podobny stosunek. Trawa zbierana sieczkarnia też ma ok 5 cm. Słome daje id ok 2 msc żeby oszczędzić sianokiszonkę wcześniej długo było bez. Kwasica jak zauważyłem najczęściej jest gdy tmr jest niedociety i sortują albo zmielony. 

U mnie zbierane było zawsze starym jd, w tym roku claasem. Prawdziwy shredlage to nie jest ale działa fajnie.

z tym sortowaniem to tez racja .Czyli ze strawnoscią i pobieraniem tak długiej sieczki kukurydzy nie ma problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nieee nawet nie zauważą roznicy. 

1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

@kr9292 Ile do tego treściwej i na ile l wóz? 

Z dodatkami to ponad 5 kg. Jest to na minimum 28 litrów mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10
4 godziny temu, xpaxpa napisał:

Cześć, wiem że to nie to forum ale liczę na pomoc. Mianowicie krowa od poniedziałku przestała jeść, zero mleka. Był wet stwierdził przeladowany zwacz/zapchany żwacz dostała wlewy z soli gorzkiej i drożdży.. lekki apetyt ale była poprawa, krowa się wyróżnila. Wczoraj znowu to samo brak apetytu, brak odchodów. Był wet dostała znowu soli gorzkiej, ruchamax i rumen i na chwilę obecną brak poprawy... co to może być? Jak pomóc tej krowie? Krowa w 1laktacji i 4 miesiącu ciąży 

Żwacz pracuje, gorączki nie ma 

Daj jej drożdży paszowych tylko dawkę x5 + 0,7 wódki, u mnie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

to ja jeszcze podtrzymam hardkorowe klimaty ;)  Czy ktos stosował ,bądz stosuje pełną dawke tmr na tylko jedną grupe laktacyjną z wydajnoscią powyzej 10 tys. litrów od sztuki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marwasz199117    106
Dnia 6.12.2019 o 14:57, xpaxpa napisał:

Cześć, wiem że to nie to forum ale liczę na pomoc. Mianowicie krowa od poniedziałku przestała jeść, zero mleka. Był wet stwierdził przeladowany zwacz/zapchany żwacz dostała wlewy z soli gorzkiej i drożdży.. lekki apetyt ale była poprawa, krowa się wyróżnila. Wczoraj znowu to samo brak apetytu, brak odchodów. Był wet dostała znowu soli gorzkiej, ruchamax i rumen i na chwilę obecną brak poprawy... co to może być? Jak pomóc tej krowie? Krowa w 1laktacji i 4 miesiącu ciąży 

Żwacz pracuje, gorączki nie ma 

Denaturat jej wlej albo zwykłych drożdzy z piwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co? Denaturat wlać krowie? Ja bym zrezygnował z takiej rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, marwasz199117 napisał:

Denaturat jej wlej albo zwykłych drożdzy z piwem

chłopie, wszelkie alkohole tylko i wylącznie na wzdęcie, bo zabija wszystko dobre i złe w żwaczu. Na pobudzenie są inne srodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Paulinka nie przesadzaj , 250 ml czy trochę wiencyj na 150 l , tak samo olej leja weterynarze i tam się nic złego nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Adrian_K_90 napisał:

Co? Denaturat wlać krowie? Ja bym zrezygnował z takiej rady. 

Mój wet z dużym doświadczeniem też poleca denaturat. Lepiej burzy niż zwykły alkohol. Nie wiem czy taka niewielka ilość jest w stanie zabić mikroflorę w żwaczu, ale wiem jedno. Alkohol rozbija pecherzyki, łagodzi napięcie powierzchniowe płynu i nie tworzą się  nowe pęcherzyki. Wszystko zależy jaki to typ wzdęcia, drobno czy grubobąbelkowe.  Olej nie jest dobrym rozwiązaniem, wręcz szkodzi w nadmiarze, gdyż wyściela przewód pokarmowy i utrudnia wchłanianie innych preparatów, leków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf2551    10

Witam, ktoś z tu obecnych stosuje rzepak ekstrudowany z firmy Lira ? Jakie opinie na jego temat ? Słyszałem że firma ta jako jedyna w Polsce potrafi robić powtarzalne i dobrej jakości ekstrudery 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

kolejna ciekawostka kończy mi się rzepak to podalem protamilku teoretycznie powinno mleko wzrosnąć a tu klapa.. jeszcze gorsze niż rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Ten rzepak to ponoc jeden z lepszych produktów liry. Ale ja nie stosowałam więc nie mogę polecić. Na pewno nie polecam produktów z zubr dla krów mlecznych, szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, DamianWilk napisał:

kolejna ciekawostka kończy mi się rzepak to podalem protamilku teoretycznie powinno mleko wzrosnąć a tu klapa.. jeszcze gorsze niż rzepak

Piszesz o Protamilku z Sano?

Jesli tak to zdjąłeś rzepak - czyste białko, a dałeś paszę, ktora ma duzo białka, ale też sporo energii, to nie zamienniki tylko całkiem inny dodatek do paszy niosący energię. Może w tym problem. Ale to tylko takie przemyślenie luźne, bo się nie znam 🤷‍♀️   Ale się wypowiem 😂

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powinno...mocznik Ci się nie zmienił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

a nie patrzylem... ogólnie dorzuciłem 0.5kg zboża i 1kg więcej młota jeszcze do tego aby mieć większy skok ale jak widać lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Witam

Czy jest środek na micotoksyny co nie wiąże witamin. Kuku u mnie tragedia przez gryzonie. Biorę widłami a i tak trudno odebrać fioletowe. Może np z rana dawać na micotokstyny a po południu witaminy? Ma to sens? Czy cały czas musi iść(u mnie 2 razy dziennie) z kukurydzą na którą sypię śrutę? w tamtym roku dawałem sorbix czy jakoś tak i miałem wysyp kulawizn na wiosnę więc wnioskuję że to przez wiązanie witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Producenci droższych preparatów , np fortisorb , mycofix , przekonują , że nie wiążą one witamin. Są one oparte na wyścigach z alg i szczepach drożdży. Jak jest , do końca , to mało , kto Ci powie , bo niewiele , bada poziom witamin ,we krwi . Możesz stosować zwiększona , dawkę witamin. 

A te kulawizny , to może kwasica , wtedy, przy niskim pH siadają racice , m.in przez neutralizacje witamin i minerałów w kwaśnym odczynie żwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Dnia 31.12.2019 o 15:34, DamianWilk napisał:

wygląda na to że mam mało teraz energii bo mocznik powędrował wysoko ok 300

Co dajesz z tresciwej przy moczniku 300 ? Tez stosuje Protamilk 225kg na tone + 50kg sojowej i mocznik okazalo sie, ze bardzo niski 130 srednia. Dorzucilem 0.5kg rzepaku + troche wiecej sianokiszonki i narazie nie widac tego w mleku.

Znajomy niby stosuje 250kg Protamilk na tone (dawka zalecana od zywieniowca) i wydajnosci powyzej 10k i niby zadnych dodatkow typu rzepak itd. Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj