Polecane posty

moscich    5

Witam,disiaj odbył sie prubny uduj, i od jednuj krowy uzyskałem 71l z dwóch udojów,i moje pytanie jest takie jak ją żywić żeby  się nie wykończyła, aktualnie dostaje ok 11kg paszy treściwej w 4 dawkach, kukurydzy ok 20kg,wysłodków 6kg i sianokiszonka do woli, dziękuje za rady:) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mam pytanie. Czy od namiaru białka jelitowego w stosunku do  zwaczowego kał moze byc rzadki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Jakie mieszanki mineralno witaminowe polecacie? Jakie firmy? Obecnie stosuje LNB ale porównując skład do ceny nie wygląda to inponująco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Przez dłuższy czas stosowalem superlaktacje z nutreny. Witaminy jak dla mnie bardzo fajne. Teraz mam odpowiednik z alamo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

A używa ktoś z was Koncentratu z Nutreny Kromilk 38 ?? Ktoś się wypowie na jego temat i jaka cena ?? 

 

 

 

 

Edytowano przez Konrad531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wczoraj odbył się u mnie próbny udój, Czesc krów (ok100 dni laktacji) , ktora w poprzednim miesiącu dawała 35-40 litrów urwała po 10 litrów. Czy to wynik słabej genetyki czy są inne powody??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słaba genetyka nie daje 40 litrów. Zmiana paszy, pogorszenie pogody przez który spadło pobranie paszy. Może niedawno z pastwiska spędziłeś krowy do obory? Nic więcej nie napisałeś. Podejrzewam, że po porodzie za słabo żywiłeś a krowy wykorzystały swoje rezerwy i stąd spadek. Musisz napisać szerzej co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Napisz dokladne parametry bi,tł, mocznik konkretnych sztuk po ost probnym doju i z poprzedniego miesiaca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Pobieranie paszy nie spadło, wrecz przeciwnie, zmian paszy nie było żadnych od ponad miesiąca, krów nie wypasam. Grupa ta dostaje 6 kg wysłodków melasowanych rano 3kg mixu(55%dosshe 33%sr rzep, 11% sr zbożowej, witaminy i bufor) sianokiszonka 10 kg, po południu kukurydza 20kg i 3 mixu wieczorem słoma do oporu i 3 kg mixu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przykwasiłeś ich kolego12 kg treściwych, 20 kg kiszonki z kukukurydzy i tylko 10 sianokiszonki to trochę mało. Słomy dużo zjadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Chodzi o kilka krów. Nie wszystkie są cielne. Objawów kwasicy nie widać, Po tabulogramach z ubiegłego miesiąca rownież nic nie wskazywało na kwasice, stosunek tł/bi 1,2-1,3. Słomy zjadają ok 2kg. Jak juz kiedys wspominałem z kałem jest dziwna sprawa. Rano jest rzadki ale z czasem twardnieje, po południu już jest wporzadku widac kregi. kolor ciemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Jak kał się zmienia w ciągu dnia to masz za bardzo zróżnicowaną dawkę w ciągu dnia. Podziel to na dwa razy w ciągu dni tzn. słoma, kiszonka z kukurydzy +wysłodki i śruta i sianokiszonkę, wieczorem tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Mam następujące wyniki :

Grupa od 40 - 100:  białko  3,14, tłuszcz 5,82, mocznik poniżej 100 mleko -19,7kg

grupa oo 100- 200: białko  3,71, tłuszcz  5,62 mocznik 131 mleko-17,6kg

grupa powyżej 200 : białko 3,43, tłuszcz 5,34 i mocznik 162 mleko - 17,6kg

krowy dostają rano sianokiszonkę, kiszonke z QQ ok, 8kg, śrutę z własnych zbóż + 15% wagi zboża śruty rzepakowej ok. 3,5kg i znów sianokiszonka

wieczorem to samo. Co mam zrobić aby poprawić wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Dolożyc białka, mocznik w pierwszej grupie 220-250 reszta moze byc ok.200. Wszystkim dorzuc białka sr.rzeapkowej  + dla pierwszej grupy sr.sojowa 

jezeli masz sporo sianokiszonki (niestarych przerosnietych) to mozesz dolozyc, ale radze skupic sie na 1 grupie i dolozyc bialka bo przy tym moczniku mozesz miec powazne problemy z zacieleniem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Chodzi o kilka krów. Nie wszystkie są cielne. Objawów kwasicy nie widać, Po tabulogramach z ubiegłego miesiąca rownież nic nie wskazywało na kwasice, stosunek tł/bi 1,2-1,3. Słomy zjadają ok 2kg. Jak juz kiedys wspominałem z kałem jest dziwna sprawa. Rano jest rzadki ale z czasem twardnieje, po południu już jest wporzadku widac kregi. kolor ciemny.

Moim zdaniem te krowy się delikatnie przebialkowane.przy czym brakuje im delikatne energii A nie ma za dużo bialka. Nie schudly. Zrobiłeś mleko dając dużo białka A nie poszła za tym energia. Stąd teraz spadek mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W jakiej postaci dorzucic energie i o jakiej porze dnia, bo srut jedzą dosc dużo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tanio. U mnie w okolicy proponowali ponad 800 zł/t za 15 % białka. Policz sobie ile w takim razie kosztuje kg białka w poekstrakcyjnej sojowej. Przy 500 zł to może i warto rozważyć.Ciekawebike z tych 15 % to białko strawne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shottle    1

Te krowy definitywnie nie mają białka , trzeba dołorzyć soi i rzepaku i mlekaa bedzi po 30kg, ale niech to zrobi żywieniowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Witam

 

Mam problem ze zbyt pociętym TMR. Na początek wrzucam belkę siana przeciętą na pół, na to bele sianokiszonki 30% SM też przeciętą chwile zakręcę by się trochę wymieszało, później idzie na to słoma luzem i kukurydza + śruta. Problem jest taki że nim wszystko się wymiesza to zbytnio się rozdrobni w zaledwie 3min. Wóz triolet solomix 12 z 9 nożami. Możecie coś poradzić?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj