Polecane posty

kr9292    950

Heh ja dzisiaj też bawiłem sie sitkiem w g...💩🙊 Bo tydzień temu zacząłem nowa pryzmę, mleko w dół mocno.

U mnie wygląda jak na drugim zdjęciu długich cząstek nie było wcale, ale za to ziarniaków kukurydzy pełno i rzepaku. Chyba przerzuce sie na żywe drożdże.

@DamianWilk Tobie też pRzydaly by sie dobre drożdże. Może masz zbyt mało białka zwaczowego w dawce, albo jak mówisz prostej energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

drożdże podaje. eksperyment z cukrem spożywczym spróbuję jeżeli pomoże wleci melasa albo multisan nektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
18 minut temu, DamianWilk napisał:

drożdże podaje. eksperyment z cukrem spożywczym spróbuję jeżeli pomoże wleci melasa albo multisan nektar.

Interesowalem sie kiedys Multisanem przez zywieniowca. Cukier spozywczy tego raczej nie zastapi, bo w cukrze jest tylko sacharoza, a tam cukry proste jak fruktuza, dekstroza, glukoza, ktore mozesz kupic taniej do 100zl za 25kg worek np. z Cargilla.

Sano moim zdaniem przesadza z cena za ten Multisan, bo chyba 180-190 PLN / 25kg

Zainteresowal tez mnie wtedy cukier inwertowany. Cena okolo 2.50-3 PLN/kg. Mieszanina cukrow prostych i sacharozy. Glownie uzywany jako pokarm dla pszczol lub robia z tego "sztuczny miod" Jak chce ci sie bawic to mozesz go zrobic sam z normalnego cukru dodajac wody i kwasku cytrynowego i calosc zagotowac.

Ale ja zadnych testow  nie robilem.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

normalny cukier sypie do wozu po 80g na sztukę. myślę że po tygodniu będzie widać czy coś pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Ja podaje drinka z cukrem.na 4 wiadra sypie około połowy torby i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

póki co mleko spadło jakies 100l @ 12 listopad 61 do góry

Moim zdaniem Cukry jeżeli ktoś ma dobre pasze nie wnosza nic bo mleka z  tego nie ma... 

Edytowano przez DamianWilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Planuję zejść z pełnoporcjówki  i samemu robić premię dla krów wycielonych w mieszalniku. Lepsza będzie kukurydza sucha czy kiszone ziarno? Dla mnie do mieszania wygodniejsza byłaby sucha bo kiszonej nie wsypie do mieszalnika bo po tygodniu się zepsuje. Co o tym myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, norbert098 napisał:

Stosuje ktoś drożdże Diamond?

Ja stosowałam do przedwczoraj przez jakieś dwa lata. Dobre są. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
kr9292 napisał:

1 godzinę temu, norbert098 napisał:

Stosuje ktoś drożdże Diamond?

Ja stosowałam do przedwczoraj przez jakieś dwa lata. Dobre są. 

Gdzie je kupowales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U siebie w okolicznym punkcie. Wyszonki wojciechy. Możesz jeszcze skontaktować sie z firmą nutrimix kiedyś od nich jakiś facet mi przywiozl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

Bo żywieniowiec właśnie polecał te drożdże lub josera dairy pilot i tu jeszcze pytanie o tą josere może ktoś stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43
1 godzinę temu, norbert098 napisał:

Bo żywieniowiec właśnie polecał te drożdże lub josera dairy pilot i tu jeszcze pytanie o tą josere może ktoś stosuje?

Ja stosuje Joserę.Produkt godny polecenia i stosunkowo niedrogi.Polecam też bufor z Josery.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, norbert098 napisał:

Bo żywieniowiec właśnie polecał te drożdże lub josera dairy pilot i tu jeszcze pytanie o tą josere może ktoś stosuje?

Ja stosuje te i te. 

W jakiej cenie masz Diamond XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
kr9292 napisał:

A co to za żywieniowiec

Z federacji G.Siluch


PRIMO napisał:

1 godzinę temu, norbert098 napisał:

Bo żywieniowiec właśnie polecał te drożdże lub josera dairy pilot i tu jeszcze pytanie o tą josere może ktoś stosuje?

Ja stosuje te i te. 

W jakiej cenie masz Diamond XP?

Jeszcze nie orientowalem się cenowo bo dopiero była wizyta zywieniowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@norbert098 u mnie worek 25 kg kosztuje 200 zeta. 

I też polecił mi żywieniowiec z federacji M. Heda. 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie dotyczące zmiany dawki pokarmowej u krów mlecznych, mianowicie kilka dni temu zootechnik zmienił nam dawkę żywieniową, stała się ona bogatsza w kiszonkę z traw ( stado żywimy TMRrem) , zmienił rownież dawki pasz treściwych. 

Stąd moje pytanie, czy ciągły spadek ilości mleka( zaznaczam, że zmiana dawki odbyła się w środę ) jest oznaką korzystną i czy z biegiem czasu zacznie wzrastać, czy oznacza to, że zootechnik ustawił złą dawkę pokarmową ? 

Z góry dziękuję, za wszystkie odpowiedzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wszyscy z  federacji je wciskają, josere i wiele innych tych samych rzeczy 🤔

Edytowano przez kr9292
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
kr9292 napisał:

Wszyscy z  federacji je wciskają, josere i wiele innych tych samych rzeczy 🤔

Ten co był u mnie to akurat tylko drożdże chwalił z josery bo lacto plusa odradzal😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, patryk1432256 napisał:

Witam.

Mam pytanie dotyczące zmiany dawki pokarmowej u krów mlecznych, mianowicie kilka dni temu zootechnik zmienił nam dawkę żywieniową, stała się ona bogatsza w kiszonkę z traw ( stado żywimy TMRrem) , zmienił rownież dawki pasz treściwych. 

Stąd moje pytanie, czy ciągły spadek ilości mleka( zaznaczam, że zmiana dawki odbyła się w środę ) jest oznaką korzystną i czy z biegiem czasu zacznie wzrastać, czy oznacza to, że zootechnik ustawił złą dawkę pokarmową ? 

Z góry dziękuję, za wszystkie odpowiedzi. :)

Napisz dokładnie co zmienił i jakie ilości wcześniej a teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj