Polecane posty

Eliot    108

Ale ten chłopek wciąż nie pojmuje że bez sianokiszonki lub siana nic z tego nie będzie... krowa musie mieć jak i czym trawić !! a u ciebie to tylko kwasica i ketoza wisi w w powietrzu.

Daj im normalnie jadło to żadne hepasany nie będą potrzebne. Dla mnie to chore żeby wpierw krowę wpędzić świadomie w chorobę żeby potem móc sobie ją poleczyć...yyyyy WTF ??

Kolego z siana nie ma mleka, siano to taka witamina bardziej ,i powinno być podawane raz na jakiś czas najlepiej co 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Chodzi bardziej o strukture, krowa nie jest przystosowana do żercia tylko rozdrobnionej paszy, jak nie masz sianokiszonki to chociaz słomy dorzuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7194

 

 

A jaką wydajność masz ??

Nie wiadomo, dopiero będę wchodził pod ocene. Średnia dzienna rośnie razem z wzbogacaniem żywienia. Jak dasz tak udoisz tyle Ci powiem, jako że mało ogarnięty jestem w żywieniu będzie i zywieniowiec.

30kg kiszonki z kukurydzy+ 10 sianokiszonki drugi pokos z paszowozu, do tego z ''ręki'' 2kg mąki zbożowej, o,5 koncentrat protamilk +śruta sojowa i witaminy, to na sztuke dziennie, co tu można poprawić?

Podawajcie dokładnie ile czego, koledzy na pewno wam pomogą. Z tego co jest wyrzuć protamilk, ja za 1kg dałem 0.5kg rzepak, 0.4 soja, 150-200g josera lacto plus extra, drożdże z sano 40g, buformax ze 100g podnioslem na 200.

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Może trochę nie na temat ale kiedy dałem kuku krowa i przyszedłem za godzinę doic to jałówka 2 tyg przed ocieleniem sztywna leży wszystko jadła a tu nagle... nie wiem co mogo jej się stać... żywienie nam całkiem dobre pasze nie popsute jałówka hodowlane z papierami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zawał. Piana z nosa? przynajmniej tak mi objawy tłumaczył swego czasu weterynarz

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

zawał moze być mi raz przewrociła sie razem z dojarka tez młoda krówka po pierwszym cielaku chwila i zdechła. Moze mocznik dajesz? bo z nim tez trzeba uwazac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Daje mocznik z soja i rzepakiem wymieszany ok 40 gram na sztukę ale ona nawet 10 gram nie dostawalą bo była przed ocieleniem to tyle koncentratu nie dostaje. Piany nie miała tylko jezor wywalila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7194

 

 

Nie widziałem u niego sianokiszonki tylko kukurydze i wysłodki

Już ograniczyłem QQ i daje Siano

Nie twierdzę że mi da 9 tyś ale na tyle paszę chce dać okaże się niedługo ile da

Kolego nie mogę do ciebie odp pisz tutaj jak ułożyć dawke, ja się nie znam na tyle dobrze

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    108

może guza miała i się rozlal albo wątroba nie wytrzymała bo u mnie teraz sztuki młode odczuwalny na wątrobę ale vet dał im wylewki do pyska i zaczęły szamac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antosia    0

bo termin ma na poczatek czerwca a ja od stycznia nie za bardzo bede mogła ja doić (recznie)a nikogo wiecej nie chce do siebie dopuściś:)a mleko tyle co do siebie cielna dopiero była raz, a za dojna tez nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew3011    4

Witam kolegów mam problem ponieważ (moim zdaniem) krowy dostają dobrze jeść a mleka jest mało 18/19 litrów dziennie,

krowy dziennie dostają:

ok 15 kg wysłodków buraczanych

ok 10 kg sianokiszonki

siano do woli (dobrej jakości)

4 kg śruty z pszenicy i pszenżyta

3 kg marchewki

3 kg ziemniaków

i 80 g witamin od weterynarza

 

Doradźcie coś, co dodać albo zmienić żeby mleka było więcej chociaż te 25 litrów dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7194

Jaki mocznik, białko tłuszcz? Od tego zaczynaj, tych witamin to bardzo bardzo skromnie, jaka nazwa tych witamin?

Pracus najłatwiej jakiś bufor, zależy do czego masz dostęp. Ja daję bufor max z soymaxu, dawka 150-200g

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artek84    104

Moim zdaniem jest tu za mało białka bo te wszystkie pasze to bardziej są energetyczne , więc dołóż do tego paszy białkowej (rzepaku lub młóta) .

Edytowano przez Artek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7194

Swoją drogą jeśli już jesteśmy przy buforach, 6kg tresciwych dziennie przy bi 3.3 tł 4.6-4.9 zmienić może na kwaśny węglan? Ten bufor który daje jest ok, ale drogo wychodzi ile tego kwaśnego? Kreda 2x po 1 łyżce stołowej na tresciwa i 2 łyżki na qq.
U mnie ze stosunku bi/tł nie da się zbyt wiele wywnioskować, jest trochę mieszancow z MO i 3 szt trzecie pokoloenie Mo


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Jak te 6 kg podzielisz na 4 podania to wcale Ci bufor może nie być potrzebny.
Bufor z Cargil składający się z algi tlenek Mg i kwaśny można kupić za 75zl dawkowanie 50 do 70 gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Która śruta rzepakowa jest lepsza brązowa sporo grud czy żółto brązowa jakby bardziej pulchna i mniej grud?

To samo tyczy się sojowej jasna czy ciemniejsza tak jakby przypalona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    108

Witam kolegów mam problem ponieważ (moim zdaniem) krowy dostają dobrze jeść a mleka jest mało 18/19 litrów dziennie,

krowy dziennie dostają:

ok 15 kg wysłodków buraczanych

ok 10 kg sianokiszonki

siano do woli (dobrej jakości)

4 kg śruty z pszenicy i pszenżyta

3 kg marchewki

3 kg ziemniaków

i 80 g witamin od weterynarza

 

Doradźcie coś, co dodać albo zmienić żeby mleka było więcej chociaż te 25 litrów dziennie.

porozmawiaj zaproś na kawe, długie spacery ,może mają trudny moment depresja, protest:}} a tak na serio to może genetycznie są ograniczone przecież krowa słaba genetycznie nie da rzeki mleka nawet na najlepszej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48

Witam kolegów mam problem ponieważ (moim zdaniem) krowy dostają dobrze jeść a mleka jest mało 18/19 litrów dziennie,

krowy dziennie dostają:

ok 15 kg wysłodków buraczanych

ok 10 kg sianokiszonki

siano do woli (dobrej jakości)

4 kg śruty z pszenicy i pszenżyta

3 kg marchewki

3 kg ziemniaków

i 80 g witamin od weterynarza

 

Doradźcie coś, co dodać albo zmienić żeby mleka było więcej chociaż te 25 litrów dziennie.

 

Za mało białka, dorzuć jakiś korektor białkowy np Rukor od De Heus. Co za krowy masz? Średnio który dzień laktacji? 

 

 

Edytowano przez dyziek_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj