Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam81    0

Ja caly czas rozdaje na noc w tamtym roku 2x dziennie bez sorbinianu bo sie grzal                                                                                            rozdaje zawsze raz dziennie tylko jalowki na 2 dni

Edytowano przez adam81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wentylator zamontuj nad stołem paszowym. Podobno pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam81    0

wentylatory sa 4    140 cm srednica robote swoja robia ale przy takim skladzie tmr tego nie schlodza ,w takie temperatury wszystko sie szybko psuje .Jeszcze jest roznica czy uwieziowa czy wolnostanowiskowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Post miał był do kolegi kr9292.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Witam kończy  mi się zboże,mam jeszcze dużo ziarna kukurydzy.Kupno zboża odpada.Co proponujecie krową brakuję,Energi.Może jakiś koncentrat albo gotowa pasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Przecież ziarno kukurydzy to najlepsza energia. znajdź sobie dobrego żywieniowca. Ja zmieniłam jednego na dwóch z dobrych firm. Wstępnie jeden powiedział, że krowom brakuje energii, drugi że białka.  ;) Wezmą próby kiszonek to się okaże, który ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Wiem o tym i dostają ziarno tylko czy 400kg kukurdzy nie wpłynie negatywnie na krowy o to mi chodzi

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprz. posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Daj więcej ziarna kukurydzy bo zboże kosztuje prawie tyle jak nie więcej co ziarno kukurydzy. A jak nie to kup wysłodki buraczane suche- zawartość energii wręcz identyczna. Zrobisz to co będziesz uważał za łatwiejsze i lepsze. :)

 

Boisz się o kwasicę? Kukurydza jest bezpieczniejsza od zboża bo cała nie rozkłada się w żwaczu i przez to nie powoduje aż takiego strasznego zmniejszenia poziomu pH (skrobia wolniej się rozkłada).

Edytowano przez krystek1992

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Moje krowy mają dostać po kilogramie na głowę kukurydzy, ale do wozu paszowego. Zalecenie doradcy tylko, że do tej ilości trzeba dojść powoli, nie od razu. Dzisiaj miałam mniej mleka, chyba ta pogoda im nie pasuje.  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Jeśli masz krowy pod oceną to sprawa jest o wiele prostsza. Wiadomo u krów zmiany to kwestia 2 3 tygodni żeby zobaczyć różnicę. :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Kilo do paszowozu wpowadzasz na raty?  Co tu dzielić  ^^  

PS. Czyli wygrał ten zywieniowiec od braku energii?  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

O dziwo to było zalecenie tego od białka.  ;) Niby energia jest w dawce wyliczonej, ale za mało białka na jej wykorzystanie. To jednak teoria, okaże się wszystko po zbadaniu pasz. Z mleczarni wyszedł mi ostatnio tłuszcz 3,88, a białko 3,23 przy wydajności 9800 litrów i dużej ilości świeżo wycielonych jałówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli kogoś interesuje tani tłuszcz chroniony to polecam firmę brenntag polska przy 1t z dostawą wyszło 129zl brutto/worek 25kg taki sam tłuszcz z berg-smith u lokalnego delera 175zl. Sruta sojowa luz agrolok 12t 1425zl brutto/t lokalni sprzedawcy 1620-1650zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jeśli kogoś interesuje tani tłuszcz chroniony to polecam firmę brenntag polska przy 1t z dostawą wyszło 129zl brutto/worek 25kg taki sam tłuszcz z berg-smith u lokalnego delera 175zl. Sruta sojowa luz agrolok 12t 1425zl brutto/t lokalni sprzedawcy 1620-1650zl

 

 

U kogo ten tłuszcz? Bo chętnie bym kupił, może z sąsiadem an spółkę. Soje u Wojtka w Mscichach kupiłem po 1530, ale i tak koncze z nim handel. Brałeś już soję z agroloku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież pisze firma brenntag polska numer 774721547 pani Agata. A dlaczego kończysz? Kiedyś ddgs u niego bralem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Przecież pisze firma brenntag polska numer 774721547 pani Agata. A dlaczego kończysz? Kiedyś ddgs u niego bralem

 

Zamawiałem całą zimę u niego ziarno kukurydzy, a ostatnio przywiózł mi zmieloną w dodatku jakąś smierdzącą i wilgotną za 870zł/t. Gdybym był przy odbiorze to odjechałaby z powrotem  Pewnie mu splesniała i dlatego ja zmielił. Było jeszcze kilka innych drobnych wpadek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    129

Witam mam mały problem może nie trochę w temacie, kupiłem zwykła tysiączke do pojenia krów na pastwisku, z tym ze jest ona po oleju sojowym epoksydowanym, wymyłem karcherem i na dnie zostało taka smołowata biała guma, w kilku miejscach, nie wiem co z tym dalej zrobić, nie będzie ta woda szkodzić bydłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co waszym zdaniem oznacza mocznik w mleku na poziomie 260-300 zrobiłem badanie i taki mam zywienioweiec mówi że krowy przebialkowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

a co chcesz wiedzieć? mocznik jak to mocznik. Poczytaj sobie może Ci to coś wyjaśnij, bo nikt na forum wróżbitą Maciejem nie jest i nie wie jakie masz pozostałe parametry

http://technologia.kpodr.pl/index.php/produkcja-zwierzeca/bydlo-mleczne-i-miesne/bydlo-mleczne/117-mleko-kopalnia-wiedzy-o-zywieniu-i-zdrowotnosci-stada


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Co waszym zdaniem oznacza mocznik w mleku na poziomie 260-300 zrobiłem badanie i taki mam zywienioweiec mówi że krowy przebialkowane

 

Taki poziom mocznkia jest jak najbardziej ok. Zalezy jak zywisz krowy. Jezeli u najwydajniejszych jest >300 a u najsłabszych ok 250  to ewentualnie zmieniłbym tresciwą na trochę słabszą. Ale generalnie 260-300 jest calkiem wporzadku. Osobiście uwazam ze 300 to taka górna granica u najwydajniejszych krów i nie warto ją przekraczać. Jezeli zywieniowiec byl w oborze, widział kał i paszę to może mieć rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj