Polecane posty

damianzetor9540    2705

1 września kosilem, ale w sumie nie żałuję bo potem przyszły deszcze i do tej pory cały plac gdzie pryzmy mam w wodzie a i na polach tak samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja 2 pazdziernika, koniec wrzesnia nie byl az tak mokry. 0,99 JPM, 74 % strawności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KROWET    0
damianzetor . Faktycznie dziś wszystko działa kiszonki z traw tez słabe , Ndf bardzo wysoki wiecmalo tego zjedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
7 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Czemu by było lepiej gdybym skosil później? 

Jak na przyszłość zmniejszyc ilość włókna w qq? 

Właśnie skrobia narasta we wrześniu. Zwiększa się strawność kolb. Cukier z całej rośliny magazynuje się w kolbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras411    20

drodzy forumowicze, krowy zeszły z pastwisk do obory wydajność spadła, rano dostają sianokiszonkę wieczorem kukurydzę, treściwe i moje pytanie czy to jest błąd ? czy lepiej dawać rano i wieczorem mieszaninę tych kiszonek. Niestety nie mam paszowozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, KROWET napisał:

damianzetor . Faktycznie dziś wszystko działa kiszonki z traw tez słabe , Ndf bardzo wysoki wiecmalo tego zjedzą

Co to dokładnie ndf i jak to obniżyć w przyszłości? Wcześniej kosic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Wcześniej kosic,lepsza strawnosc i więcej energi,qq późno skoszonej krowy pobierają mniej,nadmiar skobi w dawce ,prowadzi do kwasicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Tak tak najlepiej całkiem wypier*olić skrobie z dawki 

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo456123    0

Co polecacie zmienić w dawce zbilansowana na JPM-28 litrów    BTN i BTE na 24 litry  Tłuszcz 4,42  Białko 3,46 .  Mocznik 126 , Chciałbym podnieść trochę mocznik bo u niektórych sztuk jest poniżej 100 ,    Idzie Kukurydza 25kg Sianokiszonka 12 Śruta zbożowa 3,5 rzepakowa 0,7 sojowa 0,6 Słoma 1kg  Kiszone ziarno kuku 1,5kg    sztuki lepsze premiowane kiszone ziarno i soja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
9 godzin temu, koyack napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Przepraszam jeśli powtarzam pytanie ale całego wątku nie sposób przeczytać. Mianowicie chciałem się dowiedzieć czy ktoś z was miał do czynienia z pasza De Heus TMR Ballans r . Mój doradca żywieniowy namawia mnie na całkowite przejścia na ta pasze. Miała by ona zastąpić śrutę rzepakowa i sojowa oraz inny produkt z de heusa  rukor 37. Dlatego  moje pytanie czy ktoś stosuje bądź stosował w ta pasze i jak ona się sprawdza. Z góry dziękuje za odpowiedzi. 

witam, z de heus nie brałem ale biorę z agrocentrum Milkor 38 Active, bardzo podobnie ja w de heus , POLECAM jest więcej składników w worku, białko z 3,3 wzrasta na 3,5 w ciagu 3-4 tygodni po zastąpieniu, warto spróbować, wczęsniej sam rzepak brałem przez 3 lata, kasa była ale i somatyka ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
2 godziny temu, Eliot napisał:

Wcześniej kosic,lepsza strawnosc i więcej energi,qq późno skoszonej krowy pobierają mniej,nadmiar skobi w dawce ,prowadzi do kwasicy.

tak jest zauważyłem że gorzej jedzą, kwasica będzie ale raczej od czystego ziarna kuku kiszonego moment, z całych roślin to rzadkość, ale ważny mocznik nie schodzić poniżej 150, najlepiej 200 jak zejdzie poniżej 100- wtedy lipa na potęgę i nie jedzą nic.... miałem to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil3281    0

Jak dajecie krowąjesc jesc po wcieleniu w sęśie chodzi mi szczególnie o pierwsze dwa trzy dni po porodzie i czego ile dajecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajdan    0

Jak zrobić wóz paszowy z qq 33% skrobi w sm białko 9 na 20 l mleka sianokiszonka nie badana średniej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Dla kogoś średnia jakość to 17% białka, dla innego 12%. Także warto zbadać.

10 godzin temu, kamil3281 napisał:

Jak dajecie krowąjesc jesc po wcieleniu w sęśie chodzi mi szczególnie o pierwsze dwa trzy dni po porodzie i czego ile dajecie

Normalna dawka produkcyjna, tylko wlewy z gliceryny przez tydzień, po 0,5 litra dziennie i Lenmin z 2-3 m-ce.

Edytowano przez koks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6
A co masz w tym Milkor 38 Active ?   że taki dobry Podpinam się pod pytanie. Ile tego dajesz i jak działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Jeżeli liczysz dawkę na oko, to wystarczy ci skrobia. Specjalny program, żywieniowcy itp patrzą na te wszstkie Jty. Osobiście tego nie używam. Jeśli coś to bo, sm i skrobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Pytam tak z ciekawości, bo u mnie przy 32% sm i 23 % skrobi wyszło 0,85 JPM a znalazłem analizę innego użytkownika który przy 37% sm i 41 % skrobi ma 0,95 JPM. Patrząc na skrobię i sm to przepaść, a różnica JPM już się trochę zaciera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

0,1 JPM x 10 kg SM = 1 JPM

1 JPM / 0,44 =2,27 litra mleka/ szt dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras411    20
Dnia 24.11.2017 o 18:13, przezuwaczka napisał:

Podstawowa zasada to ile udojów tyle identycznych odpasów. Czyli np qq, śruta, siano, śruta rano i wieczorem.

zacząłem tak podawać i zauważyłem że teraz jedzą mniej kukurydzy

Edytowano przez juras411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Podstawowa zasada to jest taka, że krowa powinna mieć dostęp do paszy 24h.Mam pytanie po ile jest repromax z agrologu??lub jakie witaminy polecacie z dużo dawka beta k arotenu??chodzi mi o to że ostatnio bardzo dużo zamiera mi zarodków po 4-6 miesi po inseminacji,doradca twierdzi że to wynik dużego białka w mleku i zbyt małej dawki betakarotki  W dawce.ostatnio białko wahalo się w granicy 3,5 i 3,6 ;dawno takiego wyniku nie miałem.2 powód to to ze krowy 2 rok stoją  W inventarskim  bez wypasu i może nogi psują mi rozród??

Edytowano przez Eliot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj