Polecane posty

DamianWilk    23

100g najlepiej.... najlepiej 2min... ważysz.. mieszasz.. 2 min. wazysz do momentu jak bedzie bardzo mało ubywało.. potem wstawiasz naczynie z woda zeby sie nie zapaliło. i dalej suszysz do momentu nie ubywajacej masy.. i koncowy wynik masz w % SM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja wczoraj liczyłem najrealniej jak potrafie i u mnie średnio jedzą trochę ponad 23 kg SM, ale ponad połowa stada to pierwiastki więc jestem zadowolony.

Przedstawiciele z josery przyjeżdżają na podwórko z nirsami, tmr też badają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ostatnio z ciekawości kupiłem takie paski do badania ph moczu żeby zobaczyć ile on wynosi u zasuszonych i wyszło mi coś bardzo dziwnego. U zasuszonych jak i u krów w laktacji wyszło mi że mają ok 9 i nie wiem czy z paskami coś nie tak jest (to jakieś chińskie) chociaż mleko miało dobre ph koło 6.5. Czy to może być zasadowica? I jak ją ewentualnie rozpoznać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiezopolanin    133
Co uważacie o treściwej która ma w składzie 31% zboża 31% suchej kukurydzy i 37.5 śruty rzepakowej ? Na sam początek dla krów o średniej wydajności 20 litrów starczy ? Dodatkowo 25 kg kiszonki z kukurydzy i 15 kg sianokiszonki. Do tego oczywiście premiks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtec123    251

Czy sama sianokiszonka do woli (+/- 16% białka i 50% s.m.) wystarczy dla krowy produkującej 10l na dobę? Jeszcze kilka tygodni do zasuszenia a ta już ucięła a nie chcę jej zatuczyć bo i tak już potężnie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

@leszek1000 i jak tam SM? U mnie było 38% SM,

6 godzin temu, emtec123 napisał:

Czy sama sianokiszonka do woli (+/- 16% białka i 50% s.m.) wystarczy dla krowy produkującej 10l na dobę? Jeszcze kilka tygodni do zasuszenia a ta już ucięła a nie chcę jej zatuczyć bo i tak już potężnie wygląda

18kg sianokiszonki z białka da Ci 10l ale z energi tylko 4litry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

W mikrofali mogę tylko popcorn robić . Zapomniałem 

no tak bo potem zapach piękny :D ja mam w oborze specjalnie do tego wiec  nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
11 minut temu, DamianWilk napisał:

@leszek1000 i jak tam SM? U mnie było 38% SM,

18kg sianokiszonki z białka da Ci 10l ale z energi tylko 4litry.

Ten Twój wszechwiedzący arkusz do liczenia Cię w konia robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
2 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Ten Twój wszechwiedzący arkusz do liczenia Cię w konia robi...

czekam na Twoje cwaniacze wyliczenia

4 minuty temu, leszek1000 napisał:

Może kiedyś kupie jakiś tani 

Podobno lepsza jest suszarka do owoców ale to etap około 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@darek154 tutaj pytaj. Musisz podciągnąć mocznik. 120 to za mało i przy tym poziomie możesz mieć problem z cichymi rujami. 250 to byłoby akurat i nic Ci nie pogorszy rozrodu. Jak podciągniesz mocznik to możesz wtedy wrzucić wycielonym ccm i obserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiezopolanin    133

Thomas2135 napisał:

Liczyłem swoją dawkę to 1216 zł za 22%. Ceny składników są wysokie, pszenżyto 920, kukurydza 980, soja 2250, rzepak 1240. Witamin i buforu nie liczylem, ale miesięczenie idzie na to ok 700-800 zł. To daje 170-230 zł do tony. Niestety pszenżyto i kukurydza ma ceny absurdalne. Dorobię się gniotownika to zacznę kupować gdzie indziej taniej całe ziarno.

 

Kupujesz gotowe gniecione? Sucha kukurydza lepsza gnieciona czy mielona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Suchą mieloną mi dowożą. Jak gnieść kukurydzę to tylko mokrą, bo sucha w gniotowniku wygląda jak śrutowana i nikt tego nie robi, więc tylko mielona zostaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mokra ma lepszą strawność a białko dla suchej kukurydzy to przyjęte jest z norm żywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Czytam te ceny to lepiej może zamiast doić te krowy to zasiac z 20-30 ha qq i jechać raz w miesiącu w Wasze strony wanną i sprzedać choćby po 700 zł tona, czysty biznes. 😂

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Czytam te ceny to lepiej może zamiast doić te krowy to zasiac z 20-30 ha qq i jechać raz w miesiącu w Wasze strony wanną i sprzedać choćby po 700 zł tona, czysty biznes. 😂

To dawaj. Tu na okolicę nikt kukurydzy na ziarno nie sieje poza jedną spółką, która po dawnym pgr ma 200 ha i skup zboża. Być może coś tam taniej kupi, ale śrutownika nie mam. Najbliżej to tak ok 50-60 km trochę sieją.

Całkowite zastąpienie zboża kukurydzą to kiepski pomysł. Ona ma też swoje ograniczenia w stosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj