Polecane posty

Pawel29    74

@Rolstudent Mógłbyś napisać dokładnie skład z jakich komponentów jest złożony ten kromilk po kolei tak jak na tej kartce co kierowca zostawia z paszą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Po ile ten kromilk? ja kiedys dluuugo na cargilu jechalem ale dealer mnie zrazil bo z cena kantowal...powiedzcie chlopaki jakie witaminki najlepsze? ja ostatnio bestermine karoten do provimi alamo repro i agrocentrum repro max porownalem to skladem wydaje sie ze agrocentrum wygrywa.jeszcze josere betalac wezme i moze cos z dolfosu porownam.Co wy stosujecie z karotenem?
Inna kwestia jaki dodatek na kwasowosc zwacza? drozdze? bufor? kwasny weglan? co najlepsze? a moze wszystko naraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podstawowe witaminy z Dolfosu a karoten oddzielnie z innej firmy. Karoten mam od Mikita. Dobry jest z deheus podobno. Przy wysokiej wydajności sodę i kredę sobie odpuść. Dobry bufor z algami załatwi sprawę a drożdże oddzielnie kupić. Takie mieszanki bufor z drożdżami wychodzą drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nigdy nie porównywałem, bo tylko to jest do kupienia. Muszę spróbować z tym z deheus. Betalac z josery miałem, ale krowom niesmakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skupiasz się tylko na zawartości karotenu jakby tylko on był niezbędny. Sprawdź jeszcze ile zawierają witamin A, D3 i E. E również jest bardzo ważne i wspomaga rozród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Stosuje ktoś z Was Dairy Pilot z Josery ? Jak tak to może się podzielić z postrzeżeniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    253

Polecam Dairy Pilot stosuje juz pół roku. A wit polecam z trouw nutrition np. biotimax wyższa zawartość witamin niż w betalacu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

Ja stosuje dodatek bkarotenu z schaumana gdzie jest tego 7000mg
Ja stosuje dodatek bkarotenu z schaumana gdzie jest tego 7000mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Witam chcialbym sie was poradzic, Posiadam 90 krów od ktorych srednio uzyskuje 21,5 l mleka dziennie, Otrzymuja z pasz tresciwych 1,2,kg sruty rzepakowej, 400 gram sojowej , 400 gram koncentratu 38% bialka i 3,5 kg sruty zbozowej z jeczmienia kuku i pszenicy. jak myslicie czego dodac aby zwiekszyc wydajnosc? sruty rzepakowej? moze by mloto browarniane wprowadzic w dawce?

przy takiej wydajnosci po co ty karmisz koncetratami i soja .to ostatnia glupota i strata pieniedzy ..  

 

no ale jak chcesz robic na innych to pprosze ,ale pamietaj ty masz z tego na koncu najmniej a robisz najwiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

A co powiecie o Lidermix z Trouwa? Dla krów daje KSM a dla opasów BO. Cenowo 90-100 za worek.

Dawałem KWT i Karot ale przeszedłem  na Joserę Lacto plusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus    0

Pasze Agrocentrum też nie zawierają mocznika i pisze to na etykiecie :) Ps w tamtym roku gdy mleko było tanie dawałem pasze z linii ECO i miała 20% białka ale była tańsza i z gorszych składników, teraz daję z linii Perfect i ma 19 % białka cena wyższa ale i mleka dużo więcej :) także na same białko nie ma co patrzeć

 

Radek, ile tej paszy Perfect na krowe dziennie się daje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6636

Radek, ile tej paszy Perfect na krowe dziennie się daje?

 

ja daje tylko 2 kg a tym wydajniejszym po 3, ale tylko dlatego że dostają jeszcze śrutę z własnych zbóż a samej jej to można dawać nawet 8 kg na sztuke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj