Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Dobry TMR: co go charakteryzuje?

galeria
Bydło
nikolas29    449
1 godzinę temu, poziomka napisał:

Jakie dajecie witaminy bo my dajemy z josery lactoplus i qualitatsfiter (metamax) . Dajemy tyle lat jedni mowia że dobre drudzy że nie dobre. U nas z rodziny dają i mają 10200 wydajność znowu inni znajomi mają 10500 i mówią że najgorsze na rynku a wy co powiecie 

jak i wszędzie jedni chwala drudzy nie ,,ja josery nie chwale i nie widze szalu w nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

Dawka taka grzesiu

14 sianokiszonka

14 kukurydza

10 wyslodki 

0,7 sloma

5 mloto 

2kg tresciwej 23%

Co proponujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

tak jak kolega wyżej pisał, musisz coś do wozu dorzucić żeby im bardziej smakowało, ja bym polecił melasę. Chyba że oprócz wysokiego poziomu włókna sianokiszonka jest po prostu nieapetyczna i im nie smakuje, na to już dużo nie poradzisz. Ja mieszam różne baloty i nie każdy tmr tak chętnie pobierają, dlatego stosuje melasę od jakiegoś czasu i jest to dobre rozwiązanie, ale jak kiedyś trafił się trefny balot( dla mnie zapach jak inne baloty) to 70% tmru wyrzuciłem, dodatkowo spadek mleka, kilka zapaleń i do normy pobierania paszy wracały przez tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

40SM

Jak wymieszane to nie. Jezeli dam sama kuku nie chca patrzec.podawałem kazda pasze 10sztukom kazda z nich jadla z smakiem a zadna nie dotknela kukurydzy tylko powachala i patrzyla na mnie 

Edytowano przez DamianWilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób w miarę dobrobny tmr i wody dolej bo podejrzewam ze sm jest powyżej 45 % . można stosować dodatki które zwiększają pobranie i strawnosc cukier sól drożdże melasa I zwiększył bym treśćiwej tak na 3.5 kg bo 2 kg to malawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

Kleji sie kuleczka jak podrzucam nie lata tresciwa

Woda dolewana 

Premiksu daje 15kg na woz wiec soli nie brakuje

Pociecie na sitach daje max 8%

Edytowano przez DamianWilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Jest taki problem pisałem o tej sztucę kilka stron wcześniej.
Krowa po ocieleniu straciła mleko na ćwiartce dawała wtedy 14l/doba cwiartki nie uratowaliśmy. Rozdoiła się do 35l teraz jest problem taki,że ma parametry 4.34 tł 3.49 bl 247 mocznik i przy tym zaczełą dziś żadko sr**. A jeżeli krowa żadko sra to za dużo białka tak ? zmiejszyliśmy ciut z energetycznej bo według dawki powinno być dla niej 6kg treściwej i 3 kg energetycznej( dostawała 4 kg energetycznej) wolę mocniej żywić energetycznie żeby nie brakowało energii i szybko zacielić ale chyba jednak się przeliczyłem.

zdj Lactoplusa i metamaxa

https://iv.pl/images/02622218708087184981.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Zejdź trochę z treściwej i za tydzień jej przejdzie. Możesz dać jej do pyska preparat z kory dębu. Jak ma apetyt to nie ma tragedii. Im więcej krowa dostaję treściwej tym rzadszy  kał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Nie widać przebiałkowania. mocznik jest ok. Wróć do poprzedniej dawki. Możliwe że się przykwasiła,ale może to być inny problem. Miałem takie przypadki i wszystko po czasie wróciło do normy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

U mnie też coś biegunki się pojawiły , u braciaka też. I to np u krowy co tylko z wozu je ( dawno po wycieleniu), 2 msc po i u świeżo wycielonej  jałówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

krowy różnie reagują na białko, przy moczniku 250 czy 300 również zasadowica grozi !! daj jej samej kukurydzy, ewentulanie jak  ja zrobiłem po 4 dniach ....3 litry coca cola , krowa żyje

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Dnia 4.12.2018 o 18:05, DamianWilk napisał:

O co Ci chodzi @danielhaker

Zapytałem  normalnie..

jaka jest rozbieżność między mikrofala a suszarka ?

Duża. Mikrofala suszy 50% sm w 15-20 minut. Suszarka 2-3 godziny. Warto pociąć dodatkowo nożyczkami.

4 godziny temu, DamianWilk napisał:

Tylko słoma to bufor 

Dodajesz tylko, przy słabej strukturze TMR, bo zmniejsza pobranie.

2 godziny temu, kr9292 napisał:

Sita sitami ale jak ci się klei z tmru kula to zapomnij o pobieraniu

Bzdura. Krzysiek widział dawkę na 50 l, to właśnie taka klejąca się była. Byle w wozie nie przekręcić. Ja przy TMR więcej niż 45%sm mam wysokie sortowanie, wiec dolewam wody.

8 lat temu miałam ślepe cielaki, biegunki u krów i po pół roku stwierdzone zakażenie BVD, ale to u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

teraz jest sezon na biegunki jak ktos wczesniej pisal , u mnie tez kilka szt mialo 2-3 dni i kal normalny .

Marcinff  zasadowica przy moczniku 250-300 a to dobre :DD  sam na to wpadles? 

na biegunke jak cos to pasze suche i wlukniste a nie qq nastepna bzdura!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

  Ja robię pmr bez treściwych i 4 razy treściwe. Pmr dość suchy , kukurydza i sianokiszonka i niedojady zostaje takie same. Nie mam kwasicy , Bufor u mnie to tylko drożdże. Sary nie widze wiosną i jesienią przy korekcji. Tylko ja mam 26 l od sztuki.

Żywienie grupy krów Tmr na 50 l to nie moja bajka, sianokiszonka i kiszonka z qq to tam się robi chyba jako dodatek a nie główna pasza

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
10 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Duża. Mikrofala suszy 50% sm w 15-20 minut. Suszarka 2-3 godziny. Warto pociąć dodatkowo nożyczkami.

Dodajesz tylko, przy słabej strukturze TMR, bo zmniejsza pobranie.

Bzdura. Krzysiek widział dawkę na 50 l, to właśnie taka klejąca się była. Byle w wozie nie przekręcić. Ja przy TMR więcej niż 45%sm mam wysokie sortowanie, wiec dolewam wody.

8 lat temu miałam ślepe cielaki, biegunki u krów i po pół roku stwierdzone zakażenie BVD, ale to u mnie...

a to BVD jest wyleczalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj