Polecane posty

7891Firefox    53

Moze mi ktos ulozyc dawke dla krowy na 25litrow/dzien? Dostepne kiszonka z QQ,siano,sloma,srut jeczmien pszenzyto, wyslodki mokre

 

musisz skombinować jakąś paszę białkową jeszcze (sianokiszonki, rzepaki soja itp) bo nikt ci dawki z tego nie ułoży, rozumiesz, masz prawie same pasze energetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a dobre w żywieniu krów mlecznych są otręby pszenne bo zastanawiam się nad wymianą żyta na otręby i jaki ich udział % dodać do śruty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

z dodatków to polecam na początek Dolfos BMs+ (34 zł/10kg lub 63 zł/20 kg)

 

co do otrąb pszennych wg mnie lepiej sprzedać żyto a kupić otręby pszenne. Żyto ma 9,5 % białka, otręby pszenne 15%.. Za żyto weźmiesz 520zł a otręby pszenne kupisz po 640 około. Różnicy jest 120 zł i 5,5% białka. żeby to białko uzupełnić np rzepakiem licząc 1100 zł/tona to wychodzi, że trzeba podać 161 kg rzepaku co kosztuje 177 zł... więc na samej tej zamianie żyta na otręby jest 57 zł do przodu pomijając fakt, że otręby pszenne mają więcej włókna niż żyto więc wydaje mi się to dobre rozwiązanie.

 

aha i jeszcze jedno od żyta u krów może pojawiać się somatyka, warto zwrócić uwagę, że większość gotowych pasz dla krów nie ma w ogóle w składzie żyta..


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

@edi kolejna rzecz to analiza objętościowych bez tego ani rusz ;)

o ile analiza kukurydzy ma sens , to analiza sianokiszonki robionej w balotach, to pieniądze wyrzucone w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

też tak myslę, analiza trochę kosztuje i jak się ma tylko tych kilka krówek to hmmm... zależy jakie podejście ma Kolega do sprawy, czy ta hodowla to zarodek dopiero tego co ma być, czy po prostu te krówki są bo są.

też zastanawiałam się nad badaniem balotów, w sumie to wszystka sianokiszonka z tego roku robiona była u mnie dość późno, w fazach kwitnienia, a niektóre nawet trochę poprzekwitały, więc dla samej informacji chyba zrobię analizę i porównam z tabelami z Inra żeby mniej więcej mieć rozeznanie jakiej wartości są moje pasze, bo tak jak mówię, wszystkie pokosy były robione bardzo późno w tych samych fazach. No kuku to obowiazkowo. Może jeszcze kiszone ziarno kuku zrobię, ale to dopiero jak zakiśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

Niekoniecznie pieniądze wyrzucone w błoto, przynajmniej wiadomo jaka jakościowo wyszła sianokiszonka.

 

My naszym klientom bezpłatnie przeprowadzamy taką analizę, wynik jest natychmiastowo i można od razu zbilansować dawkę.


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

z dodatków to polecam na początek Dolfos BMs+ (34 zł/10kg lub 63 zł/20 kg)

 

co do otrąb pszennych wg mnie lepiej sprzedać żyto a kupić otręby pszenne. Żyto ma 9,5 % białka, otręby pszenne 15%.. Za żyto weźmiesz 520zł a otręby pszenne kupisz po 640 około. Różnicy jest 120 zł i 5,5% białka. żeby to białko uzupełnić np rzepakiem licząc 1100 zł/tona to wychodzi, że trzeba podać 161 kg rzepaku co kosztuje 177 zł... więc na samej tej zamianie żyta na otręby jest 57 zł do przodu pomijając fakt, że otręby pszenne mają więcej włókna niż żyto więc wydaje mi się to dobre rozwiązanie.

 

aha i jeszcze jedno od żyta u krów może pojawiać się somatyka, warto zwrócić uwagę, że większość gotowych pasz dla krów nie ma w ogóle w składzie żyta..

a co z kwestia łapania grzybka przez otreby ?? chyba że workowane zamkniete ..... ja uważam że zytko to sie na daje tylko na opasy jalowizne zależy jaka dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

chodziło już o otręby workowane, jak są świeże i dobrze przechowywane to 4 miesiące spokojnie nic im nie będzie. Tak jak mówisz żyto to dla opasów


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Niekoniecznie pieniądze wyrzucone w błoto, przynajmniej wiadomo jaka jakościowo wyszła sianokiszonka.

 

My naszym klientom bezpłatnie przeprowadzamy taką analizę, wynik jest natychmiastowo i można od razu zbilansować dawkę.

W pryzmie mamy przekrój zakiszonej trawy z całego pokosu, a w balotach każda łąka inna, no chyba że dysponujemy bardzo jednorodnymi łąkami, lub trawami z GO. No , ale jak za darmo ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

@b0gdan, zgadza się, my swoim klientom robimy analizy na poczekaniu, po czym bilansujemy dawkę tak by uzyskać wyższą wydajność i zdrowotność stada. Jedyny warunek to zaopatrywanie się u nas w produkty dolfosu;)

 

@edi, w takim razie nie taniej byłoby skorzystać z preparatów mlekozastępczych? Ile kosztuje Cię "wyprodukowanie" przez krowę 1 litra mleka? Na przykładzie dolfosu:

 

Najdroższe mleko jakie mam w ofercie z dolfosu to jest MD1 od 3 dnia życia do końca 3 tyg. Kosztuje 130 zł/20 kg więc 1kg = 6,5 co rozpuszczasz w 10 l wody więc wychodzi 11litrów mleka czyli nie licząc kosztu wody, litr mleka z tego preparatu kosztuje 0,59zł. Przeliczając kolejno mleka na późniejsze okresy odpojeniowe to jest 0,52 i 0,47zł za litr..

 

Oprócz tego masz oczywiście wyższą zawartość witamin niż w mleku krowim nie licząc oczywiście siary.


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

o ile analiza kukurydzy ma sens , to analiza sianokiszonki robionej w balotach, to pieniądze wyrzucone w błoto.

Wiem, każda bela jest inna ale czasem warto zrobić badanie np. 3 bel z różnych łąk aby mieć pewną orientację co i jak wyszło. Jeśli nie mamy analizy to trzeba to mniej więcej na oko określić bo sianokiszonka sianokiszonce nie równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Co do badań sianokiszonki w belach... Wystarczy ustawić oddzielnie bele z każdego pokosu i każdego pola(znacznie różniącego się składem i wiekiem traw) i robić badania gdy zaczyna się nową partię. Każda firma w której bierze się dodatki, czy gotowe pasze chyba ma żywieniowca i robi badania za darmo dla klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

mam niedaleko młyn co płaci za żyto 480zł+vat i można zamienić 100kg żyta na 90 kg otrąb pszennych workowanych a co do żyta to wiem, że nie jest za dobre w żywieniu bydła więc zrobię zamianę a ile % mogę dodać do paszy treściwej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

syberol ja stosuje dolfosy dla krow i moj zywieniowiec nie bardzo jest chetny do probek kiszonek,,,zbywa mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

Wiem, każda bela jest inna ale czasem warto zrobić badanie np. 3 bel z różnych łąk aby mieć pewną orientację co i jak wyszło. Jeśli nie mamy analizy to trzeba to mniej więcej na oko określić bo sianokiszonka sianokiszonce nie równa.

 

no właśnie o to chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam. Co jest bardziej skuteczne w buforowaniu, mam do wyboru z dolfosu; dolbuf i dilbuf pro, i z trouwnurtition biobufor. Napewno macie jakieś opinnie ze stosowania to podpowiedzcie. Tak samo mieszanki min. Lactan czy biotimax?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

z dolfosu jest dolbulf i dolbulf PRO. dilbulf to nie slyszalem chyba ze to jakas nowosc,,ja daje dolbulf PRO,,cenowo taniej jak drozdze a i ma zapobiegac zakwaszeniu zwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj