Polecane posty

Morfek    49

Witam. Pelnoporcjowka Wimilk 26 komplet: śruta rzepakowa, otręby pszenne, śruta słonecznikowa, wywar gorzelniczy kukurydziany suszony, kukurydza, pszenica, melasa buraczana, wywar melasowy, śruta sojowa. Cena 1290/t. Pytanie: czym zastąpić Pelnoporcjowke i czy jakościowo bedzie podobnie? a jak to bedzie wyglądało wszystko cenowo? Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zakup mieszalnika i mieszanie we własnym zakresie tyle tylko ze wszystkie komponenty musiałbym kupować gdyz nie posiadam swego zboża. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomaszzzz co było nie tak z paszą czy firmą? Badałeś gdzieś próbkę paszy skoro twierdzisz, że skład się nie zgadzał? Agrocentrum to poważna firma więc nie powinni kombinować z oszukiwaniem w składzie paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

Tomaszzzz co było nie tak z paszą czy firmą? Badałeś gdzieś próbkę paszy skoro twierdzisz, że skład się nie zgadzał? Agrocentrum to poważna firma więc nie powinni kombinować z oszukiwaniem w składzie paszy.

 

Agrocentrum zapewne jest poważną firmą ale ewrol już nie. Nie potrzeba było badać tej paszy ponieważ gołym okiem można było dostrzec składnik którego w składzie nie powinno być zgodnie z podanym na opakowaniu składem(ziarno żyta). Wiedziałem, że moje słowa może każdy podważyć, dlatego aby nie być gołosłownym zostawiłem na pamiątkę sobie kilka granul do wglądu dla handlowca. Niestety po wgladzie i jemu nie dało sie nie zauważyć tego defektu. Niekoniecznie musi być tak u każdego, piszę jak bylo w moim przypadku. U mnie po tym incydencie zakończyła się kariera ewrolu w oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dawno był ten incydent? Nie mieszał im wtedy ktoś inny? Z agrocentrum to chyba dopiero od roku współpracują. Póki co nie biorę od nich pasz, ale jakby coś to będę miał to na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

ok 10 miesięcy temu. Na dobrą sprawę to wątpie aby  agrocentrum robiło dla nich tą paszę ponieważ na opakowaniu powinna być zawarta jakaś informacja na ten temat a z tego co pamiętam to producentem był ewrol z Kolna. Nawet na odżywkach do kukurydzy na tej ich elvicie jest napisany producent czyli ADOB W przypadku pasz powinno być tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agrocentrum jak dowozi paszę to kierowca pobiera 2 próbki i oznakowuje. Jedna dla Ciebie, druga dla firmy. Jak masz wątpliwości to możesz oddać do badań. Kierowca razem z fakturą powinien dawać atest jakościowy paszy z ewrolu. Ze 2 msc temu widziałem taki atest. Wszystko opisane w takim samym układzie. Na tym właśnie papierze jest napisane dystrybutor Ewrol a po prawej producent Agrocentrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

kiedyś jak brałem paszę luzem z innej firmy to tak rzeczywiście było jak piszesz, ale przy paszy w workach jeszcze nigdy się z takim czymś nie spotkałem bo i nawet nie ma chyba takiej potrzeby, ponieważ każdy worek paszy  ma na sobie skład i resztę informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak przy workowanej paszy to etykieta stanowi atest jakościowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Tak czytam i nie wiem co myslec o ewrolu... i agroloku co niby ich pasze sprzadaje.  N adzien dzis daje 550 kg zboze w tym (300pszenzyto,250jeczmien), 270 sr rzepakowa, 150 soja, 40 witaminy alamo repro z provimi, 12,5 drozdze kristall hefe. Zmocznika z szedlem bo mam duzo lucerny, i mocznik spokojnie oscyluje wokol 200. 

i teraz pytanie. Agrolok oferuje mi bin na pasze tresciwa, 7 razy w roku zapelnic. jakies 2 tyg temu oferowali cenę za 20 best czy jakos tak za 1036 brutto, i stwierdzam ze nie warto robic samemu przy tej cenie gotowe paszy, ale jak slysze że skład na papierkui a w rzeczywistosci jest inny to nie wiem czy jest sens sie pchac w to? MOze ktos sie wypowie cos o cargill ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Wie ktoś ile ma białka ddgs Goświnowice?  Wiadomo partie mogą się troche różnić, a z łomży ktoś się ogłasza i 29% białka, mogę DDGS zastąpić rzepak? Czy lepiej dawać obie pasze?

Edytowano przez PolskiRolnikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak weźmiesz luz i dostarczy Ci to Agrocentrum z atestem jakościowym i próbką paszy to nie powinieneś się martwić. Ja wolałbym kupić silos odzielnie, niezależnie od Agroloku. Jak pasza odpowiada to bierzesz a jak nie to zmieniasz bez konsekwencji. Co do cargilu to przykładowe składy miałeś podane wyżej. Ja bym takiej nie kupił. Dobra pasza będzie kosztować min.1100-1200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

mysle o przejsciu na gotową bo wszystko kupuję, nie mam własnych zbóż a jak wszystko podliczyc to i tak mi wychodzi ok 1000 zł/t nie licząc srutowania,noszenia, przerzucania palet do mieszalnika, zajetego miejsca na rzepak,soje itd. Na szybko liczac moja pasz ma jakies 21,4 % b ogolnego o ile nigdzie bledu nie zrobilem, dla zboż przyjalem 12% bialka. Pytanie ile mam energi w niej ? jest ktos w stanie policzyc? 

Co do ewrolu zacheca mnie to, że zapewniaja ze ich pasze nie zawieraja moczniku, a dla mnie jest to wazne. Bo wiekszosc firm pewnie zrobi 18 a pozniej mocznikiem podgonia do 20 czy 21 i sprzedaja ekstra paszę po 200 zł drozszą, bo ma przecie 21 %...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Pasze Agrocentrum też nie zawierają mocznika i pisze to na etykiecie :) Ps w tamtym roku gdy mleko było tanie dawałem pasze z linii ECO i miała 20% białka ale była tańsza i z gorszych składników, teraz daję z linii Perfect i ma 19 % białka cena wyższa ale i mleka dużo więcej :) także na same białko nie ma co patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

z jednej strony moze i wygoda ale z drugiej wiesz co dajesz, mozesz w kazdej chwili modyfikować dawkę, robic kilka pasz dla rożnych grup. Co do mocznika w pelnoporcjowkach to w kazdej jest tylko w jednej ciagna tym białko a w innych zasadniczo lepszych dodatek mocznika wpływa pozytywnie na trawienie (slowa żywieniowca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

Tak czytam i nie wiem co myslec o ewrolu... i agroloku co niby ich pasze sprzadaje.  N adzien dzis daje 550 kg zboze w tym (300pszenzyto,250jeczmien), 270 sr rzepakowa, 150 soja, 40 witaminy alamo repro z provimi, 12,5 drozdze kristall hefe. Zmocznika z szedlem bo mam duzo lucerny, i mocznik spokojnie oscyluje wokol 200. 

i teraz pytanie. Agrolok oferuje mi bin na pasze tresciwa, 7 razy w roku zapelnic. jakies 2 tyg temu oferowali cenę za 20 best czy jakos tak za 1036 brutto, i stwierdzam ze nie warto robic samemu przy tej cenie gotowe paszy, ale jak slysze że skład na papierkui a w rzeczywistosci jest inny to nie wiem czy jest sens sie pchac w to? MOze ktos sie wypowie cos o cargill ? 

 

bardzo tania ta pasza z ewrolu jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz ale chyba nie warto odrazu pchac sie w silos bo to jednak jakies zobowizania, wez workowana na poczatek i sam ocenisz towar. silos zawsze mozesz wziasc pozniej.  ja kupuje z nutreny 20% bialka w tym 8% białka jelitowego, reszta czyli 12% żwaczowe,  ma i 7,1MJ energii i nie posiada mocznika a płace za nią  po 1210zl w workach czyli cenowo ewrol wypada atrakcyjniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Moge wziac luzem w big bagi, i tak chyba zrobie, zobacze jaki bedzie efekt niz od razu umowe podpisywac, chociaz co do wspolpracy to nie mozna narzekac, bo niby trzeba zapelnic 7 razy w roku , ale nie robiliby problemu np przy 5 krotnym zapelnieniu jezeli bralbym jakies inne towary np nawozy czy śor, ktore maja w miare w dobrych cenach. A nawet gdybym zrezygnowal np z paszy to moge go wykorzystac na srute rzepakową, tyle ze nie jestem w stanie juz tyle wykorzystac.. Pierwsze co maja przywiezc umowę, dokladnie przeczytam warunki i bedzie mozna cos mowic dalej. 

Jakies opinie o cargill albo sano lactoma? Jak wychodzi cenowo lactoma? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Moge wziac luzem w big bagi, i tak chyba zrobie, zobacze jaki bedzie efekt niz od razu umowe podpisywac, chociaz co do wspolpracy to nie mozna narzekac, bo niby trzeba zapelnic 7 razy w roku , ale nie robiliby problemu np przy 5 krotnym zapelnieniu jezeli bralbym jakies inne towary np nawozy czy śor, ktore maja w miare w dobrych cenach. A nawet gdybym zrezygnowal np z paszy to moge go wykorzystac na srute rzepakową, tyle ze nie jestem w stanie juz tyle wykorzystac.. Pierwsze co maja przywiezc umowę, dokladnie przeczytam warunki i bedzie mozna cos mowic dalej. 

Jakies opinie o cargill albo sano lactoma? Jak wychodzi cenowo lactoma? 

Co do lactomy to ja kupuję po 1285 w workach, 21% białka, 7,2 MJ NEL,  12g mocznika w kg ale sam dodaję mocznik więc mi to nie przeszkadza. Ogólnie jedną grupę premiuję Lactomą Hp po 2kg, ale oprócz tego jeszcze 3 kg mieszam sam i z wyników jestem zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Słuchajcie, jak jest z tym dawaniem mocznika krowa. Chciałbym spróbować ale nie wiem od czego zacząć. Ogólnie białka w treściwej mam ok 16% także malutko i w odchodach nadal ziarno qq niestrawione w kawałkach. Jakiej firmy zastosować i i jakie ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja jadę na cargilu kromilk22 dokładnie
Biorę tego około 5 ton miesięcznie do tego tonę kromilk energia
Mleko jest. nie kwaszą się przy wyższych dawkach tak że jest Oki. Niektóre w sumie dostają tego 8kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Ja jadę na cargilu kromilk22 dokładnie

Biorę tego około 5 ton miesięcznie do tego tonę kromilk energia

Mleko jest. nie kwaszą się przy wyższych dawkach tak że jest Oki. Niektóre w sumie dostają tego 8kg

Na moczniku jest ten kromilk? Cenowo jak wychodzi? Z tego co wiem Cargill też stawia biny paszowe ciekawe tylko na jakich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam chcialbym sie was poradzic, Posiadam 90 krów od ktorych srednio uzyskuje 21,5 l mleka dziennie, Otrzymuja z pasz tresciwych 1,2,kg sruty rzepakowej, 400 gram sojowej , 400 gram koncentratu 38% bialka i 3,5 kg sruty zbozowej z jeczmienia kuku i pszenicy. jak myslicie czego dodac aby zwiekszyc wydajnosc? sruty rzepakowej? moze by mloto browarniane wprowadzic w dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj