Polecane posty

ppp    319

nie ma chyba takiej prostej korelacji, ze wyzszy mocznik z automatu= wyzsza somatyka. U nas ostatnio skoczylo do 350, nawet jak na nasze standardy to bardzo wysoki mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jak im tak pasuje to tak ma być. Nie zawsze mocznik powoduje wzrost somatyki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

somatyka to.tez zmiany w zywieniu,kiepskie pasze i ogolna higiena stanowisk,krów itd. Za wysoki mocznik moze tez wskazywac na za niską koncentracje łatwo dostepnej energii, czesto reakcja jest ze zabiera sie białko (szczególnie to tzw szybkie).ale moze tak byc ze wystarczy dorzucic (jesli.sie da) energii i produkcja moze skoczyc a mocznik spasc.do rozsadniejszych wartosci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

właśnie dlatego potrzebne sa parametry mleka.. ale dziwne ze mocznik wskakuje niektórym na taki poziom.. energia obniza mocznik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
Napisano (edytowany)

Wczesniej mocznik był 170-200,  a ten miesiac 300-330. Kał u niektorych krów jest rzadkawy, ale to normalne, jak chce sie wiecej udoic (oceniam , ze jest ok), somatyka spada. Jedynie to chyba slabsze troche zacielenia, bo w czesniej byly  bardzo dobre. Ogolnie energi chyba.nie brakuje , bo widac, ze sie krowy poprawiaja.

Bi. 3.40 , tł 4.26

Edytowano przez Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

to bialka doszło jak luzno jest. Zmiana sianokiszonki czy coś bylo? moze poszly na wypas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

Przemek- jaki dzienny udój? Bardzo ładne parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

W federacji za maj x osobom mocznik poszybowal ponad 300 z nieznanych powodow. Mi z 260 na 360 sasiadowi z 220 na 320 itp

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

u nas przyszedl duzy wynik z mleczarni, wiec raczej wiarygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, zetorr6441 napisał:

W federacji za maj x osobom mocznik poszybowal ponad 300 z nieznanych powodow. Mi z 260 na 360 sasiadowi z 220 na 320 itp

Faktycznie u mnie też wyskoczył grubo. Zrobiłem korektę i mleko spadło.  Przynajmniej już wiem dlaczego, a miałem w poniedziałek wieźć próbkę do badania

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

U mnie to już czuja ciepło i chciałyby wyjść trochę na łąkę 😛 ciągły ryk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189

Niestety tempetatura robi swoje z tego co obserwuję jest na pograniczu gdyby było wilgotniej to już by trzeba wentylator uruchamiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas w kolejnym tygodniu zapowiadają 27stopni, będzie szła chyba mgiełka na stole paszowym 🙄🙄🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

U mnie to samo i mleko tez w dół, ale to juz kawalek czasu. Jak te burze byly i duchota, to PMR zaczal sie troche grzac i pospadalo.. 

Mam 5 wentylatorow i juz kawalek czasu je wlaczam jak tylko cielplej w oborze. A obora poroztwierana w każdą strone 24 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

My wentylator włączamy też już kawał czasu a jak okna polozylismy i drzwi otwarte to zaraz najlepsze sztuki zapalenia płuc lapaly.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Czasem niewiele trzeba z tymi przeciągami... U mnie ostatnio 2 sztuki powiało dosyć mocno bo staly przy otwartych drzwiach. Gorący dzień, w nocy chłodnawo i klops

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

A u kolegi @ppp nic się nie dzieje. Może dlatego że hartują się lepiej

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319

u nas nie ma przeciągów- poprostu wieje, jak na łące. Obora jest otwarta, temp jest taka jak na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj