Polecane posty

Troker1979    562

Sól jak dodam do treściwej to poprawi jej smakowitość? Jak poszły na świeżą trawę to treściwą jedzą za karę. Treściwa ze swoich zbóż plus kukurydza mielona plus kreda plus witaminy i plus róże pasze kupne na testy(extender nie podniósł smakowitości teraz pójdzie lactoma).

Ogólnie przymierzam się do pełnoporcjówki po zboże się kończy. Co polecacie dla krów na wypasie. Wydajność na teraz przy paszy treściwej opisanej wyżej w ilości 3 - 5 kg ponad 900 litrów od 18 krów dojonych obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do czasu kiszenia sianokiszonki prawidłowo to 6 tyg , ale czy można skarmiać juz po 3 ,4 tyg bo mi się kończy z ubiegłego roku a krowy nie wychodzą na pastwisko.robiona 19 maj, ktos cos podpowie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106

Można,znam paru co już po 7 dniach jadą z towarem,i chyba jest dobrze ,bo robią to prawie co rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

mam pytanie co do czasu kiszenia sianokiszonki prawidłowo to 6 tyg , ale czy można skarmiać juz po 3 ,4 tyg bo mi się kończy z ubiegłego roku a krowy nie wychodzą na pastwisko.robiona 19 maj, ktos cos podpowie ? 

 

Skarmiaj śmiało. Nie bedzie ona idealna, zbyt dużo w niej nieporzadanych kwasów, strawność może być trochę niższa itd ale powinno się obejść bez większych rewolucji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semyutah    0

witam

Panowie troche drastycznie spadło białko 3,6 na 3,17 w ciagu 3 tygodni jakie podniesc macie jakies sprawdzone i dobre sposoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A widziałeś tu szklaną kule? napisz ludziom czym żywiłeś i co zrobiłeś bo w przyrodzie nic nie ginie... uciąłes energie to tak w skrócie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semyutah    0

pasza tresciwa własna, qq i sianokiszonka, faktem jest ze kilo tresciwej zabrałem z racji ze w mase szly sztuki, ale po tej korekcji wydajnos nie spadła (myslale tez o efekcie cieplnym i spadku bialka) od tygodnia dołozyłe 0,5 kg wysłodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

dlaczego w kale krów są niestrawione ziarna kukurydzy? ziarna są dobrze pociete przez sieczkarnie
czy drożdże tu coś pomogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Ile masz mocznika ?

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprz. posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Może za mało białka dostają.Czy wszystkie ziarniaki w kukurydzy są zgniecione.U mnie też w kale są ziarniaki bo dużo mam całych ziaren w kuku.

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprz. posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

To tak jak u mnie ziarno się pokazuje w kale. Dobrze pocięte bo nawet widać takie malutkie kawałki kukurydzy. Niby dodałem śruty rzepakowej ale poprawy nie widać. Wiem że mocznik niski od 120 do 150. Coś bym jeszcze dodał ale zaraz zacznie się w Mlekpolu Non Gmo  i znów coś trzeba będzie zmieniać w żywieniu. Instuktor  z mleczarni powiedział że nawet na śrute rzepakową trzeba będzie mieć papier że bez Gmo . Bo niby że z Kanady mogą ściągać a tam gmo. Jeszcze te dwa mieś trzeba się przemeczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

Pany, mam problem z racicami, krowy kuleją, mają miekkie spody racic, ktoś coś podpowie jak to zwalczał u siebie i jak zapobiegać? Struktura paszy ok, sloma jest, mocznik okolo 200 ktoś cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Ile masz białka i tłuszczu w mleku.Może kwasica,albo brak witamin selenu, cynku i innych ważnych pierwiastków.

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprz. posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To jest ewidentnie problem żywieniowy. Racice to swego rodzaju wskaźnik. Miękkie racice to objaw kwasicy lub ketoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294

To co jeszcze dodac do dawki skora i tak maja po 200gram buforu witaminy są, no nie mam pojecia
Bialko 3,20 tluszcz 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ściągnij żywieniowy z federacji. To będą najlepiej zainwestowane pieniądze.
A tak na moje oki. Jeśli masz możliwość to na pastwisko daj te krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Czy ktoś stosuje premiksy w de heus jaką macie opinie.Chce kupować premiks WRC koszt to 116zł na worek podobno jest z wyższej półki. Chodzi mi o zdrowotność krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Białko 3,2 tłuszcz już tylko 3,6 mocznik 150 czy to normalne parametry(chodzi głównie o tak niski tłuszcz i mocznik)? Żywienie to pastwisko plus 2kg laktomy z sano  i 2 kg śruty z własnych zbóż(w tym śruta z ziaren kukurydzy plus witaminy i kreda) dziennie w dwóch odpasach. 

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    253

To co jeszcze dodac do dawki skora i tak maja po 200gram buforu witaminy są, no nie mam pojecia

Bialko 3,20 tluszcz 4

 

Jakie witaminy dajesz? Wybierz takie z jak najwyższą zawartością biotyny chociaż same witaminy to nie wszystko i na jakiś efekt trzeba czekać kilka miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Jakie premiksy stosujesz jakie polecasz.Mam w torunw,ale ciągle mam problemy.Chce poprawić zdrowotność.Mam problemy z zacieleniami  i zapaleniami.Firma dostaję wyniki mleka,ale rady od nich nie pomagają nic.

 

Leszek ja mam podobne problemy tylko, że w Blattinie. U mnie krowy zacielają się czasami pod koniec laktacji przy dobrych parametrach mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Witam co proponujecie zmienić zeby wzrosly parametry. Obecnie tluszcz 3.59 bialko 3.12 mocznik 213. Krowy chodza po pastwisku dostaja 2x dziennie na sztuke 2.5 kg sruty z de heus mlekomax 20. I do tego raz dziennie na 19 sztuk mieszanki 2.5 kg otrab pszennych, 9 kg rzepaku, 5 kg soji, 20,4 kukurydzy mielonej. Bialko chcialbym uzyzkac co najmniej 3,3 a tluszcz 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj