Polecane posty

lukbold    1054

w jakim celu to chcesz zmieniać? jaki sens stosować pełnoporcjówke i rozrzedzać ją własną śrutą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

jaki sens stosować pełnoporcjówke i rozrzedzać ją własną śrutą?

 

Też się nad tym zawsze zastanawiam. Bardzo wiele osób tak robi. Jeśli dają swoje z rzepakiem i pełnoporcjówkę jako premię dla lepszych to trochę to rozumiem. Warunek, że ta pełnoporcjówka ma tak wartościowy skład, że szkoda dla słabszych sztuk...

 

Kolega w cenie pełmoporcjówki może umieszać bardzo fajne uzupełnienie i to za 60-80 % wartości tej pierwszej. Warunkiem jest podzielenie stada na chociaż 2 grupy względem wydajności i dni doju. Jest to bardziej pracochłonne, ale baaardzo ekonomiczne. Takie do 100 dni laktacji i dające więcej niż 25 litrów premiować kukurydzą i soją. Poza tym wszystkie na swojej z rzepakiem. Otrąb bym nie ruszała, a ten DDGS to podobno kontrowersyjny jest ze względu na niestabilne parametry i jakość.

O dawkowanie i proporcje najlepiej poprosić żywieniowca z firmy w której się bierze witaminy i bufor. To nie będzie może już innych wynalazków wciskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Obiecałem wrzucić. Może ktoś z dobrą wiedzą przeanalizuje składy. Za jakiś czas wrzucę do porównania bufory. 

Kolego ile placicsz za bm lactan. Skład konkretny jezeli chodzi o ilosc wit ale i chelaty, porownujac do innych nieznalazlem tak wysokiego skladu, porownywalem z josera lacto plus, topsan, alamo master, lider mix z throuw. kiedys stosowalem bmp i bmp+ teraz jadę na joserze ale chyba przejde na bm lactan. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem, że stosowałeś, bo jeszcze Ci doradzałem jak miałeś problem z komórkami. Nie wiem ile płacę, bo nie pytam biorąc u weta kilka innych rzeczy. Kiedyś kosztował ok120-130 zł, więc tani nie jest. To jednak ich topowy produkt i chyba nie mają nic z wyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka1801    0

Myślę, że w dawce masz za mało energii. W tej twojej śrucie jakie są zboża? Konieczna mielona kukurydza. Jeśli do tego kiszonka z kukurydzy ma mało skrobi(zbadaj ją), to trzeba tą dawkę zmienić. Ten koncetrat białkowy można rzepakiem i soją zastąpić. Poza tym najważniejsze to poprawić apetyt, czyli wlewki z gliceryny/glikolu. Kexxtony 3 tygodnie przed wycieleniem i dodatkowa energia. Jeśli wszystkie mają ketoze, to pewnie fajne krowy i trzeba w nie zainwestować niestety.

 

 

Śruta z pszenżyta owsa jęczmienia.Wlewki Bioviketozin  szklanka dziennie i Halo Glikol i 1kg energii w granulkach ale poprawy narazie nie widać słabo jedzą.Jedna jeszcze ma problem z wymieniem dostała zastrzyk osłonowy ale to działa na dobę i obrzęk powraca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Witam, nigdzie w okolicy nie mogę kupić śruty sojowej czy można kupić zwykłą oczyszczoną soje i zemleć w śrutowniku ?
Jaka dawka dla jednej krowy ? Jak np, daję 5 kg śruty zbożowej to dodać to tego 0,5 kg sojowej ? i czy 5,5 na dzień to nie za dużo ?

Krowa dostaje sieczkę, buraki pastewne , ziemniaki, 5 kg śruty zbożowej siano i wodę.

Chciałbym żeby trochę przybrała na wadzę jest w 5 miesiącu cielna

Edytowano przez Karol2121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

jak niema śruty to kup dobry koncentrat na bazie soi i rzepaku ( niechce mi się wierzyć że niema soi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Soja jest zwykła ale śruty nie mam w okolicy i chodzi mi o to czy jak zwykłą zmieli to będzie to samo co śruta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

120-130zl za worek 20kg to rozbuj w bialy dzien jak dla mnie widzialem sklad tego lactanu to nic szczegolnego w nim nie ma zeby tyle placic oprocz biotyny, niacyny i kilku pierwiastkow o wyzszej zawartosci niz w lacto plus za 95zl/25kg a fosforu ktory jest drogim skladnikem w odroznieniu do innych to juz wogole porazka 2% to stanowczo zbyt malo dla wydajnych krow. Z takim skladem max 115zl/25kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do ceny bm lactan to ja biore prosto z zakładu narazie 105zł podobno można negocjować jako stały odbiorca a biore od nich chyba jak tylko zakład powstał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Witam, nigdzie w okolicy nie mogę kupić śruty sojowej czy można kupić zwykłą oczyszczoną soje i zemleć w śrutowniku ?

Jaka dawka dla jednej krowy ? Jak np, daję 5 kg śruty zbożowej to dodać to tego 0,5 kg sojowej ? i czy 5,5 na dzień to nie za dużo ?

Krowa dostaje sieczkę, buraki pastewne , ziemniaki, 5 kg śruty zbożowej siano i wodę.

Chciałbym żeby trochę przybrała na wadzę jest w 5 miesiącu cielna

Soja cała nie nadaje się dla bydła. Tak jak rzepak musi być odtłuszczona. Pewnie rzepak by jej wystarczył, bo soja to na dużo mleka albo intensywny wzrost jest potrzebna. Tuczenie krowy 5 miesięcy cielnej bym sobie odpuściła. Ile daje mleka na tej ciekawej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Czyli to co ma powinno jej wystarczyć czy coś można dodać to tego co spożywa teraz ?, nie chodzi mi o tłuczenie ale polepszenie warunków jej, obecnie ma 13 l na dzień

Dodam że jest to krowa an własny użytek.

 

Edytowano przez Karol2121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Śruta z pszenżyta owsa jęczmienia.Wlewki Bioviketozin szklanka dziennie i Halo Glikol i 1kg energii w granulkach ale poprawy narazie nie widać słabo jedzą.Jedna jeszcze ma problem z wymieniem dostała zastrzyk osłonowy ale to działa na dobę i obrzęk powraca..

Bioviketozin jest bardzo drogi, ale może wart tej ceny. Energia w granulkach to chyba nie tłuszcz chroniony, bo dawka za duża? Kukurydza mielona to idealna profilaktyka, ale leczeniem ketozy niech się wet zajmie. Jak nie jedzą, to może ph jest już zachwiane. Ja jedną krówkę zakwasiłam w lecie tymi wlewkami i wyjechała pierwsza w mojej 10letniej karierze:) Bufor i witaminy jakie dajesz? Qq się nie psuje i ile jej dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na prawdę nie wiem ile płacę. U mnie się sprawdza i żadnych zalegań, porażen itp nie mam, ale i hf nie hoduję. Marża pewnie niezła a jak widzisz da się taniej kupić. Od 15 zł nie zbankrutuję. Kupuję je u weta i częściowo dlatego, że to jedyny lekarz w okolicy, który ma pojęcie o robocie. Tak w ogóle to po co otręby i kiełki w betalacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Czyli to co ma powinno jej wystarczyć czy coś można dodać to tego co spożywa teraz ?, nie chodzi mi o tłuczenie ale polepszenie warunków jej, obecnie ma 13 l na dzień

Dodam że jest to krowa an własny użytek.

Myślę, że napewno jest zdrowa i nic więcej do szczęścia jej nie potrzeba. Mleko zdrowe i ekologiczne, więc po co to psuć. Ocieli się i pewnie na majową trawkę pójdzie. Pilnuj, żeby jej nie otłuścić i zmniejsz wszystkiego, gdy spadnie z 10 l i dołóż siana. Takie karmienie to ogromna rzadkość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na prawdę nie wiem ile płacę. U mnie się sprawdza i żadnych zalegań, porażen itp nie mam, ale i hf nie hoduję. Marża pewnie niezła a jak widzisz da się taniej kupić. Od 15 zł nie zbankrutuję. Kupuję je u weta i częściowo dlatego, że to jedyny lekarz w okolicy, który ma pojęcie o robocie. Tak w ogóle to po co otręby i kiełki w betalacu?

a co on ma wspolnego z zaleganiem skoro to mieszanka laktacyjna? Nie poorownuj rego z betalacem skoro w tum drugim wogule nie ma karotenu jak cos lacto plus. Grosz do grosza i.... Pewnie to jakiq nosnik te orebie i kielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Jeżeli mamy ustawioną dawkę dla krów i teraz chcemy ją zwiększyć krowom, które już są w trakcie laktacji (należymy do federacji) to bierzemy dane z tabel i układa żywieniowiec ?. Nie odbije się to na podwyższonej somatyce? Sami raczej nie będziemy odczytywać z tabulogramów i dokładać, lepiej powierzyć to komuś kto się zna. Czy wogóle da się zrobić coś takiego może wolniej ale żeby jeżeli krowa ma potencjał to żeby jej jeszcze trochę dorzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Najłatwiej, gdy żywieniowiec zróżnicuje dawkę w zależności od wydajności. Ja mam tak co 5 litrów, a takie do 100 dni w grupie wyżej. Można samemu próbować, tak żeby energię z białkiem podnosić równomiernie i nie przekraczać treściwej jwdnorazowo 3 kg.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Myślę, że napewno jest zdrowa i nic więcej do szczęścia jej nie potrzeba. Mleko zdrowe i ekologiczne, więc po co to psuć. Ocieli się i pewnie na majową trawkę pójdzie. Pilnuj, żeby jej nie otłuścić i zmniejsz wszystkiego, gdy spadnie z 10 l i dołóż siana. Takie karmienie to ogromna rzadkość :)

 

No w małych gospodarstwach i przy krowach na własny użytek buraki sieczka i śruta to normalność np. u mnie w okolicy każdy tak karmi w zimie.

Edytowano przez Karol2121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cynara scolymus czyli karchoch zwyczajny. Prawdziwa cud tabletka. Przebijają nawet Sano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Thomas2135  stosujesz te tabletki skoro tak je wychwalasz? :P

Ps. 0 informacji na temat magicznego ,,Liforex Complex'' co jest oczywiste, że to zwykłe naciąganie pieniędzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ty wiesz co to sarkazm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Powiedzcie mi jak kupię od kogoś QQ albo Sianokiszonkę z pryzmy cały samochód ok 25 ton to jak ją od nowa ubiję i przykryję to się nie popsuje? mi się wydaje że już jak zruszona to się będzie grzać a następnie psuć także nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj