Polecane posty

kr9292    950
17 godzin temu, krystek1992 napisał:

Mój wet mnie wyśmiał bo stwierdził że są takie rozbieżności w ilościach różnych pierwiastków że nawet tego badania się nie opłaca robić. Z tego co się orientuję to chyba tak nie jest. Jaki preparat na mykotoksyny stosujesz? Zastanawiam się nad dodaniem jeszcze jakiegoś środka na mykotoksyny tylko teraz cos z górnej półki.

Ja stosuje elitox z imextraco ale to raczej dla spokoju sumienia, bo dużych problemów z mykotoksynami póki co nie mam, objawów zatrucia też nie. Zamówiłem teraz to co kargo polecił na piątek ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Gdzie zrobię badanie pasz w kierunku mykotoksyn?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Czesc. Powiem wam tak dawalem rozne preparaty na toksyny niby wszystkie podobne ale wydaje mi sie ze najlepiej dziala fortisorb z delakonu. Fakt cena wrecz zaporowa ale skuteczny. Ostnio mialem elitox i po nim bylo duzo zapalen. Wrocilem spowrotem do delaconu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Co oprócz ketozy może być przyczyną podwyższonej ilości ciał ketonowych we krwi u krów zdojonych?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, krystek1992 napisał:

Co oprócz ketozy może być przyczyną podwyższonej ilości ciał ketonowych we krwi u krów zdojonych?

http://intermag.pl/hodowla-zwierzat/porady-eksperta/przezuwacze/ketoza-i-syndrom-stluszczonej-watroby-1345798621/ketoza-i-syndrom-stluszczonej-watroby.html

Przeczytaj to. Bardzo ciekawe, biorac pod uwagę, że Twoje NIE są w poczatku laktacji.

Biorąc pod uwagę wyniki wątrobowe wyglada jakby miały walnięte wątroby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ktoś stosuję premiksy z wipaszu. Po analizie widzę że mają bardzo dobrze dobrane premiksy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

W jaki sposób zadajecie kiszonkę z kukurydzy(pytanie do hodowców nie posiadających jeszcze wozu paszowego)? Mam regularne problemy z brakiem widocznych rui u krów przy wcale nie wysokiej wydajności - w około 70 dniu laktacji ok 25-28 l dziennie u wieloródek. Problemem jest ponoć mała zawartość energii w dawce - daję tylko 17/18 kg kiszonki z kukurydzy, 8-10 kg sianokiszonki, reszta to pasze treściwe(na sztuki do 35-38l dziennie 3kg paszy 18% własnej ze zbóż, soi, rzepaku i kukurydzy, 2-3 kg pełnoporcjówki 18% i 2 kg "katapulta" z nutreny. Chciałbym zwiększyć ilość kiszonki z kukurydzy do 22kg na sztukę niezależnie od wydajności - i tym wydajniejszym korygować dawkę paszą treściwą. Niestety trochę krucho jest z pobieraniem, taka ilość to za duzo na jednorazowy opas, nie dadzą rady zjeść tyle na raz. 

Prośba o jakieś porady, co i jak, kiedy bo jeszcze z rok będę musiał tak pociągnąć bez wozu paszowego a jakoś trzeba żyć i doić ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Tak, raz dziennie w partii 17,5 kg na sztuki dające mięcy 30-38l dziennie. Zastanawiam się czy dawać 2x 11kg na sztukę czy może tak jak teraz 17,5kg wieczorem i rano 4,5kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek65    0

Witam, zastanawiam się ile hektarów kukurydzy na kiszonkę potrzebował bym dla 10szt krów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Stosuje ktoś z was josera dairy mineral?

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Trochę mocniejszy skład i działanie prozdrowotne. 140 zł za worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A możesz mi pokazać skład tego premiksu ? 

Ja interesuję się firmą wipasz bo kilka osób jest zadowolonych z ten firmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

http://www.josera-bydlo.pl/wp-content/uploads/sites/2/Nutribiotyczne-mieszanki-mineralne-folder.pdf

Na 4 str jest skład. Ja chyba niedługo przerzucę się na trouw bo potrzebuje jakiegoś doradcy do bydła a oni jak na razie gadają rozsądnie.  A jak się nie sprawdzą to będę leciał po kolei.

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Byłem w trouw. Mimo chęci z ich strony nie byli mi wstanie pomóc z rozrodem i zapaleniami. Co miesiąc wysyłałem im wyniki mleka i żadnej poprawy nie było choć stosowałem się do ich wskazówek. Jednak możesz spróbować 

Chodzi o to że firmy namawiają,obiecują.A jak przyjdzie jakiś problem to nikogo nie ma. Sami nie wiedzą co się dzieję.Bo oni tylko z teorii są nauczeni,a w praktyce leżą 

W przyszłości planuję poprać krew od kilku krów i na podstawie wyników dobrać premiks. Bo tak to na ślepo działamy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Mi osobiście współpraca z Trouw się podoba bo w końcu rzeczowi ludzie z praktyczną wiedzą a nie naganiacze że w dawkę wsadzą ci wszystkie możliwe swoje produkty. Może zależy na kogo się trafi bo wiadomo tez różni ludzie pracują. 

Większość żywieniowców zamiast pomóc rolnikowi kombinuje tylko jak wcisnąć jak najwięcej produktów a niewiele ich obchodzi co się dzieje w stadzie oby się kasa zgadzała.

Co do Josera to chyba słabo idzie sprzedaż tych mieszanek nutribiotycznych bo w okolicy jest ostatnio istne oblężenie przedstawicieli z Josera namawiających na te nowości i bardzo chętnie schodzą z ceny sporo poniżej tych 140 zł a jak ktoś chce większą ilość to cena jeszcze w dół bo idzie z pominięciem dealera 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesli chodzi o doradców moge polecić DeHeus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11
Dnia 1.06.2018 o 08:50, Radek65 napisał:

Witam, zastanawiam się ile hektarów kukurydzy na kiszonkę potrzebował bym dla 10szt krów?

10 sztuk to nawet 3 hektary jezeli na caly rok odpowiednia dawka. Policz wszedzie trabia ze kiszonki okolo 40ton z hektara wiec. 10sztuk x 25kg dziennie x 365 dni to daje 91 ton kiszonki na rok tak zeby mialy ksiazkowo. Od biedy 2 hektary starcza niby przy dawaniu 20kg na dobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87

Mam problem z pobieraniem paszy, tluszcz w mleku z 4.35 spadł na 3.90 . Żywienie zmieniło się o tyle że gdy kończyła mi się sianokiszonka zaczęliśmy dorzucac zielonki, a jeśli chodzi o treść tresciwe i kiszonke z qq nic się nie zmieniło, kwaśny węglan podawany cały czas. Jak temu zaradzić? Myślicie że je ostro zakwasilem? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj