Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kubaska    10

niektore firmy maja rolnikow za idiotow... tanszy zamiennik? nie prosciej napisac co to jest/jaki ma sklad? delikatnie mowiac traci to naciagactwem skoro od razu nie chcecie powiedziec co to. mozemy sobie tu urzadzic zgadywanke... ja stawiam na srute arachidowa z solidna zawartoscia aflatoksyny

Edytowano przez kubaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

unipro to nic innego jak sruta sojowa rzepakowa i mocznik trochę niacyny i drożdży ile płacisz za te unipro>>>>??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomaszek25 Protamilk Complete sam stosuje i efekt jest . Umnie mleko wzrosło po kilku dniach stopniowo wzrastało i wzrasta.Jestem zadowolony z tego wyboru lecz moi koledzy proponują też mi Lactome .Protamilk jest droższy od lactomy o 10 albo 15 zł z tym że protamil zawiera więcej składników np witaminy jakies stymulatory do zwiększenia mleka.A Lactoma opiera sie bardzej na szybkiej stymulacji do zwiększenia mleka i w szybszym tępie jak i większą ilością mleka.Lecz ja podaje moim krówką Protamilk complete ponieważ potrzebują moje krowy też witaminy a nie same stymulatory dlatego wybrałem właśnie protamilk.Ewentualnie skusze sie na kupno protamilku jak i lactomy i będe dawał i jedno i drugie ale w właściwej dawce aby nie przedobrzyć.Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

jak mozna porownywac protamilk z lactoma przeciez jedno to koncentrat a drugie pelnoporcjowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

no własnie lactoma to pełnoporcjówka. ja narazie skusze sie na protamilk a w przyszłości moze i lactoma ale ona dosyc droga jest chociaz ostatnio z wipaszu jak zobaczyłem fakture to lekko mnie zamurowało cos ok 1400za tone. a w jakiej ilosci dajesz protamilk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

brutto wimilk18 komplet. no rachunek za 2 tony 2800zł chyba ze sie mi cos przewidziało ale tak jest napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

De Heus Krowmix 18 Red też 1400 brutto worek. Cena stała od kilku miesięcy.

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shreku94    0

panowie mam problem ponieważ zauważyłem w odchodach krów niestrawione ziarna kukurydzy i resztki (masy) kukurydzy i chciałem się was zapytać czym to jest spowodowane i co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

zmienić usługodawcew zbiorze kukurydzy w nastepnym sezonie a teraz kupic drozdze paszowe, ale te np z Blattina lub Josery a nie browarne


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

jezeli procz ziarna czesci z masy zielonej kukurydzy i kal jest rzadki to moze byc kwasica ale to jak sie nie widzi ciezko powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawellesz    0

Witam. przeczytałem prawie wszystkie strony z tego tematu i teraz mam tylko mętlik w głowie więc pomyślałem że zapytam Was. w jaki sposób żywić krowy jakie składniki dodać żeby nie narazić je na ketozę czy kwasice. mam sianokiszonkę, siano, mieszanka zbóż (jęczmień, owies, pszenica) co jeszcze do tego dodać jakiś prosty(tani) sposób. Na wydajności mi nie zależy nie muszą produkować po 20,30 czy 50 litrów na dobę. zależy mi żeby sobie żyły zdrowo w miarę możliwości. Uprzedzając odpowiedż że kiszonka z qq to od razu mówię że w moim przypadku przynajmniej jeszcze nie teraz jest to nie opłacalne bo na kilka sztuk sie nie kalkuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

to jeszeli masz kilka sztuk i nie chcesz ich uzytkowac intesywnie zeby miec jak najwiekszy zysk to odpusc sobie to hobby bo sa inne przyjemniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Jak chcesz hodować krowy po to żeby Ci stały w oborze bo nie zalezy Ci na wydajnosci, to nie doj, nie zacielaj, na samym sianie trzymaj, siano chyba w miare tanio wychodzi. W tych czasach zeby krowy były zdrowe to muszą dawać dużo mleka bo taka jest ich genetyka, jak nie dajesz im dobrego żarcia to zapomnij o tym że bedziesz miał zdrowe krowy które dają mało mleka. Jak Ci sie nie kalkuluje inwestować w zywienie dla paru krów to postaw sobie byki, zawsze jakieś urosną i troche kasy bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawellesz    0

Tak czułem że będzie tego typu odpowiedż. Hobby dobre jak każde inne :D Dochód z nich mam taki że dadzą mi cielaka mleko dla niego i jeszcze dodatkowo dla innego. Robią jako mamki tyle że cielaki nie chodzą przy nich tylko są dojone a cielaki pojone z wiaderka.

 

 

Byki też mam

Edytowano przez pawellesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kup worek Primasanu z Sano i dodawaj im do osypki raz dziennie po 50g, maja siano, sianokisoznke, słome i tylko mikroelementów może im brakowac, każdy robi to co lubi,

*komodo* jezeli sąsiad postawił obore na kreche na 200szt dojnych a ja mam 23 powiedz czy lepiej zje odemnie ?? i czy bedzie mial tyle czasu co ja? Robiąc wszystko sam??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

kobra89 jak Twój sąsiad dobrze się ustawi to i lepiej zje od Ciebie i czasu bedzie miał więcej i jeszcze na wycieczke zagraniczną pojedzie i jeszcze mniej się przy tym narobi, bedzie go stać zatrudnić pracownika który mu pomoże, bo najgorzej to miec tyle że nie widomo czy powiększac stado i gospodarstwo czy nie, człowiek jak ma mało i niezmechanizowane to więcej się narobic niż ten co ma dużo i wygodnie, takie jest moje zdanie . No i nie lubie jak sąsiedzi gadają że coś ktoś postawił na kreche, to jego sprawa, jak jest pewny biznesu to czemu ma nie brac na kreche? Bierze na kreche i przynajmniej 200sztuk mu spłaca ten kredyt i za pare lat bedzie miał spłacone, a Ty w ile lat odłożysz z 23krów na nową oborę?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

w zaleznosci od tego co jeszcze dajesz z jakiego zborza to robisz i o jakiej zawwartosci bialka chesz miec pasze napisz kolego jakie zborza dajesz i jaka chcesz miec pasze 16 ,18 czy 20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj