Polecane posty

dawka musi być na 14 krów dojnych

jeśli chodzi o litry to na start z 20L

ta pasza treściwa to Protamilk complete w 1kg paszy jest 625 białka strawnego

krowy dostają też siano

 

ogóry w poprzednim poście jest jeden błąd a mianowice wysłodki niema 912 suchej masy tylko 201,4 a białko zamiast 108,7 jest 21,4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

klego daj taka dawke

i bedziesz mial mleko

25 kg qq dla kazdej sztuki na dzien w 2 odpasach

4 kg wyslodki suszonej

2 kg owsa

1 kg sruty sojowej

2 kg sruty rzepakowej

dobrej jakosci siano lakowe 1 pokos daj im do woli

ok 23-25 litrow spokojnie powinny ci dac na dzien

daj jeszcze jakies witaminki po 100 -150 g na sztuke

to wszytsko podziel na 2 odpasy jeden rano 2 wieczorem

taka jest moja propozycja

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

kup jakis zestaw witamin z dodatkiem drozdzy trou nutrion mialo jakies za 89 zl w miare dobre z drozdzami kup najtansze jak zadnych nie dawales to i tak zadzialaja

dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Mam problem moje krowy od kilku dni nie chcą jeść wyslodek toffi,daje ok.1 kg na sztukę aby uzupelnić energie,wcześniej zajadały je bardzo chetnie,czy ktos wie co może byc przyczyną tego stanu.

trochę dziwne pytanie. nie mzieniłes producenta ? są melasowane ? może jakaś partia trefniejsza np. zapach który Ty nawet dokońca nie wyczuawsz ? dajesz je na sucho czy moczysz ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogdan12344    0

Wysłodki daje na sucho,faktem jest że przestały jeśc po nowej dostawie ale są to wysłodki od tego samego producenta nie pisze nazwy bo niechce robić antyreklamy.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ale jaki problem z energią ? bo to co podałes to lkarnityna i ona służy do przemiany materii w postaci spalania tłuszczu poprzez przyspieszony metabolizm i reakcję z kwasami tłuszczowymi, to jest dobre dla zapasionej krowy przed porodem podawać a nie jako źródło energii. Jak Ci brakuje energi to 1 kg wysłodków sprawy nie rozwiążesz a za 200 czy 250 zł to można kupić 250 kg wysłodków a nie 10 kg preparatu na odchudzenie krów

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogdan12344    0

Mam już bardzo mało kiszonki z kuku i daje krowom tylko około 15 kg na dzień a krowy dają około 30 litrow na dzień i zaczeły mi dość znacznie chudnąć,dlatego poszukuje taniej i dobrej energii bo szkoda mi krów. U jednej zauważyłem spory spadek wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no to skoro brakuje Ci energii to po co wyszukujesz cuda wianki a nie zaczniesz od podstaw ? spróbuj poszukac w ogłoszeniach/cukrowni wysłodki prasowane takie o zawartości 20% wody, zapłacisz 70-100 zł za tonę, weźmiesz cały transport 23 - 25 ton i po problemie nie ma poza kukurydzą tańszego sposobu podprowadzenia energii, do tego do treściwej kukurydzę mieloną do treściwej domieszaj. wyłodki 3-4 kg na sztukę i 1 kg kukurydzy. teraz z pustego nie wyczarujesz kukurydzy chyba że kupisz od kogoś że masz blisko do niego


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a czy cukrownie jeszcze prowadza przerob?malo prawdopodobne ale moze poszukac a jak nie to nieraz sa ogloszenia takich prasowanych w belach o masie okolo 1t tylko wyjdzie drozej ale cos krowom trzeba dawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jeszcze przrabiają, odbiory były do końca grudnia przecież


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

a ja zapytam jakie sruty lepsze dla krow mlecznych z owsa czy przenicy/bo moj ojciec twierdzi ze pszenica sie nie nadaje dla krow bo pogarsza wskazniki bytowe bydla(zapalenia brak cielnosci itd) a druga sprawa czy lekko zmarzniete młóto z pryzmy nie nalezy dawac krowom albo co zrobic by nie marzlo? nowicjusz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie mam telefonu

dla krów lepszy jest owies tylko zngieciony, pszenica się nadaje ma więcej białka ale najlepiej zmieszać 30% pszenicy i 70% owsa. Owies ma więcej włókna ale mniej białka około 8-9% a pszenica 14-15% nawet może mieć


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

atomik oni brali u mnie w okmolicy 10 stycznia chyba jeszcze burak tylko czasy kiedy mieli ma placach na 2 -3tyg przerobu sie skonczyly dzisiaj cala odpowiedzialnosc i koszty przerzucone na rolnikow a place przy cukrowniach wydzierzawione pod sklady wegla takze na placu maja na 2 gora 3 dni przy poteznych sniezycach 3 lata temu juz sraki dostali bo prawie staneła cukrownia to od nich spychy chodziły po wsiach a my nawet palca nie dolozylismy niech sie ciagaja i zakpouja jak sie odbiera 9 stycznia to trzeba sie z tym liczyc i od 3 lat nie utrzymuje tej bandy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu z uwagą czytam wasze wpisy. Chciałbym poruszyć temat czasopism rolniczych. Od ponad roku jestem prenumeratorem czasopisma Hoduj z głową bydło i bardzo mi pomaga to w prowadzeniu mojej hodowli. Przede wszystkim sporo jest na temat żywienia. Jestem bardzo zadowolony mimo że na początku byłem niechętny co do takich pomocy ale teraz nie wyobrażam sobie prowadzenia gospodarstwa bez Hoduj z głową. Jakie są wasze spostrzeżenia na ten temat? Korzystacie z tego typu czasopism???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeniosłam wypowiedz do właściwego tematu :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy moze mi ktoś powiedzieć coś na temat aminokwasów egzogennych wytwarzanych sztucznie tych np z Evoniku w żywieniu krów. Moze ktoś z was stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_somak    0

Firma SOMAK sprzeda importowany tańszy zamiennik dla śruty sojowej, o wyższej kaloryczności i strawności białka. Dodatek ten jest pochodzenia organicznego bez modyfikacji GMO, o zawartości min 50% białka, włókna max 10% i wilgotność max10% o koncentracji śrutu. Dodatek ten można z powodzeniem stosować do wzbogacenia mieszanki paszowej dla zwierząt trzody chlewnej, drobiu. Atesty, oraz badania potwierdzające skład zawartości białka oraz innych składników mineralnych, przeprowadzone przez akredytowane laboratorium.

 

Chętnych proszę o kontakt: somak@somak.pl

 

Zapraszamy do współpracy

 

Z poważaniem

somak@somak.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

modyfikowany czy nie to nikomu raczej nie przeszkadza. :huh: I co to wogóle jest skoro to zamiennik??? :blink: :blink: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Witam lepiej byłoby przejść pod ocenę czy zatrudnić jakiegoś żywieniowca np z nutreny ile miesięcznie by mnie kosztował i czy to w ogóle opłacało by się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

kolego zywieniowiec bez tabulogramow to duzo ci nie powie moze sie domyslac ale tylko na domyslach sie skonczy lepiej wejdz pod ocene a zywieniowiec bedzie przyjezdzal za darmo jak pasze lub dodatki u nich bedziesz bral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj