Polecane posty

DamianWilk    23

My dawalismy Lactopower z Sano ale krowy tylko z wozu jadły. z reki nie ma szans. Teraz Granulki z josery testujemy Lactostart... 

Bolusy Wapniowe oraz zestaw bolusów na oczyszczenie macicy moge polecić...w 99% przypadków sprawdza się.

Edytowano przez DamianWilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40
15 minut temu, leszek1000 napisał:

Dajesz zmielony i jakieś efekty ?? ile tego dajesz 

mielony 100 gram na sztukę od 2 tyg przed wycieleniem do 3 miesięcy po i cholina chroniona zaczynam razem ale do 2 mieś po wycieleniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

No dobra ale panowie nie przesadzajcie zeby krowa która daje 20l czy jałówka miała watrobę walnięta i potrzeba cholinę podawać krowom zeby je uchronić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić, to myślę że warto podać premiks z choliną, wątroba krowia sie nie regeneruje więc zawsze warto ją chronić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

jak mają ketozę , najpierw piszesz że masz zatuczone to można sądzić że to im rozwala wątrobę badałeś kiedyś poziom cukru po wycieleniu albo poziom ciał ketonowych że wykluczasz  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
Przed chwilą, leszekb napisał:

jak mają ketozę , najpierw piszesz że masz zatuczone to można sądzić że to im rozwala wątrobę badałeś kiedyś poziom cukru po wycieleniu albo poziom ciał ketonowych że wykluczasz  ? 

Nie..  Ale widziałbym po kale... i leciała by z wagi... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to jak ma ketoze to tłuszcz osadza sie w watrobie i jest to proces nie odwracalny, sama cholina nic nie da, potrzebujesz energi w dawce najprościej glicerynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Damian. na moje to ten twój preparat na myko gówno daje i padają ci wątroby bo dalej lapiesz toksyne. Kukurydza w tym roku jest wibitnie skrobiowa u mnie w pryzmie przejściowej koszonej 20sierpnia ma 34.5skrobi i 8.5bialka 

Musisz spojrzeć na sprawę całościowo i nie możesz mówić że ci się nie przykwaszaja bo słomę mogą sobie pobrać ze sciolki. Bo wtym też może być przyczyna. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
1 minutę temu, rolstudent napisał:

Damian. na moje to ten twój preparat na myko gówno daje i padają ci wątroby bo dalej lapiesz toksyne. Kukurydza w tym roku jest wibitnie skrobiowa u mnie w pryzmie przejściowej koszonej 20sierpnia ma 34.5skrobi i 8.5bialka 

Musisz spojrzeć na sprawę całościowo i nie możesz mówić że ci się nie przykwaszaja bo słomę mogą sobie pobrać ze sciolki. Bo wtym też może być przyczyna. 

 

Wczesniej myko nie dawalem i jakoś efektu nie widze po tym.. mogę się mylić.zawsze staram się odbierac ale w wozie paszowym kiedy wrzucasz łyżka nie jestes wstanie tego zrobić... Jak mogą się przykwaszać jak dostają taka mała ilość treściwej i TMR pocięty przy fizycznym włoknie max 8%, i dość mokry do tego wysłodki wszystko sklejone.  i Słoma wcześniej jest pocięta na sieczkę.. A jezeli szukasz przyczyn Słome zaraz po koszeniu zboza baluje i składuje pod wiatą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje Myex od mykotoksyn 20g/szt/dziennie lub ok 2,5 kg do tony śruty i jest lux, w ogóle nie przestaje podawać nie wiąże witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Dobry preparat na toksyny kosztuje sporo kasy. Ja za swój płacę 27zl kg netto. I daje go 30gram na sztukę.

Na sluszczenie wątroby pracuje się długo. Musisz sam wychwycić gdzie robisz błąd. A może masz pasze z dużą ilością amoniaku i kwasu octowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Ja robię taki mix i po wyrzuceniu wozu podaje każdej pod pysk , tylko ten preparat to chyba słaby, jak wy o takich cenach mówicie..

IMG_20181120_103132.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
15 minut temu, rolstudent napisał:

Dobry preparat na toksyny kosztuje sporo kasy. Ja za swój płacę 27zl kg netto. I daje go 30gram na sztukę.

Na sluszczenie wątroby pracuje się długo. Musisz sam wychwycić gdzie robisz błąd. A może masz pasze z dużą ilością amoniaku i kwasu octowego? 

poki co zostało mi na kilka dni tego i koncze z tym.. zapach amoniaku jest specyficzny to bym wyczuł  i krowy tez by chyba nie jadły chetnie.

 Nie mam .

Edytowano przez DamianWilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Primula94 napisał:

Ja robię taki mix i po wyrzuceniu wozu podaje każdej pod pysk , tylko ten preparat to chyba słaby, jak wy o takich cenach mówicie..

IMG_20181120_103132.jpg

co to za preparat ja nie widzę na zdjęciu, jaki kolor preparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Moje jadły chętnie, a normy amoniaku były 200% przekroczone. Mnie się zdawało dobre. Krzysiek przewidział Armagedon za 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
Przed chwilą, przezuwaczka napisał:

Moje jadły chętnie, a normy amoniaku były 200% przekroczone. Mnie się zdawało dobre. Krzysiek przewidział Armagedon za 3 miesiące.

rozwin mysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Przenawożone trawy saletra , saletra , szusza , nie rozpuszczone nawozy

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23
3 minuty temu, GrzesiekAgro napisał:

Przenawożone trawy saletra , saletra , szusza , nie rozpuszczone nawozy

u nas był deszcz. i wilgoci było dość duzo.. A tak to saletry nie dajemy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

W sumie to nie ma sensu bo to 2 sztuki a jak przenawożone byłoby więcej. Może i zatuczyles teraz się pilnuj a jak masz wątpliwości co do kondycji to kextonee 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, DamianWilk napisał:

poki co zostało mi na kilka dni tego i koncze z tym.. 

Proponuje zmienic preparat na mykotoksyny, bentonit ma silne właściwości absorbcyjne - z tego co wiem więc wiąże też mocno witaminy i tylko jeden max 2 rodzaje mykotoksyn, potrzebujesz preparat który będzie wiązał szerokie spektrum mykotoksyn. Ja polece ci ten mój...

Edytowano przez adrianboss11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianWilk    23

Na pewno krowy są zatuczone bo jalowki hf w wieku 11-12 miesięcy kryje się i jak mierze taśma to mają po 400-430 kg a krowy hf najchudsza ma 650 a max 850. Bo simental to większy zawsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj