Polecane posty

kizak    2200

 Jak to czytam,jakie macie super pasze,tylko skąd,ten zeszły rok był tak h.....,przynajmniej u mnie,kużwa  czym się karmi ,jakimiś poplonami,otrębami  i czym nie tylko ,oby do wiosny dopłynąć w miarę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Bo trzeba mieć odpowiednie zaplecze dobrej objetosciowej  paszy ,a nie tylko ogonów w oborze nastawiać a potem jak trochę przysuszy to płacz ze paszy niema .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

hmm , mam kuzynów którzy posiadają 45 ha i na tym 32 sztuki bydła ledwo uchowaja, kupują bele non stop, kukurydzy sieją 1,5 ha bo latem się im grzeje kiszonka, cielęta jałoszki również sprzedają bo chować się nie opłaci, lepiej wg nich kupić krowy z Litwy za 4,5 tys (oczywiście z BVD) , obora nie bielona od 30 lat, o grzybicy sie wspomnę, mocznik w mleku 60 jednostek, twierdz że za duży, trawa nie odsiewana od wojny i kukurydza słabo rośnie. Tłumaczeniei doradzanie jest wyśmiane :) U sąsiadów za miedzą kukurydze 3 metrowe i lepiej , pełno lucerny itp :) przepaść... 

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To klep ich po ramieniu utrwalaj ich w tym przekonaniu a za parę lat odkupisz wszystko

Edytowano przez kr9292
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, marcinffff napisał:

hmm , mam kuzynów którzy posiadają 45 ha i na tym 32 sztuki bydła ledwo uchowaja, kupują bele non stop, kukurydzy sieją 1,5 ha bo latem się im grzeje kiszonka, cielęta jałoszki również sprzedają bo chować się nie opłaci, lepiej wg nich kupić krowy z Litwy za 4,5 tys (oczywiście z BVD) , obora nie bielona od 30 lat, o grzybicy sie wspomnę, mocznik w mleku 60 jednostek, twierdz że za duży, trawa nie odsiewana od wojny i kukurydza słabo rośnie. Tłumaczeniei doradzanie jest wyśmiane :) U sąsiadów za miedzą kukurydze 3 metrowe i lepiej , pełno lucerny itp :) przepaść... 

Przykre. Na 45 ha można by było spokojnie prosperować , i bez wielkich szarż, tak na luzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

Marcin przecież to jasne że każdy wyśmieje jeżeli nie robisz jak wszyscy :)  pasze objętościowe robią się z racjonalnego myślenia oraz  rejonu w którym mieszamy. Na podkarpaciu było najwiecej wilgoci w całej polsce. U mnie sa tak mokre pola jak poleje dzien to tydzien czekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
2 godziny temu, robert1226 napisał:

Bo trzeba mieć odpowiednie zaplecze dobrej objetosciowej  paszy ,a nie tylko ogonów w oborze nastawiać a potem jak trochę przysuszy to płacz ze paszy niema .

 Od 8 czerwca krowy w większości karmione z zapasów,a miałem spore mając na uwadze 2015 rok. A Twoje,,trochę'' pominę. 9 bel z 4 ha w jednym kawalku,ot taki pierwszy pokos zeszłorocznej wsiewki . Zapłacić 160 zl za belę plus transport.A na miejscu okaże się że to ,,ptaszkowe'',oby ten rok nie byl jak zeszły,bo już zbyt wesoło nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
1 godzinę temu, kizak napisał:

 Od 8 czerwca krowy w większości karmione z zapasów,a miałem spore mając na uwadze 2015 rok. A Twoje,,trochę'' pominę. 9 bel z 4 ha w jednym kawalku,ot taki pierwszy pokos zeszłorocznej wsiewki . Zapłacić 160 zl za belę plus transport.A na miejscu okaże się że to ,,ptaszkowe'',oby ten rok nie byl jak zeszły,bo już zbyt wesoło nie będzie.

Gdzie po tę 160 u nas po 80 mam wystawione juz dawno i jeszcze nikt nie dzwonił ,a siano po 70 juz dawno poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 podlaskie.                               po 80 zł za dobre to ci się nie opłaci ,gdybym miał w tej cenie  kiszonkę ok.,bym chyba zrezygnował ze swojej trawy,i na h...du... swoje klamoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

W naszych stronach drożej nie sprzedasz bo tego jest pełno 

Chce sprzedać bo mi zostaną ,a mam ograniczone miejsce i nie chce trzymać i potem nowych niema gdzie ustawiać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Marcin zwiększamy na wozie rzepaku i chcemy wiedzieć żeby nie przesadzić a próbny doj dopiero za tydzień dopiero 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks292    4

Mam niski tłuszcz mleku 3,6% , białko 3,55 a mocznik 267 mg/l  co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10
1 godzinę temu, maks292 napisał:

Mam niski tłuszcz mleku 3,6% , białko 3,55 a mocznik 267 mg/l  co może być przyczyną?

Jeżeli wydajność do tego dobra to za mało włókna w dawce i pewnie duża ilość pasz treściwych, jeżeli jest taka możliwość dorzuć suchego siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Stosuje ktos gniecione ziarno zboz zamiast srutowanego? @DamianWilk napisal, ze ciezko przy nim zakwasic i sie skusilem. Dzisiaj zakupiony gniotownik.

Moje krowy maja jakas alergie na skrobie :) Przy zwiekszeniu kiszonki z kuku czy tresciwej szybko dostaja biegunek. Do tego niski tluscz po zmianie zywienia i licze, ze chociaz tluszcz tym sposobem podniose.

W chwili obecnej zbiornik zasypowy powyzej tony + srutownik ssaco-tloczacy i bezposrednio do mieszalnika. Czyli wygoda. Macie jakis patent na chociaz lekkie zatumoatyzowanie gniotownika? Wysypywanie na podloge + przenoszenie w workach i zasyp mieszalnika troche mnie odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189

krótka żmijka prosto do mieszalnika (do kosza) widziałem takie urządzenie u znajomego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
9 minut temu, asus921 napisał:

Stosuje ktos gniecione ziarno zboz zamiast srutowanego? @DamianWilk napisal, ze ciezko przy nim zakwasic i sie skusilem. Dzisiaj zakupiony gniotownik.

Moje krowy maja jakas alergie na skrobie :) Przy zwiekszeniu kiszonki z kuku czy tresciwej szybko dostaja biegunek. Do tego niski tluscz po zmianie zywienia i licze, ze chociaz tluszcz tym sposobem podniose.

W chwili obecnej zbiornik zasypowy powyzej tony + srutownik ssaco-tloczacy i bezposrednio do mieszalnika. Czyli wygoda. Macie jakis patent na chociaz lekkie zatumoatyzowanie gniotownika? Wysypywanie na podloge + przenoszenie w workach i zasyp mieszalnika troche mnie odstrasza.

Do mnie jak przyjeżdża młyn to od razu mówię że przez walce. 

Jaki mocznik w mleku? 

Zacznij stosować bufor. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
25 minut temu, slawek74 napisał:

krótka żmijka prosto do mieszalnika (do kosza) widziałem takie urządzenie u znajomego

Nie bardzo jest na to miejsce, przeszkadzal bedzie ten kosz zasypowy do srutownika, a ze srutowania niechce calkiem zrezygnowac. Cos tam wykombinuje.

A jak myslisz, jak wygladaloby te gniecione zboze, jakbym przepuscil je przez srutownik wyjmujac sita? Tak by bylo najwygodniej dla mnie, tylko raczej troche je przemieli. Chyba, ze zdjac tez noze, ale to juz troche roboty. Pradu by tam raczej ten srutownik zuzyl male ilosci bez obciazenia, przezucajac tylko zgniecione zboze ze zbiornika na mieszalnik.

Tak propo, co jakies plusy i minusy gniecionego ten kolega ci zdradzil ?

@PRIMO

Niestety mocznik nieznany, ale raczej byl maly, jest podniesiony po zmianie zywienia. Zmieniam wlasnie mleczarnie i mam nadzieje wchodze pod ocene. Bufor to sloma, ktora maja zawsze i cos tam skubia + byl stosowany kwasny weglan, teraz narazie zrezygnowalem z niego od miesiaca. Sa tez drozdze z koncentratu.

Wczesniej srutowales czy od zawsze przez walce? Jakas wyrazna roznice odczules?

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@asus921 mocznik najlepiej jak by był w granicach 180-250. 

Kwaśny sam jako bufor to słabo wypada z racji że krótko działa. 

Lepszym rozwiązaniem jest tlenek magnezu i drożdże jak najbardziej. 

Od paru lat robi mi młyn mobilny na walcach i kiedyś miał awarię no i zrobił na bijakach to krowy mi się przykwasiły tak więc walce są lepszym rozwiązaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Ile czasu przed planowanym porodem najlepiej jest założyć krowie bolus kextone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Około dwa tygodnie przed porodem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Kwasny węglan jest dobrym buforem i wcale krótko nie działa. To mit wymyślony przez handlowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Żaden mit. 

To dlaczego utlenia się w wilgotnym środowisku i traci swoje właściwości? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wypraktykowalem to na własnym stadzie ja i moi sąsiedzi. To bujda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj