Polecane posty

pedro2    7164

Rolstudent tylko 2 odpasy, nie będę cały dzień biegał po oborze... raczej ten z cargil ciężko będzie dostać,
konkret wyrzucić bufor i dac kwaśny? Będzie taniej? Premix i tak dostają więc wit w miarę uzupełnione josera lacto plus extra, chciałem coś z dolfosu ale nie mogę nigdzie dostać.

dyziek dlaczego zaczynasz od końca? Rzepak na początek niech da jak już...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dolfos kupisz w Myszyńcu, ale masz tam chyba ze 40-50 km. W Łysych kiedyś widziałem baner dolfosu. Kreda czy soda to stare bufory, a kreda to taki zamulacz. Wielu producentów ma tani bufor i lepszy z algami.
Co do treściwych to niedawno proponowano mi mieszankę 19 Best z Ewrolu z tłuszczem i białkiem chronionym. Miesza dla nich Agrocentrum i skład też niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyjściowo kosztuje ok 1320 a dla mnie byłaby ze 100 zł tańsza. Skład surowcowy ma lepszy w porównaniu do tych z agrocentrum. Kukurydza, rzepak, soja, otręby, tłuszcz chroniony w składzie a nie jak u wielu żyto, otręby żytnie, makuchy palmowe i wiele innych śmieciowych składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za 950zl można mieć ddgs 27%bialka w tym 50% to białko chronione energii też wiecej także nie rozumiem osób które to kupują oprócz tych że stacja bo wyjścia innego nie maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Witam kolegów mam problem ponieważ (moim zdaniem) krowy dostają dobrze jeść a mleka jest mało 18/19 litrów dziennie,

krowy dziennie dostają:

ok 15 kg wysłodków buraczanych

ok 10 kg sianokiszonki

siano do woli (dobrej jakości)

4 kg śruty z pszenicy i pszenżyta

3 kg marchewki

3 kg ziemniaków

i 80 g witamin od weterynarza

 

Doradźcie coś, co dodać albo zmienić żeby mleka było więcej chociaż te 25 litrów dziennie.

bialko i genektyka, kolgo . tylko mloto \zaDnych ddgow i tego dziadostwa bo drogie.

kolego jak masz krowy simy i jestes na srodku laktacji lub pod koniec to co bys nie robil to niee bdziesz mial lepiej a i tak masz dobrze.

 

jakie masz krowy.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikogo nie namawiam na gotowe mieszanki. Kolega zapytał o mieszankę to odpowiedziałem. Dodam tylko, że enerii ma to wg atestu jakościowego 7,2 MJ nel. Gotowe mieszanki są zbilansowane białkowo i energetycznie a nie u każdego ddgs jest dostępny. DDGS sprzedają i luzem z zasypem do silosu czy tylko BB lub worki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

thoms chodzi o to zeby na koncu nie bylo tak ze ty masz z tego najmniej.a najwiecej sie narobiles.

 

a tak czesto jest jak stojuje sie drogie pasze a krowy nie takie i cena mleka tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Witam dzisiaj przyszła mi dostawa i na workach pisze "nasiona rzepaku ekstrahowane" a spotkałem się z napisem "sruta rzepakowa".
Białka ma 33
tłuszcz 3%
Woda 12,5 "
Włókno 11%.
Biorę od tego samego gościa zawsze czy to trochę nie za słabe białko? Jakie wy macie zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No właśnie też się dziwię bo zawsze miała 35 %. A teraz ma 33% ładnie sobie gościu zarobił bo skoro mniej białka to powinna być tańsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Radek podaj skład surowcowy tego prefectu w kolejności jak na etykiecie.
Zawartość białka w rzepakowej będzie wahać się między 32-36%.
Ekstrahować znaczy wyodrębniać fazę oleistą za pomocą rozpuszczalnika. Na tej co u nas sprzedają napisane jest zawsze śruta poekstracyjna rzepakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6646

Radek podaj skład surowcowy tego prefectu w kolejności jak na etykiecie.

Zawartość białka w rzepakowej będzie wahać się między 32-36%.

Ekstrahować znaczy wyodrębniać fazę oleistą za pomocą rozpuszczalnika. Na tej co u nas sprzedają napisane jest zawsze śruta poekstracyjna rzepakowa.

kukrydza, śruta poekstrakcyjna rzepakowa, śruta poekstrakcyjna sojowa, otręby pszenne, pszenżyto, podestylacyjny susz zbożowy-kukurydziany, wysłodki buraczane suszone - melasowane, śruta poekstracyjna słonecznikowa, pszenmix, melasa buraczana, wywar melasowy z buraków cukrowych, sole kwasów tłuszczów chronionych w żwaczu pochodzenia roślinnego, węglan wapnia, chlorek sodu, niacyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Czy ktoś stosuję na kiszonke z kukurydzy albo na sianokiszonke energie w płynie np Energia Plus żeby zwiększyć smakowitość i pobieranie pasz?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6646

ja stosuje na kukurydze ale tylko zaraz po wycieleniu by ograniczyc wystapienie ketozy I sprawdza sie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Smakowitosci to Ci raczej nie poprawi, jak która wybredna to nie ruszy z gliceryna. Tak jak kolega mówi po wycieleniu i 2 tyg przed wycieleniem leje oczywiście trzeba rozcienczyc


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    74

Nie jest najgorzej z tym składem.

Kolego a co powiesz o takim składzie paszy  jest to dwudziestka z Cargillu: otręby pszenne śruta poekstrakcyjna słonecznikowa z obłuszczonych nasion słonecznika, gluten paszowy pszenny, śruta poekstrakcyjna paszowa z nasion rzepaku, winaza, kukurydza, pszenica, węglan wapnia, melasa buraczana, chlorek sodu, tlenek magnezu taką stosuję obecnie a wcześniej brałem też z tej firmy Rumilk 18% o takim składzie: otręby pszenne, otręby żytnie, śruta poekstrakcyjna paszowa z nasion rzepaku, młóto browarniane, wywar gorzelniany zbożowy suszony(kukurydziany), winaza, gluten paszowy pszenny, węglan wapnia, melasa buraczana, chlorek sodu.

Za bardzo nie mam dużej wiedzy o żywieniu i paszach ale chyba jest taka zależność że to co jest na początku składu to jest tego najwięcej więc wychodzi na to że te pasze które tu podałem to wypadają trochę lipnie w porównaniu nawet z tą którą wyżej podał kolega Radekz200 bo u niego na początku jest kuku i śruta rzepakowa a u mnie w obu są otręby na początku, czy dobrze to rozkminiam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze kombinujesz. To są śmieciowe komponenty a skład podawany jest od najwyższej zawartości do najniższej. Wszystko pięknie się bilansuje, ale tylko w komputerze. Być może mają coś lepszego w ofercie tylko cena inna będzie. Jak chcesz gotowe granulaty to szukaj czegoś o podobnym składzie. Tych komponentów wcale nie musi być dużo. Ze składu lactomy kojarzę kukurydzę, pszenżyto, rzepakową, sojową, otręby i coś jeszcze i to wszystko. Najlepiej jednak mieszać samemu jak masz możliwości i czas. Wychodzi taniej i wiesz co dajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszzzz    4

tylko jeszcze jest kwestia tego jak sie ma ta plakietka na paszy to rzeczywistosci, ja na ewrolu sie przejechalem i wiem ze sklad na papierze nie ma nic wspolnego ze skladem rzeczywistym wiec polecalbym firmy o bardziej ugruntowanej pozycji na rynku  niz ewrol czyli agrolok dla ktorego niby robi to agrocentrum itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj