Polecane posty

poziomka    20

@Chomik pytałem się o ta kukurydze. W tamtym roku sprzedali 1000 jednostek, mój kolega ten który ja rozprowadza, u siebie ja też sial i w tym roku ma posiac jej jeszcze większy areal. W tym roku jak dotychczas sprzedali już 100 jednostek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

A co myślicie o tym aby zamiast słomy do wozu dać dwa kg/sztukę suchego siana z drugiego pokosu troche później koszonego aby zawierało więcej włókna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
Dnia 5.11.2019 o 20:25, Lampard16 napisał:

Witam ,mam pewien problem i chciałbym się poradzic , od miesiąca posiadam wóz paszowy w gospodarstwie . Na początku wszystko  było w porządku ,krowy jadły praktycznie wszystko ,mieszałem bele słabszej jakości z lepszą ,Chciałem je skarmic  zanim otworze pryzmę z trawa ,w której mam najlepsze  swoje trawy .Problem jest taki ,ze przez ostatnie dni krowy straciły  apetyt ,obcięły mleko ,nie chcą jeść mimo to ze zrobiłem paszowóz z naprawdę dobrej jakości sianokiszonki . Tluszcz spadł z 4,50 na 4,20 mocznik tez spadł do 130 , Dzis zauważyłem ,ze słomę jedzą jak głupie ,a na stole to co zadane to toeche tylko  podlubane .Ja uwazam ze krowy się podkwasily ,przez to ,ze zadawane były różne bele ,być może zbyt drobno tez mieszam i jest za mało włókna w paszy,nie wiem  ,z góry dziękuje za jakieś porady ,wskazówki co to może być i co robić z tym dalej ,pozdrawiam 

Spadl tluszcz i mocznik jednocześnie czyli obstawiam nie na kwasice a na zbyt malo bialka w paszy. 

Napisz cala dawke co dajeszi jaki krowy maja kal

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, royal261 napisał:

A co myślicie o tym aby zamiast słomy do wozu dać dwa kg/sztukę suchego siana z drugiego pokosu troche później koszonego aby zawierało więcej włókna? 

 

1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Może być

Ja nie jestem przekonany. Trochę inna struktura siana i słomy. Słoma to sztywne źdźbła,  które mają pobudzać żwacz itd. a siano zawsze jest bardziej miękkie, a z drugiego pokosu,  pewnie ma jeszcze dodatkowo więcej liści niż długich źdźbeł.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19
Dnia 5.11.2019 o 21:46, Adrian_K_90 napisał:

Czy z beli czy z pryzmy słomę musisz dawać. Mieszanie pasz lepszych z gorszymi takich negatywnych konsekwencji nie będzie miało jak brak słomy w TMR. 

Ze słoma to nie jest prawda. Jeżeli trawa jest włóknista i ma strukturę to słoma nie jest potrzebna. 

Dnia 5.11.2019 o 22:52, poziomka napisał:

@Chomik pytałem się o ta kukurydze. W tamtym roku sprzedali 1000 jednostek, mój kolega ten który ja rozprowadza, u siebie ja też sial i w tym roku ma posiac jej jeszcze większy areal. W tym roku jak dotychczas sprzedali już 100 jednostek 

Dzięki za odp. Zamówiłem juz na przyszły sezon kuku na ziarno z pioniera i w myśl "duo cs" będą to dwie odmiany o różnych typach ziarna :)


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Chomik napisał:

Ze słoma to nie jest prawda. Jeżeli trawa jest włóknista i ma strukturę to słoma nie jest potrzebna. 

Być może, ale ja zawsze daję, bo u mnie bez słomy się nie sprawdza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19
1 godzinę temu, Adrian_K_90 napisał:

Być może, ale ja zawsze daję, bo u mnie bez słomy się nie sprawdza. 

Też miałem obawy jak mi to żywieniowiec powiedział :)

Tmr bez grama słomy

IMG_20191107_193435.jpg


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampard16    0
10 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Spadl tluszcz i mocznik jednocześnie czyli obstawiam nie na kwasice a na zbyt malo bialka w paszy. 

Napisz cala dawke co dajeszi jaki krowy maja kal

 

Zgadza się ,to było głównym problemem raczej ,już można powiedzieć ,ze wszystko opanowane ,był Zywieniowec i zobaczył co i jak ,dawkę zbilansował i powoli zaczynamy działać dalej ,zobaczymy jakie będą efekty ale już widzę ze krowy jedzą aż miło ,no i otworzyłem pryzmę z trawa,żeby dostały coś dobrego 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19
22 minuty temu, DamianWilk napisał:

z balota? jaki wóz?

Pryzma 

Blattin King 


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Sita wychodziły książkowe.  Samo mieszanie to kwestia 10-12 minut 


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Wiem bo miałem. Czas x2 paliwo x3 nie mówiąc o strukturze i równomiernosci paszy 

Bele przy obojętnie jakim wozie to nieporozumienie 

  • Like 1

Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
31 minut temu, Chomik napisał:

Wiem bo miałem. Czas x2 paliwo x3 nie mówiąc o strukturze i równomiernosci paszy 

Bele przy obojętnie jakim wozie to nieporozumienie 

Ile paliwa wychodzi ci na mieszanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Moim zdaniem pryzmy z trawą są lepsze ale tylko na większych hodowlach. Na małych sianokiszonki mało ubywa i sa problemy z grzaniem i psuciem się materiału  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10
8 minut temu, farmersNHtd95d napisał:

@royal261 to trzeba robić pryzme pod siebie a nie np 50 krow a pryzma 12m szeroka i 2 wysoka ;) można zrobić np 8 na 1metr.

A jaką pryzmę zrobisz na 22 krowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19
11 godzin temu, kr9292 napisał:

Ile paliwa wychodzi ci na mieszanie?

Nigdy nie mierzyłem ale mogę bez mierzenia powiedzieć ze 1 wóz na beli to 3 wozy na pryzmie 

  • Thanks 1

Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj