Polecane posty

Gość   
Gość

Mam ulotkę z tych balit z Ewrolu to sprawdzę. Dzisiaj dzwoniłem do Agroloku zapytać o bele. To co kupił kolega po 165 to były bele z kampani buraczanej 2015 i obowiązywało przy zakupie 20 szt. Nie wiem jak daleko to wieźli, bo transport strasznie podnosi cenę. Te niemelasowane już się chyba kończą.
Belki ważą chyba 1150 kg. Teraz jest niby promocja. Płacisz za 9 bel a dziesiąta za grosz lub płacisz za 18 i 2 za 2 grosze. Mi za 10 bel melasowanych zaproponował 192 zł za belę a jakbym brał 20 to 182 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tą promocją za 1 grosz to tyczy się tych bel z 2015 roku czy 2016? Przy wysłodkach w belach właśnie odległość to główny czynnik ceny bo przywożą je z Krasnystawu lub z Werbkowic więc na mazury to około 400 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie nie wiem. Niemelasowane były z 2015 a o melasowane nie pytałem. W sumie mi to bez różnicy, bo powinny być tak samo dobre. Z tą promocją jak każdą to lipa. Nie ma nic za darmo. Te belki mają teraz na hurtowni, ale której to nie wiem. Susz, Lutry? W Nakle jest cukrownia to nie z tamtąd biorą? Do Golubia będzie poniżej 300 km raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Jak zamawiałem wysłodki w belach to kazałem żeby ustawiali je na paletach i na podwórku zdejmowali HDS-em . Podjeżdżają gdzie im pokaże i rozładunek idzie szybko i bez wysiłku. Mam zetora z turem ale po prostu szkoda mi go na taki ciężar . W zime kupować te bele to lipa bo są zmarznięte  i twarde jak kamień . Siatka wmarza w wysłodki i ni jak nie idzie tego wyrwać. Ale reszta roku jak najbardziej. W tamtym  roku przywieźli mi w marcu to dopiero dawałem w lipcu . Mało odpadu no chyba że rozerwana bela w transporcie albo koty się dostaną ale te drugie to raczej burzej biedy nie narobią . Żeby się psuły dużo musi być duża dziura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i biorą z innych cukrowni. Ja wiem tylko o tych cukrowniach bo jak przywozili do mnie czy znajomych i jak rozładowywałem to pytałem skąd przywożą. 

Greg masz rację z tym że jak zmarzną to chwytakiem ciężko jest je zdjąć bo się ślizgają i nie zgniatają w ogóle przy ściskaniu. W zimę trzeba było je do obory przywozić i czekać aż rozmarzną bo inaczej nie szło ich dawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie skarmiałbym na wiosnę. Wszystko co do mnie przyjeżdżało było na tirze z firanką. Nie wiem skąd biorą, tylko mi się Nakło przypomniało. Od 2016 r wszystkie bality owijają tylko folią nie siatką. Zdecydowanie lepsza metoda i trudniej o uszkodzenia. Nie mam pojęcia jak to zdjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobry pomysł z tym że owijają tylko folią bo jak kolega wcześniej pisał upierdliwe było wyciąganie siatki. Jak firanką przyjadą i nie jest zamarznięta belka to bez problemu idzie zdjąć. Najgorzej jak jest twarda jak kamień, wtedy nie jest ciekawie. Do mnie kiedyś lodówką przywieźli o 23 na paletach i paleciaka nie mieli na samochodzie to gość musiał czekać do następnego dnia aż znajdę paleciak żeby wozić po samochodzie te belki. Także radzę się zapytać czym przyjadą żeby niespodzianki nie było. Tak pasza jest dobra bo krowy aż się rwały do tego. Na gorsze siano sypałem żeby przy okazji zjadały wszystko. Do zdjęcia jest potrzebny lepszy sprzęt i obciążenie z tyłu bo inaczej na pochyłościach robi się ciepło :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Dużo drożej wychodzi tofi od bel? Co lepsze i tańsze tofi czy qq sucha? Po qq białko podskoczyło i trzymają ładnie mleko, przed wycieleniem i do 4mies po daję


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przelicz cenę i wagę beli na suchą masę. Kukurydza na pewno wyjdzie taniej, bo za 700-800 pewnie kupisz śrutowaną a tofii ok 900-1000 chyba kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiezopolanin    133

Bele przypusmy z dostawa niech wyjdzie 200 zl na sztuke(za 1,2 T) czyli tona wychodzi 167 zlotych o zawartosci suchej masy 20 %. To w kazdej tonie jest 200 kg s.m. czyli na tone s.m. potrzeba 5 ton bel. 167 x 5 to 835. No chyba ze beddzie wieksza zawartosc s.m. wtedy wyjdzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Na miejscu bele po 220, tofi 950, qq 700 wszystko brutto


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Daję u siebie krowom: 

17 kg kiszonki z qq

8 kg wysłodków prasowanych kiszonych 

10 kg sianokiszonki z sianych łąk 

3 kg śruty zbożowej (jęczmień) 

2 kg ddgs kukurydziany 

3 tyg temu dołożyłem jeszcze 1 kg śruty rzepakowej a mimo to ziarniaki w kale nadal są tak jak były...

 

W mojej obecnej sytuacji lepiej opłaca się przejście na pełnoporcjówkę, i teraz pytanie do Was, czy 5 kg pełnoporcjówki 22% białka i 1,03 JPM pokryje dotychczas zadawaną treściwą (3 kg śruty, 2 kg ddgs'u i 1 kg rzepaku)? 

Zadając tyle treściwych aktualnie które wyżej wymieniłem, będzie mnie kosztowało tyle samo co zakup gotowej paszy w ilości 5 kg na sztukę dziennie.

 

 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma działu wiec tu zapytam skąd kupujecie jałowice HF 100% pochodzenie Niemcy bądź Dania ? Z Konrada słabo wypadają ...wiec mże jakies inne sprawdzone oferty ? I cena umiarkowana 6-7 max zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    108

nie wiem dokładnie ale chyba intergen też ma jalowki w każdym wieku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

HFa to na każdym rogu kupisz. Jest temat jałówki hodowlane, tam znajdziesz opinie. Większość firm jak ABS, Centergen, Konrad sprowadza. W tpr są dziesiątki ogłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@damian...   Wg mnie brakuje azotu na żwaczu spróbuj na początek zamienić na 2kg rzepaku i 1 kg ddgsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Teraz wchodzi pełnoporcjowa więc nie będę kombinował, był kał płukany na sitach i jakieś ziarniaki trafią się zawsze, gdyby rzepak miał pomóc to by coś zdziałał i ten 1 kg, a tu żadnej zmiany nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj