Polecane posty

Gość   
Gość

Zaproponuje ktoś, bądź poda przykład własnej mieszanki treściwej dla krów tuż po wyciekeniu dających w przedziale 26-32 l? O ile tańsze jest mieszanie własnej paszy względem gotowej dla przykładowo 20% białka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    108

Jest ktoś może z mazowsza??szukam namiar na młóto browarniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

To jest temat o zywieniu więc po części pisze pod dobrym adresem. Mianowicie mam pytanie do kolegów posiadajacych mieszalnik do pasz. Zakupiliśmy dziś mieszalnik o pojemności 1 t. I prosiłbym o kilka porad odnosnie mieszania paszy. Czy składniki mocno skoncentrowane, które stosuje się w ilości np 15 kg na tonę sypie się jednorazowo czy może lepiej mniejszymi dawkami a kilkakrotnie? Być może moje pytanie jest banalne, ale po prostu nie mam doświadczenia w pracy z tą maszyną. Jakby ktoś mógł jeszcze zdradzić jakieś tajniki to z góry dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Dziś w ruch poszły sita kałowe, bo ostatnio tłuszcz w mleku owalił się konkretnie. Okazało się, że winne są słabe bele, bo dobre myszy scięły. Jedzą mniej, bo się g***em zapychają i wszystko się może kwasicą skończyć, bo tylko treściwą tego już nie nadgonie. Białko w treściwej żywieniowiec jeszcze podniósł i zalecił 1,5 kg sieczki ze słomy na sztukę. Narazie spróbujemy ciąć gąską do qq, ale już oglądamy się za paszowozem. Żeby jeszcze cena za mleko była stabilna...

Ja na mieszanym samodzielnie mam 30% oszczędności. Dzięki temu mogę sobie pozwolić na fanaberie dla najlepszych typu tłuszcz, czy białko chronione.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To jest temat o zywieniu więc po części pisze pod dobrym adresem. Mianowicie mam pytanie do kolegów posiadajacych mieszalnik do pasz. Zakupiliśmy dziś mieszalnik o pojemności 1 t. I prosiłbym o kilka porad odnosnie mieszania paszy. Czy składniki mocno skoncentrowane, które stosuje się w ilości np 15 kg na tonę sypie się jednorazowo czy może lepiej mniejszymi dawkami a kilkakrotnie? Być może moje pytanie jest banalne, ale po prostu nie mam doświadczenia w pracy z tą maszyną. Jakby ktoś mógł jeszcze zdradzić jakieś tajniki to z góry dziekuję

No to zaczynamy przygodę razem. Tyle że ja z 3tonowym zuptorem

Z tego co wiem dla takich małych dodatków robi się przed mieszki. Lub sypie się je w kosz z pierwszym komponentem.

Podobno też mieszalniki wyposażone w włączniki czasowe mieszają dokładniej. Jak to będzie zobaczymy. Mieszalnik powinien dojechać jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś w ruch poszły sita kałowe, bo ostatnio tłuszcz w mleku owalił się konkretnie. Okazało się, że winne są słabe bele, bo dobre myszy scięły. Jedzą mniej, bo się g***em zapychają i wszystko się może kwasicą skończyć, bo tylko treściwą tego już nie nadgonie. Białko w treściwej żywieniowiec jeszcze podniósł i zalecił 1,5 kg sieczki ze słomy na sztukę. Narazie spróbujemy ciąć gąską do qq, ale już oglądamy się za paszowozem. Żeby jeszcze cena za mleko była stabilna...

 

Ja na mieszanym samodzielnie mam 30% oszczędności. Dzięki temu mogę sobie pozwolić na fanaberie dla najlepszych typu tłuszcz, czy białko chronione.

Radzlil byl zwiekszyc te bialko dopiero po tym kiedy krowy przyzwyczaja sie juz do slomy bo moze to sie skonczyc laksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Białko jest zwiększane już od trzech tygodni, tylko w szambo idzie, bo nie wykorzystują energii z qq, bo struktura za słaba.
"Laksa"- drugi raz słyszę ostatnio te słowo. Nowe w moim skromnym hodowlanym języku. Ja wolę biegunka, Sara albo sra**ka poprostu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Jak wrócę ze szkoły to przestudiuję ten energetyczny cykl crabsa bo sporo tego jest patrzyłem wczoraj.
Ktoś kiedyś pisał że przy zasuszaniu jest taka zasada 0 treściwej i kukurydzy. Teraz moje pytanie to można dawać krowie zasuszonej tyle siana czy też sianokiszonki ile ona ma chęci? skoro kiszonka to białko czy siano  to nie powinno jej się chyba nic stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

@przerzuwaczka

jest sposob by oszukac troche krowy by chetniej jadly gorsze sianokiszonki/siano. Otóż kup wiadro melasy na probe rozrabiaj z woda i polewaj po paszy  ^^

Edytowano przez Morfek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Białko jest zwiększane już od trzech tygodni, tylko w szambo idzie, bo nie wykorzystują energii z qq, bo struktura za słaba.

"Laksa"- drugi raz słyszę ostatnio te słowo. Nowe w moim skromnym hodowlanym języku. Ja wolę biegunka, Sara albo sra**ka poprostu ;)

Jak by nie nazwac i tak kasy z tego nie ma. Popraw szybko strukture jesli nie da rady ujmij bialka bo bedziesz miala problem z mastitis. Melasa to zly pomysl bo to jeszzce bardziej je przykwasi jak juz to zwieksz wyslodki zwykle suche nie zadne tam z melasa moze pomoc bo wyslodki maja duzo dobrego wlokna. Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    186

Jest ktoś może z mazowsza??szukam namiar na młóto browarniane.

A skąd jesteś, mam namiar z Warki jak jesteś zainteresowany pisz na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    108

ja z centrum dokładnie,ale to Warka jest dostepna na Mazowszu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Z wyników widać, że im to nie grozi i są pod opieką żywieniowca. Poza tym najpierw muszę wprowadzić sieczkę zanim podniosę białko treściwej o następny 1%. Melasa to dobry lepik do tmr-u nic poza tym.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To kiedy mialas wyniki i kiedy zwiejszylas bialko w dawce? Tez mam pod opieka zywieniowca i bylo tak u mnie przez 3tygodnie roslo i zwiekszylo sie o 10% az nagle kiedy doszlem z poziomem bialka w paszy na drugi dzien wsztstko sie posralo mleko 20% w dol i 7 mastitis. Wyniki masz raz w miesiacu a u krow moze sie zmienic z dnia na dzien dlatego terzeba przeciwdzialac juz przy pierwszych objawach ze moze byc cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrowiktor    35

Mam pytanie w jakich dawkach podawać gniecione ziarna łubinu krowom mlecznym ?

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    564

Prośba!

Przegapiłem zasuszenie. Zostało 41 dni. Jaki dobry antybiotyk w turbostrzykawkach zastosować na tak krótki okres by nie było go w mleku w przeciągu kilku dni po wycieleniu?

Z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    186

ja z centrum dokładnie,ale to Warka jest dostepna na Mazowszu??

A Warka to czasem nie jest koło Warszawy??? tam też  jest browar. 

Troker - Są antybiotyki 30 dniowe pytaj weta .

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Prośba!

Przegapiłem zasuszenie. Zostało 41 dni. Jaki dobry antybiotyk w turbostrzykawkach zastosować na tak krótki okres by nie było go w mleku w przeciągu kilku dni po wycieleniu?

Z góry dzięki za info

Polecam fatroximin.

http://www.citovet.pl/pl4/index.php?p=productsMore&iProduct=222&sName=fatroximin-d.c.

 

 

Próby były brane tydzień temu. W poniedziałek dostałam wyniki. Białko zwiększam 3 tygodnie. W sumie bians jest podobny, bo bele na białku straciły i widać to tylko na moczniku, a nie na mleku. Żywieniowiec był wczoraj z sitami i kazał wstawić sieczkę, bo qq nie trawią i marnują białko. Niektóre nawet rzepak miały w kale. Stare bele miały 17% białka, te mają może 12% i słabą strawność, więc zalegają w żwaczu. Dlatego mam motywacje i szukam paszowozu, Dzisiaj oglądaliśmy T-rexa i myślimy, żeby go w lising wziąć ;) Potrzebny mi maks 6m3, a na próbę dają 10m3, więc ciekawe, czy to miarodajne będzie i trzeba jeszcze jakieś inne pooglądać.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Przezuwaczka bierz większy.Bo mały To lipa. Szukasz nowego?
Po co dawać sieczke ze słomy skoro sianokiszonka i tak ma mega dużo włókna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bkerz min 8 m, bo wóz musi mieć zapas pojemności. Najlepiej miesza wypełniony w 80%. 8 m to min by dobrze sobie radzić z niepociętymi belami.
Co do antybiotyku CefaSafe będzie dobry. Karencja 24 h po porodziei okres zasuszenia min 35 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Polecam fatroximin.

http://www.citovet.pl/pl4/index.php?p=productsMore&iProduct=222&sName=fatroximin-d.c.

 

 

Próby były brane tydzień temu. W poniedziałek dostałam wyniki. Białko zwiększam 3 tygodnie. W sumie bians jest podobny, bo bele na białku straciły i widać to tylko na moczniku, a nie na mleku. Żywieniowiec był wczoraj z sitami i kazał wstawić sieczkę, bo qq nie trawią i marnują białko. Niektóre nawet rzepak miały w kale. Stare bele miały 17% białka, te mają może 12% i słabą strawność, więc zalegają w żwaczu. Dlatego mam motywacje i szukam paszowozu, Dzisiaj oglądaliśmy T-rexa i myślimy, żeby go w lising wziąć ;) Potrzebny mi maks 6m3, a na próbę dają 10m3, więc ciekawe, czy to miarodajne będzie i trzeba jeszcze jakieś inne pooglądać.

 

u mnie też zauważyłem ziarenka kuku w odchodach, ale jedynie co zwiększyłem to drożdze...

słomy daję 1kg/sztuka, czy zwiększyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Właśnie przezuwaczka po co słoma zdziwiło mnie to. Pisałaś ze się zapychają g###nem i że bela ma mało białka to pewnie znaczy że stara trawa i suchsze bele to włókna powinno być dużo. Wiem jak u nas dodawaliśmy suchej beli do paszowozu i bez słomy było to za nic nie były w stanie tego zjeść. A teraz jest sianokiszonka z pryzmy nie cale 30% sm to dodajemy 1 kg sieczki ze słomy i zjadają aż miło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

W tym rzecz, że w paszowozie to by poszło, a z ręki jest inaczej. Mogę tylko słomę gąską pociąć i wymieszać z qq, żeby pobudzić żwacz i namnożyć bakterii. Sama się zdziwiłam, że to oto chodzi. Wy na paszowozie możecie cuda z g***a zrobić manewrując dodatkami. Ja mam związane ręce. Widzę, że jak dam bele lub słome to mniej zjadają i tracę. Na razie te najlepsze sztuki pokutują, a drożdży mam w dawce max i to dwa szczepy na zamówienie.
Żebyście zobaczyli ile na sicie było. Nie jedna świnia miałaby radochę.

I najważniejsze- mam dużo bdb qq i muszę ją wykorzystać. Jest jej duża ilość w dawce, więc walczę, żeby ją trawiły, a że cięta bardzo drobno to problem ze strukturą...

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Masz późno kiszoną qq i potrzebujesz dużo białka na jelito żeby tą skrobię wytawic.

Nie tnij słomy tylko ta sianokisznke, zawsze to jej wcisniesz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

W jakich ilościach podawać CCM krowom mlecznym.Proszę o rady :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj