Polecane posty

PatrykGY    4

Co sądzicie o wywarze świeżym? Stosuję ktoś?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

ostatnio padła mi sztuka urodzona w 2012r po buhaju songlicht z hg w życiu 2 razy przechodziła ketoze nerwową lecz po ostatnim wycielenie nie było problemu żadnego gdy przestała jeść i zaczęła się Krzywic wezwalem veta dał lęki i stwierdził zatrucie pasza ,za kilka godzin krowa wykonała dwa gwałtowne ruchy i zdechla mial moze ktos podobny przypadek lub podejrzewa co sie moglo stac ,chyba zaplace za sekcjie z ciekawosci

Ja miałem dwa przypadki jedna pierwiastka, druga krowa w drugiej laktacji obie padły dwa miesiące po wycieleniu jedna przy mnie q druga była zdrowa zaszedłem w południe do obory zajrzeć i jiz była sztywna. Dodam że nie przechodziły ketozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Dobrze że są tacy co szukają naturalnych przyczyn upadków , bo już myślałem po dawniejszej dyskusji w innym temacie , .ze większość w takich nagłych upadkach zastanawia się kto mógł rzucić urok . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

@komodo dziekuje za obszerną odp. A więc jest to bardziej skomplikowane, myślałem że wystarczy pełnoporcjówka. Na razie tylko pytam na przyszłość, pracuje nad podstawową dawką ciągle.
Jeszcze jedno, szukam zboża dostają teraz mieszankę 60%owsa 40% jęczmienia, jako że zabraknie co dokupić? Jęczmień i dodać na 70% jęczmienia, czy pszenżyto 40% i 60% tej mieszanki?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Najlepsza byłaby pszenica chociaż 30 %. Ten owies to nie wiem czy dobry pomysł jestv dla krow. Jak masz kupować to moim zdaniem pszenzyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co sądzicie o wywarze świeżym? Stosuję ktoś?

 

Stosujemy świeży od wielu lat ponieważ blisko jest gorzelnia. W dawce 10L sztuka na dzień. Pasza mlekopędna, chętnie pobierana lecz nie wolno przesadzać z ilością do skarmiania. I przede wszystkim musi być świeży, a nie stojący od kilku dni. Po wywarze zaobserowałem duże zróżnicowanie efektów w zależności z czego jest robiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max307    2

Najlepsza byłaby pszenica chociaż 30 %. Ten owies to nie wiem czy dobry pomysł jestv dla krow. Jak masz kupować to moim zdaniem pszenzyto.

 Tez uważam, ze to dobre rozwiązanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Gdybym miał warunki na pszenżyto i pszenicę to bym owsu nie siał, ale niestety... Miałem siać pszenżyto, ale za późno się obudziłem na wiosnę spróbuję jęczmienia z 2ha.
Ile tego pszenżyta? Oczywiście oprócz tego idzie rzepak i soja


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiszOn    0

Jeśli chodzi o nagłe upadki to mój weterynarz twierdzi, że najczęstszymi przyczynami są serce lub wrzody

jeśli język jest przekrwiony u padłej sztuki najprawdopodobniej dostała zawał, ale jeśli jest blady to znaczy, że wykrwawiła się do środka czyli miała wrzody w układzie trawiennym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No ale co to ma wnieść do krow? I to 5 kg na ile?
Chyba każdy stara się mieć dobre pasze i suche ziarno dla swoich krow wiec myślę że tu trzeba kłaść nacisk na jakoś a nie później wydawać pieniądze na takie produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Staranie staraniem nie zawsze wychodzi jak byśmy chcieli ale jezeli mykotoksyny już są to warto zastosować. Zwłaszcza jeżeli ma się nadpsute objętościowe. W żywieniu drobiu czy trzody dodatki na mykotoksyny to standard.  Jeżeli 5kg kosztuje 9 zł na jakikolwiek efekt bym nie liczył.  Generalnie wg mnie taki mercedes na rynku który nie wypłukuje witamin i swietnie wiąże mykotoksyny i jest wysoko ponad konkurencją to MYCOFIX. Tylko cena przerażająca, zaśpiewali mi 900 zł za worek. Całkiem dobry jest też produkt firmy KEMIN i o połowe tańszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

No ale co to ma wnieść do krow? I to 5 kg na ile?

Chyba każdy stara się mieć dobre pasze i suche ziarno dla swoich krow wiec myślę że tu trzeba kłaść nacisk na jakoś a nie później wydawać pieniądze na takie produkty.

Kolega chyba nie wie co to są mikotoksyny lub nie jest w temacie nowoczesnego żywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Kolega chyba nie wie co to są mikotoksyny lub nie jest w temacie nowoczesnego żywienia.

No to po co dawać odjetosciowe popsute krowa i popsute zboże przecież to dla nich zabójstwo bo jest najgorsze co może być, takie coś Poprostu się wyrzuca a nie na sile skarmia krowami i dodając to tego proszek. Trzeba zadbać przy produkcji kiszonek i zboza a nie później się martwić co z tym zrobić. Wiem ze są to grzyby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Kiedyś znajomy opowiadał że kupił ładny jęczmień na pierwszy rzut oka ale jak zaczął go skarmiać to mleko spadło po odstawieniu za jakiś tydzień wróciło do normy także możliwe że mykotoksyny były 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to po co dawać odjetosciowe popsute krowa i popsute zboże przecież to dla nich zabójstwo bo jest najgorsze co może być, takie coś Poprostu się wyrzuca a nie na sile skarmia krowami i dodając to tego proszek. Trzeba zadbać przy produkcji kiszonek i zboza a nie później się martwić co z tym zrobić. Wiem ze są to grzyby...

 

Kilka lat temu miałem popsute zborze i słabe sianokiszonki. Gdybym wtedy rozrzutnie wszystko powywalał, to dziś miałbym pewnie stado mniejsze o połowę. Czasem trzeba słaby rok zwyczajnie przetrwać, aby w przyszłości móc zadbać lepiej. Nikogo nie stać aby na obornik wywieźć w całości któryś z pokosów trawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Cześć. Potrzebuję Waszej porady. A mianowicie mam mocznik ok 100. Białko 3,4 Tłuszcz 4,8. Dostają obecnie sianokiszonka taką podsuszoną, kiszonkę z kukurydzy ok 10kg dziennie do tego śrutę zbożowa złożona z owsa, pszenżyta, jęczmienia i łubinu oraz ok 3kg ccm-u kukurydzianego. Do tego drożdże, witaminy i kreda. Niepokoi mnie tak niski mocznik oraz ryzyko, że mogę wejść w kwasicę. Kał gruby, zbity z niestrawionym ziarnem kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zbity kał to prędzej ketoza. Tylko że tu praktycznie sama energia a białka ledwo co. Dorzuć tego łubinu na rzecz zbóż a ten CCM to chyba w ogóle zbędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

ok, spróbuję dać więcej łubinu i ograniczyć CCM. Myślałem o soi ale powiedzieli mi, że obecnie 2tyś. więc odpuszczam sobie. a może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

silny84 sypnij po pół kilo soi i rzepaku mleko pójdzie w góre tyle na początek wprowadzaj stopniowo przez dwa tygodnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj