Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Robercik1   
Gość Robercik1
Dnia 20.01.2019 o 13:29, ChiquitaB napisał:

Ale dluga karencja na mleko z dexafortem

 aktóra mleczrnia na to bada:) daje to z 10 lat na krencję nikt nie patrzy to nie antybiotyk

Dnia 20.01.2019 o 08:47, Dairymazowsze napisał:

Dexafort lub dexajet i smarowac mascia chlodzaca na miecie pieprzowej. Mozna tez odstawic solanki chwilowo 

dexajet to nie to samo nie ściąga obrzęku tylko na wątrobę szybciej działa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
Dnia ‎2019‎-‎01‎-‎17 o 11:20, maks292 napisał:

@alfa Mam do wyboru dwa premiksy, jeden który obniża somatyke ,natomiast nie ma beta-karotenu, natomiast drugi z beta-karotenem i polepsza rozród. Żywieniowiec wybrał mi tego pierwszego ale powiedział że to jest moja decyzja mogę sobie wziąć ten drugi natomiast on mówi że on poleca tego pierwszego bo jest bardzo dobry i stosuje to wiele gospodarstw

musisz sam stwierdzic czy masz wiekszy problem somatyka czy z plodnoscia i te wybrac albo postawic na kompromis i kupic wit z karotenem oraz duzo iloscia selenu wtedy bedzie to dzialalo w dwie strony. U mbie szwagier kupuje gdzies lewizne za grosze po terminie na somatyke wali tego opor i czysty karoten domieszuje . Powiem tak efekty super weterynarze sie nie moga nadziwic na 20 sztuk zalozmy ma 85% za pierwszym razem a te pozostale maks druga slomka ale na 60 dojnych sypie tego jak koncentratu 😃 25 kg na woz . Nie chce mi powiedziec skad to bierze ale nie powiem i ja jakis czas to mialem zalatwil mi za te pieniadze jakie by nie byly to dobre 😊. Ja bym byl za tym kompromisem karoten z duza iloscia selenu a no i nie zapominac trzeba o wit e im wiecej tym lepsza cielnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
9 godzin temu, farmersNHtd95d napisał:

Panowie i Panie jakieś porównanie młóto suszone a mokre? Czy dają taki sam efekt? ;)

mokre niby bardziej smakowite i poprawia sklejenie tmr u, żywieniowiec układał mi dawkę na mokrym, ale nie mogłem dostać i zacząłem stosować suche, też pachnie ładnie i myślę, że mokre nie było by wiele lepsze. Jedyne co to mokre jest tańsze to na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

przeliczając na suchą masę i tak jest taniej, tylko roboty więcej bo trzeba przykryć i zakisić. Przy suszonych płacisz za suszenie i pakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Robercik1 napisał:

 aktóra mleczrnia na to bada:) daje to z 10 lat na krencję nikt nie patrzy to nie antybiotyk

dexajet to nie to samo nie ściąga obrzęku tylko na wątrobę szybciej działa.....

Dexametazon jest skladnikiem obydwu srodkow. Ma dzialanie antyhistaminowe i spowalnia przepuszczalnosc naczyn kapilarnych a tym samym zmiejsza obrzek wymienia. Ja stosuje nawet w laktacji i nigdy nic nie wyszlo w mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks292    4

Dzisiaj dostałem ofertę na taki premiks, jakiś niemiecki czy coś, podobno jeden z lepszych,  ale też cena wysoka (150 zł netto 25 kg) zobaczcie czy jest taki jak go chwalą (HOHMIN ProVit Beta) 

Screenshot_20190122-131713_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesiu224    1

Witam mam problem i pytanie , dzisiaj rano padła mi krowa wczoraj nic jej nie było jadła normalnie zero jakis zachowań negatywnych , a rano była martwa, nw  czy to mogło byc przyczyną paszy bo zrobiłem kompozycje, poniewaz pewien czas nie jadły mi to dałem na tone drozdze 25kg mało pomagały to dodałem gdzie juz w mieszalniku było 800kg paszy 18 kg kwasnego wegla sodu i 5 kg na mytotoksyny no i czy ta kompozycja mogła być przyczyną zgonu, a tak na marginesie do paszy daje 200 kg sruty rzepakowej i 75 kg koncentrat białkowy z gór dziekuje za odp

Aha krowy jedzą dobrze az wylizują ganek paszowy 

Edytowano przez Czesiu224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

Mam pytanie odnośnie tłuszczu chronionego. Czy podajecie go do określonego czasu po wycieleniu czy do spadniecia określonej liczby kg mleka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

U mnie tłuszcz chroniony idzie w premii energetycznej do 100dnia laktacji dla każdej. Później tylko w przypadkach jeżeli dana sztuka daje sporo mleka i nie została jeszcze zacielona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Możecie napisać jakie składy mają u was premie energetyczne (sama kukurydza? czy coś więcej?) zadawane krowom po ocieleniu. A może są jakieś gotowe mieszanki energetyczne tego typu jeżeli tak to proszę o podanie nazwy i producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

A mógłbyś podać procentową zawartość tych składników w mieszance? i ile tego tak około stosujesz na sztukę? z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Moja jest deko inna. 

Kukurydza 300 kg 

Śruta sojowa 150 kg

łuszcz chroniony 50 kg

2 kg/szt. dzienne w dwóch podaniach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

300kg sruty kukurydzianej, 150 sruty sojowej, 50 tłuszczu, 25 karotenu, i mieszam wszystko a później okolo 1 kg do 2 na dzien, zalezy od wyników z oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko zależy od dawki. obecnie testuję nowe składy mieszanek i premia wygląda tu tak:

kukurydza 280

jęczmień 100

soja 250

rzepakówka ekspandowana 100

tłuszcz chroniony 200

metionina chroniona 20

drożdże 10

mieszanka min-wit 20

mieszanka z czystym beta-carotenem 20

Dostają tego max 2,5 kg dziennie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

max 2,5 kg ze względu na ekonomię czy przy większej ilości może powodować stany zapalne wymienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks292    4

Robi ktoś z was takie coś że dawał np 12,5 kg jednego premiksu i 12,5 kg drugiego premiksu na tonę paszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks292    4

@leszek1000 I co dalej tak dajesz? Warto się tak bawić? Ja chciałem zastosować 25 kg bez karotenu i 10 kg z karotenem 

Edytowano przez maks292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj