Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kr9292    950

@up Chwalisz się czy żalisz? U mnie rzepak 1100 zł, soja 1900 zł. 

 

Jak byś był kumaty to byś wiedzial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie kupujcie soji powyżej 1600zl za tonę chyba że tylko trochę na teraz bo na porcie kosztuje już 1440zl czyli ostry zjazd w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

U mnie też prawie 1900 wczoraj się skończyła jutro dostawa, ale bez soi zobaczymy co będzie. Rzepaku więcej dałem mocznik pięknie trzymają 240-260 sianokiszonki tylko teraz pilnować bez zmian i się okaże


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja dołożyłem wyslodki i kuku mielona i za nic nie mogę mocznika podnieść trzyma sie 180... a na tonę idzie 200 kg soi 150 kg rzepaku i 3 kg mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Czy da się załatwić czysty beta karoten dla krów. Bo chcę podawać do treściwej,ale nie chce zmieniać premiksu obecnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Najbardziej skoncentrowany o jakim słyszałem to 4500 mg ale nie pamiętam już z jakiej firmy to było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Opis produktu

Stosowanie
Bcarotin należy podawać w ilości 20 g na sztukę dziennie. Dla lepszego efektu dzienną dawkę można zwiększyć o 100% przez 10 dni.

Skład
Materiały paszowe: drożdże paszowe, węglan wapnia, otręby pszenne.
Dodatki dietetyczne: D-pantotenian wapnia 75 mg, kw. nikotynowy (wit. PP) 75.000 mg, kwas foliowy 750 mg, β karoten 5.000 mg.
Pierwiastki śladowe:J 250 mg (jodan wapnia jednowodny), Se 75 mg (selenian sodu), Co 50 mg (węglan kobaltu).

Porady
Beta karoten naturalnie występuje w paszach soczystych, jednak u krów przetrzymywanych przez cały rok w oborze może nastąpić deficyt β karotenu. Dodatek 20 g Bcarotin dostarczy 200 mg czystego β karotenu, co w wyraźny sposób poprawi skuteczność inseminacji.
Czubata łyżka stołowa zawiera około 15 g do 20 g produktu.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Opis produktu

Stosowanie

Bcarotin należy podawać w ilości 20 g na sztukę dziennie. Dla lepszego efektu dzienną dawkę można zwiększyć o 100% przez 10 dni.

Skład

Materiały paszowe: drożdże paszowe, węglan wapnia, otręby pszenne.

Dodatki dietetyczne: D-pantotenian wapnia 75 mg, kw. nikotynowy (wit. PP) 75.000 mg, kwas foliowy 750 mg, β karoten 5.000 mg.

Pierwiastki śladowe:J 250 mg (jodan wapnia jednowodny), Se 75 mg (selenian sodu), Co 50 mg (węglan kobaltu).

Porady

Beta karoten naturalnie występuje w paszach soczystych, jednak u krów przetrzymywanych przez cały rok w oborze może nastąpić deficyt β karotenu. Dodatek 20 g Bcarotin dostarczy 200 mg czystego β karotenu, co w wyraźny sposób poprawi skuteczność inseminacji.

Czubata łyżka stołowa zawiera około 15 g do 20 g produktu.

 

 

 

 

gdzie to kupić ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

w śniadowie jest u weterynarza ale raczej się nie opłaca kupować około 100zł 5kg bodajże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albertb9    0

Witam,

Czy mieszankę mineralną Josera Lacto Plus mogę dawać bezpośrednio krowom, czy muszę ją mieszać z innymi paszami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

Ja dołożyłem wyslodki i kuku mielona i za nic nie mogę mocznika podnieść trzyma sie 180... a na tonę idzie 200 kg soi 150 kg rzepaku i 3 kg mocznika.

Też mam problem z podniesieniem mocznika  lekarz mówi że mogą mieć robaki?.

Wysłodki i kuku to energia i raczej na mocznik się nie podniesie

Edytowano przez Konrad2112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Niski mocznik w mleku to efekt zdyt małej ilości pasz treściwych w tym białka w dawce pokarmowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Naprawdę? A to dobre.:-)

A ja bym powiedział ze to efekt dobrze wykorzystywanej Energi które w dawce jest więcej niż dostępny pasaż białka.
Czyli krowy są w stanie na tej samej Energi przerobić jeszcze więcej białka.
Łukasz śmiało możesz podnieść jeszcze trochę mocznik. I soje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Mam problem z rozprzestrzeniającą się ketozą w stadzie. Bydło dostaje tylko sianokiszonkę, siano, treściwe(3-4 kg, w tym co najmniej kilogram mielonej kukurydzy) i witaminy z Polmassu na komórki somatyczne oraz gliceryna dla tych po wycieleniu tak co najmniej do miesiąca. Wydajność oczywiście kiepska ale przy takim żywieniu to cudów nie ma. Jak był pierwszy pokos to jeszcze było ok ale teraz jak wycieliło mi się w ostatnich miesiącach ze 3/4 stada i zostały tylko późniejsze pokosy to masakra. Odstawiam glicerynę i krówka marnieje w oczach. Wiem że brakuje białka stąd nie ma mleka  aczkolwiek te po wycieleniu dają jeszcze sporo - pewnie z siebie ze zgromadzonego tłuszczu i stąd ketoza. Podwójna dawka gliceryny przez dwa trzy dni i wszystko wraca do normy. Ta gliceryna łagodzi skutki słabego żywienia ale to trochę drogo wychodzi. Mam też wrażenie że krówki tak jakby uzależniły się od tej gliceryny tylko to by piły a byle jaka kiszonka ich specjalnie nie interesuje. Treściwą zjadają choć też nie wszystkie o nią się biją. Wiem żeby wykorzystać ich potencjał to trzeba dać im białka ze śruty rzepakowej i sojowej oraz odpowiednio zaopatrzyć w energię. Myślę jednak że do wypasu jakoś dojadę zaopatrując je tylko w energię. Dodanie białka przy tak kiepskiej kiszonce raczej nie będzie ekonomiczne(mniej mleka ale mniej kosztów). Planuję zakupić na kwiecień jeszcze kiszone ziarno kukurydzy. Stąd moje pytanie o to ile tego trzeba dawać na sztukę by miało to sens i był efekt. Jak dostanę jeszcze jakieś inne rady to będę wdzięczny. Może macie namiar na te kiszone ziarno kukurydzy w dobrej cenie. Jestem z Okolic Kętrzyna, Węgorzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Podstawa to kiszona kukurydza... bez tego nawet nie ma co się zabierać za produkcje mleka... a tego kiszonego ziarna sypniesz 5kg i pewno już będzie sraka a i tak za mało energii tym dostarczysz

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Z kukurydza wchodzę od tego roku a co na teraz do wypasu proponujesz(bo jak pójdą na pastwisko problemy znikną i mleka będzie zdecydowanie więcej).


Wysłodki toffi to lepsze rozwiązanie? Smakuje to krowom?

Melasa? Więcej gliceryny? Muszę dojechać jakoś do maja minimalizując straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Gliceryna to bardziej doraźnie, po pierwsze zbankrutujesz a i stosowanie przez dłuższy czas też nie jest chyba zdrowe. Tofi są ok ziarno qq też super, ale żeby dac im z tego tyle energii ile potrzebują to nie wyrobisz z kasą. Ja dając 25kg kiszonki z qq daje jeszcze przed wycieleniem i do 3 mies po wycieleniu mieloną qq.
Rozejrzyj się po okolicy w tym roku dużo sprzedają qq z pryzmy, wyslodki mokre, albo granulowane w bb do moczenia. Z białkiem nie masz co kombinować jak energii nie ma, podaj parametry i mocznik i dokładny skład tresciwej to koledzy coś Ci podpowiedzą.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Naprawdę? A to dobre.:-)

 

A ja bym powiedział ze to efekt dobrze wykorzystywanej Energi które w dawce jest więcej niż dostępny pasaż białka.

Czyli krowy są w stanie na tej samej Energi przerobić jeszcze więcej białka.

Łukasz śmiało możesz podnieść jeszcze trochę mocznik. I soje

a soja nie należy do pasz treściwych? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash06    0

Pewnie ze należy ale jak już np krowy dostają dziennie 8 kg treściwej to chyba nie zwiekszysz im treściwej a procentowość paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Kolego Troker popatrz na olx bo można kupić normalną kiszoną kukurydzę w big bagu. Wcale się nie dziwie że masz ketozy bo na sianokiszonce poziom enegrii jest wręcz niemożliwy do uzupełnienia. Tak samo treściwymi. 8 kg to jeszcze w miarę, 10- 12 kg na granicy ale nadal bez objętościowych będzie problem. W treściwych to też zależy bo można mieć treściwą z wysoką zawartością białka i na odwrót. 


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2016    0

Na pęknięte naczynka w wymieniu stosowałem kiedyś CYCLO MIDE czy jakoś tak -zastrzyki do kupienia  na receptę w ludzkiej aptece , u mnie działało rewelacyjnie a i koszt symboliczny w porównaniu do innych specyfików ,podawałem go nawet wtedy gdy kolor mleka był mocnego kakao.Spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

 Dzięki za odzew

Moja treściwa to tylko własna śruta zbożowa(jęczmień, owies, pszenica tak mniej więcej po równo) plus kukurydza mielona(30%). Do tego tylko witaminy. Daje tego po ok 4 kg albo i mniej dla słabych w dwóch odpasach. Białka tam nie dorzucam bo wydaje się że przy tej sianokiszonce i sianie(tylko to z objętościowych) wzrost ilości mleka nie pokryje kosztów a i tak mam za mało energii. Od maja jak pójdą na pastwisko to będzie i mleko i białko i energia. Źle rozplanowałem karmienie bo zostałem teraz tylko z kolejnymi pokosami. Nie wiem jaką wartość mają potrawy. Tłuszcz  4,2 białko niestety 2,9, mocznik poniżej 150( od 100 do 170). Mleka ok 600l co dwa dni od 17 dojnych i niestety większość w początkowej laktacji. Myślę tylko o zwiększeniu energii by przetrwać i zastanawiam się co będzie dla mnie najlepsze. Może dożycic jeszcze jeden odpas treściwej czyli dodatkowe 2kg? Mleka nie ma za wiele więc się krówki nie eksploatują za bardzo z tym że te po wycieleniu to ze 25 l dają jeszcze.

a może wysłodki mokre suche? Kukurydza kiszone ziarno? Do tego mam dostęp.

PS Ile mogę dać swojej śruty bez buforów max kilogramów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj