Polecane posty

pedro2    7199

Ukasz to do mnie? Wycieram tymi ściereczkamihttp://www.sklepy24.pl/sklep/biurowe-zakupy_pl/produkt/sciereczka-aro-uniwersalne-38-x-32cm-op-10/62608 kupiłem karton w promocji za grosze, do prania i długo wytrzymują. na sucho potem na mokro jedna na dwie krowy z jednej i z drugiej str, chyba że upaćkana to słomą, somatyka ok 200. Co do bel to nie spleśniałe tylko słabsze, dzierżawa bez motylkowych 2i3 pokos i w dodatku trochę przykwaszona. Jak daje na przemian z lucerna/ koniczyna 1,2,3 pokos to jest ok 250 mocznik.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ukasz to do mnie? Wycieram tymi ściereczkamihttp://www.sklepy24.pl/sklep/biurowe-zakupy_pl/produkt/sciereczka-aro-uniwersalne-38-x-32cm-op-10/62608 kupiłem karton w promocji za grosze, do prania i długo wytrzymują. na sucho potem na mokro jedna na dwie krowy z jednej i z drugiej str, chyba że upaćkana to słomą, somatyka ok 200. Co do bel to nie spleśniałe tylko słabsze, dzierżawa bez motylkowych 2i3 pokos i w dodatku trochę przykwaszona. Jak daje na przemian z lucerna/ koniczyna 1,2,3 pokos to jest ok 250 mocznik.

Nie. To do piter11.

Najlepszy moim zdaniem jest zwykły papier jednorazowy do rąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0889    1

ja wycieram jedna szmatka, mocze za każdym razem w wodzie i problemów z zapaleniami nie ma, somatyka ok 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

A powiedzcie mi bo mam dwie sztuki takie delikatnie jedna z jedną ćwiartka druga z trzema i za każdym razem je zdajam ale co jakiś czas jakieś ćwiartki i tak zapalenie, na razie nie chce ich wymieniać bo dużo innych wydatków mam. Czy diping po udoju coś by tu pomógł? Każda przed udajemy wilgotną ściereczka wycierana i moczona za każdym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Z tym moczeniem w wodzie to nie jest najlepszy sposób. Najlepiej to ma sucho wycierać zwykłym papierowym ręcznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter11    0

Dla mnie też to jest dziwne co mówicie i wynika z wyników bo o dziwo zapalenia się zdarzają i teraz te dwie co mają najwięcej Ks akurat mają a reszta jest ok wydawało mi się że higiena jest na właściwym poziomie po za tym mleczarnia miała mnie informować jakby komórki somaoatyczne skoczyły.

Edytowano przez Piter11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Panowie mam problem z którym ciężko mi idzie. Mam 3 sztuki które robią bardzo luźną kupę. Wręcz leją. Kał jasny i tak słodko pachnie, wygląda na lekką kwasicę. Dostają drożdze po około 100 gram dziennie na sztukę i koło 50 gram kredy. Żeby rozwiązać problem dać więcej kredy czy potrzebny węglan sodu już jest? Jedzą dużo kukurydzy kiszonej i dostają srutę wiadomo bo mleka sporo dają.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter11    0

Postaram się poprawić higienę doju i zobaczymy co wyjdzie w następnej próbie.A jeszcze takie pytanie: czy powodem jest tych wysokich komórek może być to że niedawno też zmieniłem ilość udojów z trzech na dwa? A co z resztą wyników. jak podwyższyć mocznik? I czy tłuszcz nie jest za wysoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

piter11 komórki somatyczne prawdopdobnie są spowodowane jakimś patogenem typu gronkowiec . na początek zrobić porządny antybiogram z rozpoznaniem bakterii ,przeszczepić stado starwakiem ,krowom dosypać śruty rzepakowej ale stopniowo i delikatnie ,wysoki tłuszcz może świadczyć o tym że z krów można jeszcze sporo podojić (mają jeszcze możliwości) dużo pracy przed tobą kolego oj dużo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter11    0

Oczom nie wierzę :o dziwne, że te krowy coś doją. Mocznik za niski stanowczo. U mnie ostatnio spadł bo nie mogłem dojechać po bele na pole, a przy oborze mam same słabsze z 250 na niecałe 200 i somatyka pod 400 podbiła

Czyli powodem wysokiej somatyczne może być też niski mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jeden z powodów, ale przyczyny szukaj gdzie indziej. Zbyt niski i zbyt wysoki powoduje podwyższoną liczbę KS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Akurat mocznik to ma niewielki wpływ na to- już prędzej zapleśniałe pasze i zawarte w nich mykotoksyny lub brak higieny doju. Gdyby te krowy nie miały takiej somatyki i wzrósł mocznik (dać dobrej sianokiszonki i rzepaku) to i wydajność by skoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Mysle ze zawysoki mocznik bardziej szkodzi niz ten Z poziomu 150.somatyka Zaczyna sie od nog, chore nogi to gwarancja zabawy Z somatykom, Jesli pasza oraz higiena jest poprawna a problem Zostaje to moze warto zrobic Korekte racic, 20zl od sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter11    0

Dziękuję wszystkim za udzielone porady.Troche zmian wprowadzę i zobaczymy co wyjdzie w następnej próbie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amator007    0

Jak to jest z paszami gotowymi i koncentratami? Energia podana na worku liczona jest wg INRA czyli przyjmują uśrednione wyniki podane w tabelach INRA dla 1 kg wazonego ? Bo z tego co zauważyłem cześć firm białko podaje w kg ważonym a część w suchej masie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do somatyki to jest tyle możliwości że głowa mała. Racice wilgotność powietrza pasze mocznik higiena zapalenia .... ktoś stosuje kristall hefe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A macie drożdże w paszy teściowej czy nie i dlatego je stosujecie? Ja mimo że moja tresciwa je ma zdecydowałem się na dodatkowe bo zaczęły słabo pobierać kiszonki z traw chodź sa ładne mój dostawca ceni sobie 130zl-25 kg cena ok czy przesadził? Nie leją po nich ? Wziąłem je bo jestem zadowolony z pozostałych produktów sano.

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja daje 6 kg na tonę paszy. Daje je już z pół roku do tego 25 kg kwaśnego węglanu żadnych problemów nie ma z jedzeniem ale po wycieleniu słabo jedzą taka pasze i musze z umiarem dawać. Najlepiej to jedzą wtedy otręby. A co do tych drożdży to mam nadzieje ze coś dają bi sporo kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

U mnie jak mówiłem rewolucja. Mam odstawienie wszystkie witaminy. Tylko bufor drożdże i fortisorb z delacon. Chyba fest miałem przytrute krowy bo mleko ciągle rośnie. A dawka prawie bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

U mnie też niestety szykują sie zmiany bo mleczarnia chce wprowadzić zakaz stosowania pasz GMO tylko jeszcze nie wiadomo dokładnie od kiedy to wejdzie w życie, ale wszystko trzeba będzie zmienić pełnoporcjówkę, witaminy no i soje czymś zastąpić pewnie rzepakiem albo ddgsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie jak mówiłem rewolucja. Mam odstawienie wszystkie witaminy. Tylko bufor drożdże i fortisorb z delacon. Chyba fest miałem przytrute krowy bo mleko ciągle rośnie. A dawka prawie bez zmian

 

fortisorb ile to kosztuje?. Bo też mam jeszcze krowy potrute z sianokiszonki.Kiedy odstawiłem sianokiszonkę od razu mleko poszło do góry. w 4 dni 2 litry więcej od krowy.Tylko nie wiem czym zastąpić sianokiszonkę na razie daje 1kg siana do paszowozu i pod pysk raz dziennie. Jak masz stronę to podaj link to tej paszy na mikotoksyny.Mocznik mi spadł do 160. Może wprowadzę trochę więcej soi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj