Polecane posty

danielhaker    6863

Miałem 80-tkę z Vitry to myślałem że rok będę ją męczył. Śmierdziała im i nie chciały jej pić. Właściwie to piły, ale nie te które powinny. Teraz wziąłem 99,5%. Jednej polałem kukurydzę to z chęcią zjadła, drugiej jak polałem to przestała jeść. Zobaczymy jak będzie z innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Tej 86 zarzutem z 5 tys litrów moim zdaniem jest Oki. Teraz mam kiszone ziarno qq to gliceryna odstawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7165

Rolstudent może ona też przyczyniła się do tego przytrucia krów o którym pisałeś. Ja dużo nie zuzywam więc biorę ta drozsza, jeśli ta 86 jest sprawdzona nie ma jakiś ciężkich zanieczyszczeń to przy twoich ilościach na pewno wyjdzie taniej. Chociaż dawka wieksza to też nie do końca..


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Już ponad pół roku jej nie stosuje. Te przytrucie to ewidentnie wina kiszonki z lucerny. Niestety tu spiepszylem sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7165

Pisał coś, że leżała na deszczu.
Więc qq wystarcza?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Kiszonka z qq ziarno z qq.
Do tego dostają kromilkenergia wg tab wystarcza. Wiec niema co przesadzac. Ale gliceryny 86 fajnie mi się stosowalo wiać polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek5M    11

mleczarnia zakazuje stosowania GMO. Macie pomysły czym zastąpić soje żeby wydajność była podobna? Nawet w paszy pelnoporcjowej jest GMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Doradzicie coś żeby poprawić wydajność? Teraz doję średnio 550l na dwa dni od 20 krów i wydaje mi się że to trochę mało. Dostają:

-kiszonkę z kukurydzy(dobra taczka na 4 rano i na wieczór)

- sianokiszonkę pierwszy pokos i potraw na przemian(do woli)

-śrutę zbożową składającą się z 450kg owsa 450kg pszenżyta 100kg śruty rzepakowej+witaminy josera lacto plus extra(około 8kg na sztukę/dzień)

-ziemniaki 5kg na sztuke

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

 

Doradzicie coś żeby poprawić wydajność? Teraz doję średnio 550l na dwa dni od 20 krów i wydaje mi się że to trochę mało. Dostają:

-kiszonkę z kukurydzy(dobra taczka na 4 rano i na wieczór)

- sianokiszonkę pierwszy pokos i potraw na przemian(do woli)

-śrutę zbożową składającą się z 450kg owsa 450kg pszenżyta 100kg śruty rzepakowej+witaminy josera lacto plus extra(około 8kg na sztukę/dzień)

-ziemniaki 5kg na sztuke

 

 

Ile krów doisz 20szt.Czy te krowy nie długo idą na zasuszenie?. Ja miałem taką wydajność jak mi się krowy zatruły. Z samej paszy powinny dać 10l i do tego objętościowa coś jest nie tak. Mam tyle samo litrów co ty,ale doje 14szt.Coś jest z krowami.Słomę albo siano masz ?zadzwoń do żywieniowca albo do weterynarza bo coś z krowami jest nie tak.Chyba że długo są dojone. Przy takiej wydajności to paszy treściwej im nie dawaj. 2 kg paszy na dzień wystarczy Możliwe że mają kwasice. Ile masz mocznika w mleku.Wyśli mi badania mleka. Bo nie wiem co jest przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

W szczycie laktacji są 2krowy, no i są jeszcze 4 pierwiastki 2 miesiące po ocieleniu, dwie krowy już prawie do zasuszenia. Reszta 5-7 miesięcy po ocieleniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

W szczycie laktacji są 2krowy, no i są jeszcze 4 pierwiastki 2 miesiące po ocieleniu, dwie krowy już prawie do zasuszenia. Reszta 5-7 miesięcy po ocieleniu

 

A masz wyniki mleka z federacji ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jak pierwiastka ma 350 somatykę 2 miesiące po wycieleniu to maść wystarczy czy trzeba tuby? Dodam że czysta jest udoj wszystko w porządku. Czym zbić somatyke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jest pytanie co jest problemem tej krówk.
Bo te komórkimogą być np od nogi. A i koniecznie sprawdz macice

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Racice miała robione miesiąc po wycieleniu. To nie jest typowy hf. Dodatek SM woec to może i od tego
Doic doi ładnie ok 33 litrów na dzień. Podobna krowa tez z SM tez trzyma mi cały czas somatyke 350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Michale. Chcesz więcej mleka to musisz dać wiecej białka. Przy twojej tresciwej więcej ta krowa wysra niż bo bierze.
Żeby się nie powtarzać poszukaj sobie posty koleżanki @przezuwaczka. Ona bardzo ładnie opisała swoje żywienie od przygotowania do laktacji przez początek szczyt i koniec. Zresztą takich opisów w tym temacie nie brakuje.

Mleko zaczyna się w zasuszeniu skup się na tym na początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jakie witaminy dla zasuszonych polecacie? Z Sano schaumanna mam możliwość bo ostatnio z Josery mój dostawca ma z datą ważności 11.2016r. i na nawą dostawę się nie zanosi u niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7165

Michale. Chcesz więcej mleka to musisz dać wiecej białka. Przy twojej tresciwej więcej ta krowa wysra niż bo bierze.

Żeby się nie powtarzać poszukaj sobie posty koleżanki @przezuwaczka. Ona bardzo ładnie opisała swoje żywienie od przygotowania do laktacji przez początek szczyt i koniec. Zresztą takich opisów w tym temacie nie brakuje.

 

Mleko zaczyna się w zasuszeniu skup się na tym na początku

Jak idzie odtruwanie są widoczne efekty? Mógłbyś podać cenę w detalu i dawkowanie tego preparatu? Każdy z nas zapewne ma w mniejszym czy większym stopniu przytrute, myślę że warto spróbować.

I dlaczego odstawiłeś witaminy?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zwiekszyc wydajność mleczna krów w moim stadku (10 sztuk na początek, zmiana produkcji opas->mleko)Pasze jakie zadaje to rano sruta zbozowa (jeczmien owies przenzyto ) + korektor aminotek 4 + wysłodki suche melasowane  południe i wieczor sianokiszonka a słome krowy podbieraja ze sciólki (codziennie swieza ) niestety nie posiadam kukurydzy zasieje dopiero w tym roku. Z gory dziekuje za porade, czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marwasz199117    106

Witam. Chciałbym zwiekszyc wydajność mleczna krów w moim stadku (10 sztuk na początek, zmiana produkcji opas->mleko)Pasze jakie zadaje to rano sruta zbozowa (jeczmien owies przenzyto ) + korektor aminotek 4 + wysłodki suche melasowane  południe i wieczor sianokiszonka a słome krowy podbieraja ze sciólki (codziennie swieza ) niestety nie posiadam kukurydzy zasieje dopiero w tym roku. Z gory dziekuje za porade, czekam na odpowiedz.

 

Na pusty żołądek nie dawaj paszy treściwej,daj im lepiej rano i wieczorem tej sianokiszonki a do treściwej możesz dorzucić rzepaku lub soje i śrute kukurydziana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerxxx    0

A co sądzicie o SorbiNat z Ciechu  na mykotoksyny ? Ktoś stosuje, a może coś lepszego macie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Nie stosuje się preparatu na mykotoksyny z witaminami bo to jest bez sensu dlatego ze witaminy nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj