Polecane posty

atomik    148

@rado możesz dawać same ale proponowałbym przemieszać chociaż widłami z kukurydzą.

@lawato nie tylko kwestia witamin ale całego systemu żywienia już od fazy zasuszenia oraz jakości pasz objętościowych i treściwych czyli zawartości białka energii strawności zawartości suchej masy i ich pobrania


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

a czy brak sianokiszonki ma też wpływ na problemy z zacieleniami ? Ponieważ u mnie od ok 3 miesiecy nie daję sie sianokikszoniki ponieważ sie skonczyła dostają tylko kukurydze zmieszana z wysłodkami buraczanymi, kiszoną gorczyce no i pasze tresciową , słome. Mam też problem z tym że krowy często maja problemy z cieleniem czesto cielak jest zdechły w brzuchu lub niedorozwinęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Co byście polecili zamiast otreb pszennych krowom ponieważ są coraz drozsze i nie dają az tak wielkich efektów . Czego brakuje krowom jeżeli nie chcą sie zacielic poprostu powtarzaja czesto czasami nawet po 6 razy . Witaminy daje tylko z firmy Josera która ustalił żywieniowieć ?

można zmienić witaminy na te z betakarotenem betalac ....

 

 

 

a ja mam pytanie ....

paramty mleka

ilosść *26.8 tł5.35 białko 3.35

laktoza 4.97

mocznik 186

ks 331

tł/bia1.6

sucha masa 14.33

a druga

ilość 25.6 tł 5.36 bia2.74 laktoza 5.37 mocz 248 som 26 tł/bia 1.96

sucha masa 13.92

moje pytanie brzmi czy laktoza nie za wysoka .... krowki chudną .... sa 2-3 miesace po wycieleniu ... co dodac ?

wiem ze brak energii ale laktoza mowi ze jakas energia jest ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

zależy w jakiej fazie laktacji są krowy rozumiem że parametry tych dwóch są od wycielonych ? chudną bo mają zbyt mało energii. laktoza jest dobra powyżej 4,9 jest ok (świadczy ona bardziej o zdrowtoności wymienia). stosunek powyżej 1,5 może być ale krótko zaraz po wycieleniu. krowy dają Ci mleko z zapasów przed wycieleniem, ta druga krowa może mieć ketozę lub niedługo ją dostać przy takich parametrach. prawidłowy stosunek to 1,2 - 1,3. krowy zapewne ucinają Ci mleko. wartość 1,9 jest poważnym sygnałem ostrzegawczym. podaj jak je żywisz

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

@danielhaker w tej cenie to Protamilk HP wychodzi i mogę go szczerze polecić. Używam i jestem zadowolony, z De Heus Multimlek 38 Extra o podobnym składzie co ten koncentrat który przedstawiłeś nie ma porównania na korzyść Protamilku. Po Protamilku krowy podniosły mi po 3litry mleka na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

@lawa myślę że to przez te otręby ci krowy powtarzają, otręby ''wypłukują" krowy a do tego mogą mieć mikotoksyny, pleśnie przez co mogą uszkadzać płód,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinos512    0

można zmienić witaminy na te z betakarotenem betalac ....

 

 

 

a ja mam pytanie ....

paramty mleka

ilosść *26.8 tł5.35 białko 3.35

laktoza 4.97

mocznik 186

ks 331

tł/bia1.6

sucha masa 14.33

a druga

ilość 25.6 tł 5.36 bia2.74 laktoza 5.37 mocz 248 som 26 tł/bia 1.96

sucha masa 13.92

moje pytanie brzmi czy laktoza nie za wysoka .... krowki chudną .... sa 2-3 miesace po wycieleniu ... co dodac ?

wiem ze brak energii ale laktoza mowi ze jakas energia jest ;/

 

Jak mają nie chudnąć jeśli są w ketozie? u tej drugiej powoli trzeba uważać na wątrobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Jak masz problem z zacieleniami to sprawdź poziom mocznika, i tak jak kolega wyżej napisał ogranicz otręby pszenne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

lawa3p jeśli nie dajesz sianokiszonki to możesz mieć problem z niedoborem beta-karotenu, a to prowadzi do problemów z rozrodem. Zobacz czy w tych "dodatkach" co dajesz jest beta-karoten i czy krowy dostają go w odpowiedniej ilości. I tak jak kolega wyżej napisał sprawdź poziom mocznika, bo pewnie jest za mało białka w paszy którą dajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Zamiast protamilku, polecam również blattin lacmix45. Ma 45% białka, na soi i moczniku tak jak protamilk, lecz cena lepsza. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Za Protamilk HP płacę 62zł za worek 25kg. Dawkuję od 1,5 do 2,0 kg na sztukę w zależności od wydajności mleka.

@reebok a w jakiej cenie ten blattin lacmix45?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Czy paszę pełnoporcjową 18% można dawać cielętom zamiast standardowej mieszanki CJ- cielęta w wieku <5 miesięcy. Pytanie bardziej teoretyczne, czy są jakieś przeciwwskazania?

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

zależy w jakiej fazie laktacji są krowy rozumiem że parametry tych dwóch są od wycielonych ? chudną bo mają zbyt mało energii. laktoza jest dobra powyżej 4,9 jest ok (świadczy ona bardziej o zdrowtoności wymienia). stosunek powyżej 1,5 może być ale krótko zaraz po wycieleniu. krowy dają Ci mleko z zapasów przed wycieleniem, ta druga krowa może mieć ketozę lub niedługo ją dostać przy takich parametrach. prawidłowy stosunek to 1,2 - 1,3. krowy zapewne ucinają Ci mleko. wartość 1,9 jest poważnym sygnałem ostrzegawczym. podaj jak je żywisz

Kolego napisałes dokładnie to co sie dzieje z moimi krowami :unsure: a wiec tak krowa sie wyciela jest wszystko ok mleko dobre (chodzi o somatyke bo takich badan szczegółowych nie robiłem) i tak po 11-12litrów na raz sie udoi ale potem 2do 3 miesiecy z krowy zostaje "skóra i kosci" i z 5litrów mleka :(i jeszcze dodam ze po wycieleniu nie nazeraja sie do syta ze az sa okrogłe mimo ze kukurydze czy kiszonke z trawy maja pod nosem -_- pasze jakie daje to; kiszonka z kukurydzy 1dzennie, swoja srute (90%owsa 10%zyta) +kromiks 35 z "Liry" ok 4kg sztuka no i kiszonki z trawy do woli tzn siano kiszonki. I co z tym zrobic co zmienic w zywieniu zeby nie dopuszczac do takiej sytuacji..... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

po wycieleniu musisz zapewnic dobre zrodło energi najlepiej wyslodki toffi gdybys podawał bo po ketozie to pozniej ciezko zacielic i mleka nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja daję alctogluco start z de heusa, 2500zł za tone, krowom po wycieleniu po 2kg 30 dni i potem od30 do 100 po 1 -1,5 kg super dział i rozdaja się krowa i niema ketozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

mam bardzo słaby tłuszcz 3.85%tłuszcz 3.20%białko co zrobić moja dawka żywieniowa

kukurydza 20kg na dzień

siano do oporu

pełnoporcowa pasz 20.5%białka 3-4kg na dzień

mieszanka zbożowa jeczmień+owiec 50% ziarno kukurydzy 35% soja 10% tego i kreda ok.3-4kg na dzień

witaminy 100g z dolfosu

Bufor 100g z dolfosu

Edytowano przez kamil6251

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Za Protamilk HP płacę 62zł za worek 25kg. Dawkuję od 1,5 do 2,0 kg na sztukę w zależności od wydajności mleka.

@reebok a w jakiej cenie ten blattin lacmix45?

1850 t, worek 25kg okolo 46zl. Dokładny opis masz na ich stronie www.

Edytowano przez reebok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Z jakich firm polecacie premiksy mineralno-witaminowe? Ciągle przyjeżdżają do mnie przedstawiciele różnych firm i mnie namawiają i nie wiem sam co wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja od kilku lat daje camisan ze sano. Wcześniej dawałem z josery i de heusa ale były problemy z zatrzymaniem łożysk i zaleganiem poporodowym. Teraz nie ma z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fen    0

ja stosuje biotimax z trouw nutrition i do tego kwk ponieważ biotimax ma mało niacyny. Biotimaksu daje 2/3 a 1/3 kwk i bardzo dobrze się zprawdza wcześniej to byl dolfos ,nutrena ,sano ale były jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj