Polecane posty

przezuwaczka    446

U mnie premix zasuszeniowy z Trouwa w dawce 400g na dobę działał rok bez zarzutu. Dobrze pobierały, ale skład trochę cienki i próbuję te z Alltechu. Bez soli za dużo łożysk nie odchodziło lub stany zapalne macic pogarszały zacielność.

Obejrzałam filmik z tego Forum i porażka normalnie. Tylko Banach i żarcie na widoku. To co naważniejsze, czyli słuchacze i hodowcy okrojeni. Z resztą ilu ich tam było? Żle to zrobione i niepoważne. Pisaliście ankietę, która była przeanalizowana i wyniki przedstawione na Forum. Ciężko było powiadomić przy tym wszystkich o terminie i zachęcić do przybycia. Miało być szkolenie dla hodowców, a wyszło jak zwykle.

Skorzystałam i nie żałuję. Kupiliśmy także tanio nasienia z GGI, bo jak się nawiąże fajny kontakt z p. Syczewskim i jego ekipą, to można naprawdę wiele zyskać. My mamy najlepsze jałówki z tej współpracy po Cyrano na 10 zużytych słomek mam już 5 jałoszek i 3 potwierdzone ciąże, a pierwszy kontakt był właśnie w Piątnicy 3 lata temu.

Kto był, to słyszał, jak pytałam w dyskusji o optymalną, bezpieczną ilość mleka w wymieniu przy szybkim zasuszeniu. Wg. doktora to 15 l dziennie. To się zgadza z moją praktyką. Fajnie jak ktoś coś potwierdzi na dużej ilości krów. 

 

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Właśnie ja mam taki problem , krowy dostają witaminy na zasuszeniu , a stany zapalne macicy cały czas teraz mi się pojawiają , mimo , że łożyska odchodzą....

Szkoda ,że lepiej tego nie ogłaszali , bo też bym może wpadł , do Piątnicy mam 33 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, marcinffff napisał:

@KARGO o taką włąsnie twoją wypowiedź chodziło, konkrety, praktyki. Stosujesz tak czy siak sole gorzkie i działąją. Czyli profesorowie nie okłamują. A większkość tych działań oni dowiadują się od hodowców , co bardziej cenię niż z książek

Więc stosujesz od początku zasuszania SANO Prenata zawierające siarczan magnezu, czyli zbyt wczesne podanie w okresie zasuszania soli gorzkich nie szkodzi??? bo tak robię ale mniejsze dawki na początku, a najwiecej pod koniec zasuszania + tmr laktacyjny ograniczony

Zasuszam krowy tylko na 40 dni a zanim krowa przywzyczaji sie od tmr wymieszanego z prenata to dobry tydzień dwa mija i z początku krowy bardziej jedzą tmr dla jalowka cielnych bo dwa ten leżą na stole

 

21 minut temu, przezuwaczka napisał:

U mnie premix zasuszeniowy z Trouwa w dawce 400g na dobę działał rok bez zarzutu. Dobrze pobierały, ale skład trochę cienki i próbuję te z Alltechu. Bez soli za dużo łożysk nie odchodziło lub stany zapalne macic pogarszały zacielność.

Obejrzałam filmik z tego Forum i porażka normalnie. Tylko Banach i żarcie na widoku. To co naważniejsze, czyli słuchacze i hodowcy okrojeni. Z resztą ilu ich tam było? Żle to zrobione i niepoważne. Pisaliście ankietę, która była przeanalizowana i wyniki przedstawione na Forum. Ciężko było powiadomić przy tym wszystkich o terminie i zachęcić do przybycia. Miało być szkolenie dla hodowców, a wyszło jak zwykle.

Skorzystałam i nie żałuję. Kupiliśmy także tanio nasienia z GGI, bo jak się nawiąże fajny kontakt z p. Syczewskim i jego ekipą, to można naprawdę wiele zyskać. My mamy najlepsze jałówki z tej współpracy po Cyrano na 10 zużytych słomek mam już 5 jałoszek i 3 potwierdzone ciąże, a pierwszy kontakt był właśnie w Piątnicy 3 lata temu.

Kto był, to słyszał, jak pytałam w dyskusji o optymalną, bezpieczną ilość mleka w wymieniu przy szybkim zasuszeniu. Wg. doktora to 15 l dziennie. To się zgadza z moją praktyką. Fajnie jak ktoś coś potwierdzi na dużej ilości krów. 

 

Niemieckie fajnie tylko wychodzą w genomie na córkach jest już słabo dla tego niemieckiej genetyki praktycznie już nie używam.

Przy 15dziennie to można nawet bez antybiotyku zasuszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ja nie narzekam na oceny genomowe, bo za mało mam sztuk, żeby to oceniać. Średnio po 130 PF mają i odchowują się genialnie, więc super. A sexowane nasienie mam 30-40% taniej niż podobne u innych firm lub insyminatorów. Dla małego, co 5-10 słomek na raz bierze, to bardzo dużo.

Z zasuszeniem w pełni się zgadzam. Max 18 l (mierzone bańką) zasuszałam i z czopami, bez antybiotyków było ok😉

Te bolusy fosforowo-wapniowe jakiej firmy i po ile kupujesz? Ja daje wapniowe Obicalc w dniu wycielenia takim 3+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Nie trzeba żadnych tego typu spotkań by nawiązać współpracę. U mnie po postawieniu obory sami z GGI co drugi dzień byli i obecywali cuda na kiju jak biorąc tylko ich nasienie w 2 lata wydajność mi skoczy pod 12 tyś a najlepiej jak bym swoje jałowice im sprzedał a kupił od nich. Nawet ten cały szef sąsiada mi na oborę przyprowadził by udowodnić jaką to mam słabą genetykę. Tak to strasznie mili a jak ich kolejny raz odprawiłem to jeździł ich przedstawiciel i opowiadał jaki to u mnie syf i najgorsze krowy w powiecie. I nie byłem jedynym takim przypadkiem bo śmiało jeszcze z 10 takich przypadków mogę wymienić. Nikt z ABS WWS czy Top Genu nie miał zastrzeżeń co do mojego gospodarstwa i bydła poza panami z GGI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@przezuwaczka Ty też w tym filmiku miałaś swoje kilka sekund😆 pomarańczowy sweterek😋 Ale przekaz był jasny tylko KRZYSZTOF ,bez niego Federacja  upadnie bo głupie chłopy nie poradzą sobie.. Podobno Federacja wynajęła nawet firma pijarowska, żeby ocieplić wizerunek kilku gości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mamy kolejną celebrytke na forum 😜 pozdro 

Edytowano przez kr9292
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obrączka na palcu ma silne pole rażenia. Cały rząd krzeseł wolny. 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Typowi faceci😂😂😂

Ta pani byłaby w niebowzięta z waszych komlementów. Mnie tam nie zobaczycie. @marcinffff świadkiem, bo ze mną przy stoliku eksperckim gadał. Nagrywali jak pytałam w dyskusji, ale na szczęście wątpliwy zaszczyt bycia na jednej "kliszy" z p Banachem mnie ominął. 😛

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Primula te zapalenia macicy  to pewnie po ciężkich porodach? Albo po mocnej ketozie.Ogólnie to u mnie minęło jak skończył się shiuz w mojej oborze.  Wit e z selenem iniekcja 2 tyg przed i po porodzie fajnie u mnie działało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

@MKrajes widocznie wyczuli potencjalnego klienta i cisnęli, żeby zarobić. Ja jestem słabym klientem, bo jałówek nie kupuję i nasienia biorę mało, ale drogie. Tylko oni i Łowicz traktują nas poważnie. Z GGI lubią mnie za szczerość i uprzejme traktowanie. Z Łowicza będą na matki buhajów typować, więc to tak miło łechce. Inne firmy nas olały. Nikt nie przyjechał zaproszony mimo chęci z naszej strony. Widocznie tylko kasa się liczy, a ja takich unikam.

Co do wielkości stada, wiedzy i ekonomi masz rację. Łatwiej prowadzić małe stado, ale znajdż takiego, któremu się chce poświęcać czas dla w sumie tak małych pieniędzy. Mam od pół roku 1000-1200 l na odbiór od 17-20 dojnych. Dla mnie ekonomia w tym jest niezła. Może nie postawię za to obory, ale jak zachoruję, czy dostanę garba, to rzucę to bez stresu. Bez kredytu mogę się np. jako pijarowiec w Federacji zatrudnić. I tak im za darmo reklamę robię, a Krzysiek by mnie polecił😝

Edytowano przez przezuwaczka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, przezuwaczka napisał:

Typowi faceci😂😂😂

Ta pani byłaby w niebowzięta z waszych komlementów. Mnie tam nie zobaczycie. @marcinffff świadkiem, bo ze mną przy stoliku eksperckim gadał. Nagrywali jak pytałam w dyskusji, ale na szczęście wątpliwy zaszczyt bycia na jednej "kliszy" z p Banachem mnie ominął. 😛

Jacy to typowi faceci? W takim razie jeśli było Was dwie w pomarańczowym sweterku to ta Pani mogłaby się zdziwić gdybym tam był i rzucił "Cześć jesteś Przeżuwaczka z Af"?.  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Tamta była w czerwonym. Wina światła, że tak widać. P. Kowalski mnie Kexxtonem nazwał przez ten kolor pomarańczowy. Dużo się nie pomylił, bo krowy lepiej jedzą, jak przychodzę😄😄😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
6 godzin temu, Primula94 napisał:

Właśnie ja mam taki problem , krowy dostają witaminy na zasuszeniu , a stany zapalne macicy cały czas teraz mi się pojawiają , mimo , że łożyska odchodzą....

Szkoda ,że lepiej tego nie ogłaszali , bo też bym może wpadł , do Piątnicy mam 33 km.

Może za niski poziom gorzkich w tym premiksie, bo pasują objawy do tego. Sprawdż ph moczu u zasuszonych. Musi być kwaśny max 6-6,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

To nie była pani @przezuwaczka  :) 

siarczanu magnezu muszę dobrego załatwić też bo faktycznie w premiksie za mało % tego może być dla zasuszonych (nie tlenku magnezu) , jakiej firmy w miarę czysty jest??? gorzkie i tak wszystkie ale które bezpieczne?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
1 godzinę temu, GrzesiekAgro napisał:

Primula te zapalenia macicy  to pewnie po ciężkich porodach? Albo po mocnej ketozie.Ogólnie to u mnie minęło jak skończył się shiuz w mojej oborze.  Wit e z selenem iniekcja 2 tyg przed i po porodzie fajnie u mnie działało 

No właśnie nie , ja chyba ostatnich 20 porodów czy nawet dużo więcej miałem lekkich, jałówki nawet same się cielą bez problemów, ketozę miałem jedną w tym roku razem z trawiencem i jedne podejrzenie , ale to w upały , gdzie słabo jadły wyścielone,( rządnych kexxtonow nigdy nie podawałem) + 4 odwapnienia , to tyle w tym roku (stado 150 sztuk). A od jakiegoś msc te stany zapalne macicy , mimo że łożyska odchodzą same... 

 

43 minuty temu, przezuwaczka napisał:

Może za niski poziom gorzkich w tym premiksie, bo pasują objawy do tego. Sprawdż ph moczu u zasuszonych. Musi być kwaśny max 6-6,5.

Podaję Wit na zasuszeniu , ale chyba tam nie ma tych sól ... Polecisz jakieś dobre?  Jak się bada te ph i czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Nie szczepie, w luźnych rozmowach się pytałem czym szczepią i jaki koszt. Bo muszę zacząć szczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

@Primula94 musisz poszukać wokół siebie premixów zasuszeniowych u przedstawicieli Sano(poleca Kargo), Trouw lub Alltech(polecam ja) lub zamówić przez internet.

Bovela od BVD na sztukę na rok 32-38 zł dawka wychodzi. Zależy od żródła i ilości w butelce. Ja na 30szt zamawiam 25+5. Potem piątkami jałówki do zacielenia doszczepiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj